اینستاگرام شوشان
شوشان تولبار
آخرین اخبار
اینستاگرام شوشان
شوشان تولبار
کد خبر: ۵۸۰۵۶
تاریخ انتشار: ۱۵ آبان ۱۳۹۵ - ۱۶:۵۴
دادستان‌کل کشور:
دادستان‌کل کشور می‌گوید: اختلاس ۱۲۰۰ میلیارد تومانی مربوط به دو بانک ملی و ملت است و مجموعه اقدامات انجام‌شده در این دو بانک، اختلاس تلقی می‌شود.
حجت الاسلام والمسلمین «محمدجعفر منتظری» در حاشیه بازگشت هیئت عالی قضایی به‌ریاست آیت الله صادق آملی لاریجانی از عراق در پاویون فرودگاه جمهوری در جمع خبرنگاران در پاسخ به این مطلب "به‌خلاف اظهارات شما که اعلام کرده بودید، اختلاس 1200 میلیاردی در دو بانک ملی و ملت رخ داده است، دادستان تهران گفته که این مسئله اختلاس نبوده و بدهی بوده و مربوط به یک بانک است نه دو بانک"، اظهار کرد: این اختلاس مربوط به همان دو بانک ملی و ملت است.

دادستان کل کشور افزود: مجموعه اقداماتی در این دو بانک صورت گرفته که از نظر قانونی مجاز نبوده است و بنابراین نوعی اختلاس تلقی می‌شود.

وی در رابطه با صحبت‌های دادستان تهران و اعلام تخلف در یک بانک، اظهار داشت: بررسی‌ها در خصوص این تخلفات ادامه دارد و با دادستان تهران در این رابطه صحبت خواهم کرد.

به گزارش تسنیم، حجت الاسلام منتظری دادستان کل کشور، ششم آبان ماه در گفت‌وگوی ویژه خبری گفته بود: در دو بانک ملی و ملت جمعاً حدود 1200 میلیارد تومان اختلاس شده و پول‌ها از بین رفته است. در پرونده فعلی که مطرح است یکی از بدهکاران اصلی بانکی که متأسفانه فراری و خارج از کشور است، از طریق دادستان تهران تحت تعقیب قرار دارد.

منتظری گفته بود: در این پرونده 5 نفر از عوامل اصلی بازداشت هستند. 

به‌گفته دادستان کل کشور از مجموع این اختلاس، 800 میلیارد مربوط به بانک ملی و 300 میلیارد مربوط به بانک ملت بوده که در رابطه با بانک ملی، 300 میلیارد و در رابطه با بانک ملت، 120 میلیارد برگشته و بخشی نیز از طریق  اینترپل شناسایی و توقیف شده و به‌دنبال دستگیری متهم اصلی هستند.

سه روز پس از این اظهارات، عباس جعفری دولت‌آبادی دادستان تهران در یک نشست با معاونانش به پرونده بانک‌های ملی و ملت پرداخت و اطلاع‌رسانی‌های اخیر در رسانه‌ها پیرامون این پرونده را بعضاً مبتنی بر اشتباه خواند.

دادستان تهران گفته بود: اولاً 1200 میلیارد تومان مربوط به بدهی به بانک ملی است و یک بدهکار بزرگ که این مبلغ را به بانک ملی بدهکار است و از کشور خارج شده و متواری است و لذا این سؤال‌ها مطرح است که مسئولان بانکی باید پاسخگو باشند که چرا به کسی که 1200 میلیارد تومان بدهکار است، باز هم وام می‌دهند.
منبع: تسنیم
نام:
ایمیل:
* نظر:
اینستاگرام شوشان
شوشان تولبار