اینستاگرام شوشان
شوشان تولبار
آخرین اخبار
اینستاگرام شوشان
شوشان تولبار
کد خبر: ۵۸۲۹۹
تاریخ انتشار: ۱۷ آبان ۱۳۹۵ - ۱۳:۴۴
روایت تابش از عملکرد فراکسیون امید: به اجبار ائتلاف کردیم
به واسطه همین ناآشنایی نمی‌شد انتظار داشت که این نمایندگان در سه ماه اول کار خود فعالیت فراکسیونی داشته باشند.
محمد رضا تابش نایب رییس فراکسیون امید با اشاره به وارد بودن برخی انتقادات از این فراکسیون گفت: برخی نقدهای مردم به فراکسیون امید وارد است اما بیشتر آنها به این واسطه است که آنها آشنایی کاملی با سازوکار و ساختار مجلس ندارند.

نماینده مردم اردکان در خانه ملت در حاشیه بازدید از نمایشگاه مطبوعات ادامه داد: در کنار مردم برخی از نمایندگان هم با سازوکار پارلمان آشنا نبودند. حدود 80 مجلس تغییر کرده بود و در وهله اول نمایندگان به دنبال جایابی خود در مجلس بودند. 

این نماینده اصلاح طلب خاطر نشان کرد: به واسطه همین ناآشنایی نمی‌شد انتظار داشت که این نمایندگان در سه ماه اول کار خود فعالیت فراکسیونی داشته باشند.

فراکسیون امید متشکل از افرادی است که در انتخابات اخیر مجلس، نام آنها در فهرست امید قرار گرفته بود. محمدرضا عارف سرلیست این  

عضو کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس افزود: بسیاری از نمایندگان مجلس دهم حزبی نبودند و با کار تشکیلاتی و حزبی آشنایی کامل نداشتند و همین باعث شده بود در ماه‌های اول نتوانند آنگونه که شایسته هست عمل کنند.

وی تصریح کرد: هرچه زمان گذشت این نمایندگان با فضای سیاسی مجلس و کار تشکیلاتی آشنا شدند انسجام فراکسیون امید بیشتر شد. 

روایت تابش از عملکرد فراکسیون امید: به اجبار ائتلاف کردیم/ بسیاری از نمایندگان حزبی نبودند/ خیلی از نمایندگان آشنا به کار مجلس نبودند

نماینده مردم اردکان در خانه ملت افزود: به این نکته هم باید اشاره کنم که ائتلاف امید در پی یک کار حزبی و تشکیلاتی چند ساله شکل نگرفت. می‌شود گفت که از سر اجبار به ائتلاف رسیدیم.

تابش گفت: در انتخاب هیات رئیسه با حساب آقای نعمتی 6 عضو از فراکسیون امید هستند. در شورای پول و اعتبار دو عضو از امید هستند و در هیات نظارت بر انتخابات شورای شهر که نقش شورای نگهبان این انتخابات را بازی می‌کند 3 عضو از فراکسیون امید انتخاب شدند.

نایب رییس فراکسیون امید ادامه داد: در مجلس گذشته و در انتخابات شورای شهر قبلی همین شورا در اختیار تفکر رقیب بود و دیدید که آقای مسجد جامعی را در مرحله اول و خانم ابتکار را رد صلاحیت کردند. حالا همین شورا در اختیار نمایندگانی از فراکسیون امید است.

وی در مورد تصمیم اصلاح‌طلبان برای انتخابات ریاست جمهوری سال آینده گفت: هنوز به صورت مصداقی در مورد انتخابات ریاست جمهوری صحبت نکردیم اما بر اساس شعارهای حسن روحانی که برخی از آنها نیز محقق شده است و در مسیر آن گام برداشته شده است آقای روحانی نامزد مطلوب اصلاح طلبان برای انتخابات سال آینده است.

تابش خاطر نشان کرد: در دیداری که با رییس جمهور در هفته گذشته داشتیم به اجرایی شدن شعارهای انتخاباتی او تاکید کردیم.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات در پاسخ به این سوال که در دیدار با رییس جمهور از تغییرات احتمالی دولت سخن به میان آمد یا خیر گفت: ما در مورد تغییرات در دولت با رییس جمهور صحبت کردیم و او تلویحا پذیرفت اما باید دید که زمان اجازه این تغییرات را می دهد یا خیر


برچسب ها: محمد رضا تابش
نام:
ایمیل:
* نظر:
اینستاگرام شوشان
شوشان تولبار