اینستاگرام شوشان
شوشان تولبار
آخرین اخبار
اینستاگرام شوشان
شوشان تولبار
کد خبر: ۶۰۸۱۶
تاریخ انتشار: ۱۶ آذر ۱۳۹۵ - ۱۶:۴۷
سردار حاجی‌زاده:
فرمانده نیروی هوافضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: حل مشکلات اقتصادی هزاران بار آسان‌تر از مشکلات حوزه امنیتی و دفاعی است.
 سردار امیرعلی حاجی‌زاده فرمانده نیروی هوافضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در مراسم گرامیداشت روز دانشجو در جمع فرماندهان، مسئولین، اعضای هیأت علمی و دانشجویان دانشگاه جامع امام حسین(ع)، با گرامیداشت یاد و خاطره امام راحل، شهدای انقلاب اسلامی، دفاع مقدس و شهدای مدافع حرم با برشماری دشمنی‌های آمریکا علیه ملت ایران در ادوار مختلف اظهار کرد: تنها راه رهایی از ظلم، ستم و توطئه‌های استکبار جهانی به‌سرکردگی آمریکا، عمل به منویات، تدابیر و فرامین مقام معظم رهبری (مد ظله العالی) است و هیچ راه دیگری وجود ندارد.

وی افزود: در عرصه‌هایی که این فرامین عملی شده ما از سد مشکلات و تحریم‌ها عبور کرده‌ایم، اما در بخش‌هایی که این تدابیر به‌طور ناقص عملی شده یا کمتر مورد توجه قرار گرفته است، هنوز مشکل داریم؛ چنانچه امروز در حوزه‌های اقتصادی، فرهنگی و سیاسی شاهد وجود مشکلاتی هستیم.

سردار حاجی‌زاده با تأکید بر "امروز در حوزه فعالیت‌های دفاعی و نظامی به‌ویژه عرصه‌های استراتژیک از مشکلات عبور کرده و خودکفا شده‌ایم"، گفت: به‌طور مثال در حوزه موشکی افزایش حداکثری دقت موشک‌ها از نکات مورد تأکید فرماندهی معظم کل قوا بود که بحمدالله با همت، جدیت و کار جهادی و با تکیه بر توانمندیها و ظرفیت‌های جوانان پرشور و انقلابی ایران اسلامی با باور "ما می‌توانیم" این مهم محقق شد.

وی افزود: علاوه بر ارتقای دقت و کیفیت موشک‌های بالستیک، مسئولین و متخصصین این عرصه با روش‌های ابتکاری و میان‌بر نسبت به ارزان‌سازی تولید موشک‌ها اقدام نموده‌اند و امروز شاهدیم به‌رغم کمبود اعتبارات با افزایش تولید مواجهیم.

فرمانده نیروی هوافضای سپاه درادامه با طرح این سؤال "کدام کشور از طریق سازش به توفیقی دست یافته که ما دومین باشیم؟" گفت: متأسفانه امروز مشکل ما در باور است و اگر به‌جای نگاه به بیرون به ظرفیت‌های پایان ناپذیر موجود در داخل تکیه کنیم بسیاری از مسائل و مشکلات مرتفع می‌شود.

وی با ابراز "امروز تمام دنیای استکبار جمع شده‌اند تا حکومت دینی را ناکارآمد جلوه دهند"، تصریح کرد: در این شرایط رسالت خطیر ما به‌عنوان پاسداران انقلاب اسلامی ایجاب می‌کند که در هر عرصه‌ای که انقلاب با خطر مواجه شد به ایفای نقش مؤثر و اثربخش بپردازیم و دانشجویان به‌ویژه در دانشگاهی همچون دانشگاه امام حسین(ع) می‌بایست با تفکر، مطالبه‌گری و عمل انقلابی پیشرو بوده و برای سایرین هم الگو باشند.

سردار حاجی‌زاده با یادآوری ایفای نقش تعیین کننده مردم در سال‌های دفاع مقدس از آن به‌عنوان الگویی مناسب به‌منظور رفع مشکلات در سایر عرصه‌ها از جمله اقتصاد یاد کرد و گفت: همان‌گونه که مردم نقش اصلی را در 8 سال دفاع جانانه و ایستادگی در برابر دنیای استکبار به‌عهده داشتند، امروز نیز می‌بایست این ظرفیت و پتانسیل غنی جدی گرفته شود؛ هیچ ملتی بهتر از ملت ایران در دنیا وجود ندارد.

فرمانده نیروی هوافضای سپاه در پایان با بیان اینکه حل مشکلات اقتصادی هزاران بار آسان‌تر از مشکلات حوزه امنیتی و دفاعی است، گفت: اگر بخواهیم مدیون خون شهدا نبوده و در مسیر انقلاب ثابت‌قدم باشیم و بر مشکلات غلبه کنیم تنها با باور "ما می‌توانیم" این مهم میسر می‌شود و دانشگاه امام حسین(ع) می‌بایست در این عرصه نقش محوری ایفا کند.
نام:
ایمیل:
* نظر:
اینستاگرام شوشان
شوشان تولبار