اینستاگرام شوشان
شوشان تولبار
آخرین اخبار
اینستاگرام شوشان
شوشان تولبار
کد خبر: ۶۰۹۴۱
تاریخ انتشار: ۱۸ آذر ۱۳۹۵ - ۱۹:۰۸
آیت‌الله مکارم‌شیرازی:
یکی از مراجع عظام تقلید با بیان اینکه فضای مجازی منجلاب‌های بسیار متعفن و خطرناکی برای جوانان است، گفت: باید روحیه مذهبی را در جوانان تقویت کرد، تا مجذوب فضاهای مجازی نشوند.
 به نقل از دفتر نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی، آیت‌الله العظمی ناصر مکارم‌شیرازی مرجع عالیقدر جهان تشیع در نشستی با نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی اظهار داشت: در خراسان جنوبی با توجه به وضع حوزه‌های علمیه و کثرت نسبی جمعیت، معلوم می‌شود فعالیت خوبی دارید.

مرجع عالیقدر جهان تشیع در ادامه افزود: بدانید و آگاه باشید مهمترین کار در شرایط فعلی تقویت حوزه‌های علمیه است.

وی با اشاره به اینکه بنده وقتی ائمه جمعه به دیدار ما می‌آیند، گفته‌ایم از امامت جمعه مهمتر تشکیل و تقویت حوزه علمیه است، اظهار داشت: تشکیل و تقویت حوزه‌های علمیه، محیط را بیمه می‌کند.

آیت‌الله مکارم شیرازی با بیان اینکه مناطقی که حوزه‌های علمیه دارند وضع دینی مردم بهتر است، گفت: آنجایی که حوزه علیمه وجود ندارد وضعیت دینی مردم و مخصوصا فعالیت گروه‌های فاسد و مفسد بیشتر است.

وی با تأکید بر اینکه باید حوزه‌های علمیه را تقویت کرد، بیان کرد: با توجه به اینکه خراسان جنوبی دارای مردم مذهبی و خوبی هستند، باید با برنامه‌هایی این وضع مذهبی مردم را نگه داشت.

مرجع عالیقدر جهان تشیع با اشاره به اهمیت برنامه‌ریزی در سطح مساجد، گفت: مساجد باید برای جوانان، کودکان و غیره برنامه جذاب داشته باشد.

وی با تأکید بر اینکه جوانان مهمترین مسأله جامعه است، بیان کرد: در جامه امروز جوانان در خطر زیادی هستند.

آیت‌الله مکارم شیرازی با بیان این مطلب که فضای مجازی منجلاب‌های بسیار متعفن و خطرناکی برای جوانان است، تصریح کرد: باید روحیه مذهبی را در جوانان تقویت کرد، تا مجذوب فضاهای مجازی نشوند.

وی در ادامه با بیان اینکه اگر می‌خواهید از فضای مجازی استفاده کنید از نوع خوب آن باشد، گفت: در حال حاضر فضای مجازی خوب کم است.

مرجع عالیقدر جهان تشیع در ادامه افزود: در حال حاضر شرایط کشور به لحاظ اقتصادی سخت است و اینچنین نخواهد بود و باید استقامت و صبر کرد تا اوضاع بهتر شود.

وی اظهار داشت: شما که در سنگر ایستاده‌اید و در مرز خدمت می‌کنید، جزو مرزداران اسلام هستید و این ذخیره معاد است که در این شرایط باید مقاومت و کار کرد و در هر زمان گاهی بحران‌ها و فشارهایی وجود دارد ام باید با مقاومت بر آنها پیروز شد.

‌نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی نیز در این دیدار با تسلیت فرارسیدن ایام سوگواری امام حسن عسگری(ع)، اظهارداشت: حضرتعالی الحمدالله آگاه هستید که خراسان جنوبی شاخص‌های خاص خودش را دارد و این استان دارای مرز مشترم با کشور افغانستان است و از سوی هم با استان سیستان و بلوچستان متصل است.

آیت‌الله سیدعلیرضا عبادی با بیان اینکه خراسان جنوبی، استان پرجمعیتی نیست، ولی با این حال پیکره مردم از ایمان خوبی برخوردارند، بیان کرد: زمینه‌های مذهبی و ارزشهای بسیار قوی در این استان وجود دارد.

وی با اشاره به اینکه خراسان جنوبی منطقه‌ای کویری است و حدود ١٨ سال است که با خشکسالی شدید مواجه است، گفت: متأسفانه کارخانه‌های استان حدود ٦� درصد تعطیل شده‌اند و بیکاری مردم را ناراحت کرده است.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با اشاره به اینکه مردم گرایش خوبی به علم، دانش و علما دارند، بیان کرد: با اینکه جمعیت استان کم است، اما متقاضیان زیادی در زمینه علم و دانش دارد.

عبادی در ادامه اظهار داشت: هدف این دیدار بهره‌گیری از رهنمودهای حضرتعالی بوده است.
نام:
ایمیل:
* نظر:
اینستاگرام شوشان
شوشان تولبار