اینستاگرام شوشان
شوشان تولبار
آخرین اخبار
اینستاگرام شوشان
شوشان تولبار
کد خبر: ۶۱۲۲۴
تاریخ انتشار: ۲۱ آذر ۱۳۹۵ - ۲۳:۱۳
واکنش مجلس به اظهارات نخست‌وزیر انگلیس؛
نماینده مردم شاهین‌شهر در مجلس شورای اسلامی از تقدیم طرح کاهش روابط دیپلماتیک با انگلیس به هیئت رئیسه مجلس خبر داد.
حسینعلی حاجی‌دلیگانی نماینده مردم شاهین‌شهر در مجلس شورای اسلامی از تقدیم طرح «کاهش روابط دیپلماتیک با انگلیس» به هیئت رئیسه مجلس خبر داد و گفت: این طرح امروز به هیئت رئیسه مجلس تقدیم شده است.

وی با بیان اینکه این طرح با استناد به اصل یکصد و پنجاه و دوم قانون اساسی تنظیم شده است، ادامه داد:  با توجه به اظهارات مداخله‌جویانه نخست‌وزیر انگلیس در شورای همکاری خلیج فارس در مورد جمهوری اسلامی ایران، طرح کاهش روابط دیپلماتیک با انگلستان توسط نمایندگان تهیه و به هیئت رئیسه مجلس تقدیم شد.

نماینده مردم شاهین‌شهر در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: بر اساس این طرح وزارت امور خارجه مکلف است در چارچوب حفظ استقلال، عزت، منافع ملی و دفاع از حقوق ملت بزرگ ایران، ظرف مدت 2 هفته روابط سیاسی خود را با دولت انگلیس به سطح کاردار تنزل دهد و روابط اقتصادی و بازرگانی را نیز به حداقل ممکن برساند.

حاجی‌دلیگانی بیان کرد: در تبصره یک این طرح ذکر شده در صورتی که تغییری در سیاست‌های مداخله‌جویانه و خصمانه کشور انگلیس به وجود آید، وزارت امور خارجه می‌تواند سطح روابط را ارتقا دهد.

وی ادامه داد: همچنین در تبصره دو این طرح  وزارت امور خارجه موظف است در مورد سایر کشورهایی که رفتار مشابه انگلیس داشته باشند، گزارشی را جهت اخذ تصمیم مناسب به مجلس شورای اسلامی ارائه کند.

نماینده مردم شاهین‌شهر در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: این طرح در روزهای آینده با ارجاع به کمیسیون مربوطه در روند جاری مجلس قرار می‌گیرد.
نام:
ایمیل:
* نظر:
اینستاگرام شوشان
شوشان تولبار