اینستاگرام شوشان
شوشان تولبار
آخرین اخبار
اینستاگرام شوشان
شوشان تولبار
کد خبر: ۶۱۴۹۶
تاریخ انتشار: ۲۷ آذر ۱۳۹۵ - ۱۵:۵۰
مهمترین نهاد رگولاتوری بانکی نیویورک، بانک ایتالیایی اینتسا سانپائولو و شعبه آن در نیویورک را بابت نقض مقررات پولشویی و رازداری بانکی آمریکا و انجام معاملات بانکی با ایران به مبلغ ۲۳۵ میلیون دلار جریمه کرد.
 به نقل از وال استریت ژورنال، مهمترین نهاد رگولاتوری بانکی نیویورک، بانک ایتالیایی اینتسا سانپائولو و شعبه آن در نیویورک را بابت نقض مقررات پولشویی و رازداری بانکی آمریکا و انجام معاملات بانکی با ایران به مبلغ 235 میلیون دلار جریمه کرد.

بر اساس اعلام دولت آمریکا، این بانک «به طور ویژه کارمندانی را آموزش داده بود» تا فعالیت های انتقال پول مرتبط با ایران را به گونه ای جلوه دهند که این تراکنش ها به درستی شناسایی نشود.

دولت آمریکا همچنین گفت، بانک اینتسا که مقر اصلی آن در میلان ایتالیا قرار دارد و شعبه ای نیز در نیویورک دارد مرتکب «کوتاهی های شدیدی در تبعیت» از سیستم رصد تراکنش های مالی شده و به صورت عمدی اطلاعات را از ماموران بررسی عملکرد بانک پنهان کرده است.

این گزارش حاکی است، بانک اینتسا قصورهایی را در سیستم خود که برای شناسایی تراکنش های مشکوک طراحی شده بود مرتکب شده است.

این بانک در ارتباط با ایران «از یک فرآیند ویژه» استفاده کرده تا ده ها هزار تراکنش مرتبط با ایران را که در فاصله سال های 2002 تا 2006 انجام داده پاک کند. ارزش این تراکنش های مالی که از طریق شعبه نیویورک انجام گرفته بیش از 11 میلیارد دلار برآورد شده است. در ان سال ها ایران هدف تحریم های دولت آمریکا بود.

در سال 2012، دولت آمریکا بانک استاندارد چارترد انگلیس را بابت انتقال بیش از 250 میلیارد دلار پول برای مشتریان ایرانی اش، 340 میلیون دلار جریمه کرد.

در ژوئن 2014 نیز، بانک فرانسوی بی ان پی پاریبا بابت نقض ترحیم های دولت آرمیکا علیه ایران 8.9 میلیارد دلار جریمه شد.
نام:
ایمیل:
* نظر:
اینستاگرام شوشان
شوشان تولبار