اینستاگرام شوشان
شوشان تولبار
آخرین اخبار
اینستاگرام شوشان
شوشان تولبار
کد خبر: ۷۸۱۸۷
تاریخ انتشار: ۱۷ مهر ۱۳۹۶ - ۱۸:۲۸
در ادامه سلسله برنامه های معرفی افراد موفق خرمشهر، اینبار گفتگو با :شوشان خرمشهر 


1 .  در ابتدا خود را کامل معرفی کنید .شهرهای محل زندگی از کودکی تا کنون و محله سکونت در خرمشهر   را نام ببرید . 

میثم راشدی هستم ،متولد1363 در کرمانشاه(هجرت بخاطر جنگ تحمیلی)،بزرگ شده خرمشهر محله سنتاپ


 

2 –  درباره زمینه فعالیت خود و مهمترین مدارک تحصیلی / مدارج علمی  که کسب کردید توضیح بفرمایید .

از سال 76کیوکوشین کاراته را زیر نظر استاد عقیلی شروع کردم و با گذر زمان بیش از بیست مقام قهرمانی استان و یک نائب قهرمانی کشور کسب نمودم و راهی اردوی تیم ملی اشی هارا کاراته شدم . چون از سال 77فعالیت هنری تاتر رو بصورت رسمی در مرکز انجمن نمایش شروع کردم و همزمان با کاراته پیش میرفتم مقدور نبود که زندگیم رو وقف کاراته کنم.در چند تاتر صحنه ای و خیابانی ایفای نقش کردم و بلاخره به عشق و هدفم رسیدم و در فیلم روز سوم که اون فیلم از خاطرات پدرم بود جلوی دوربین محمد حسین لطیفی در نقشی بسیار کوتاه ظاهر شدم .همزمان با روز سوم برای بازی در فیلم سینمایی توطئه به کارگردانی حسن هدایت برای یک نقش مهم از من دعوت شدم و پشت سر ان فیلم در فیلمهای سینمایی کودک و فرشته ، بزرگ مرد کوچک ،هیهات ،سرخ به رنگ عقیق در نقشهای مختلف به کارگردانی(مسعود نقاش زاده ،صادق دقیقی ،روح الله حجازی و باز روح الله حجازی) در نقشهای مهم جلوی دوربین سینما ظاهر شدم . و در سریالهای زمین اسمانی به کارگردانی رحمان شلیلیان ، ایکس یازده به کارگردانی سید رحیم حسینی و کیمیا به کارگردانی جواد افشار ایفای نقش کردم . سپس  مشغول تهیه کنندگی هم شدم و فیلم کوتاه نگاه ،مستند سرزمین جهاد ،مستند تن در برابر تانک و فیلم سینمایی نیمه بلند محاکمه در قبرستان را تهیه و تولید نمودم . و این چیزی جز لطف پروردگار عالم نبوده و نیست3 _  از کجا آغاز کردید و روند پیشرفت خود را از آغاز تا به امروز بصورت مختصر و پیوسته توضیح دهید . اگر اتفاق یا نقطه عطفی در روند کاری و پیشرفتتان بود آنرا ذکر کنید (چه اتفاقی شما را وارد این حرفه و این راه کرد)


 من تاتر و کاراته را مدیون خرمشهر قهرمان هستم. البته قهرمانی که متاسفانه عده ای ناشایست درحال شکستن کمر این قهرمان جهان هستند4 _ چه کسی یا کسانی یا عواملی در رسیدن شما به موقعیت کنونی تاثیر داشتند ؟(مثبت و منفی ) 

بعد از خداوند منان همه مردم خرمشهر از خانواده تا دوستان و همه کسانی که به بنده لطف دارن باعث پیشرفت من بودند و هستند .دست تک به تک مردم خرمشهر رو میبوسم

 


5 _  اکنون خود را در چه جایگاهی ارزیابی می کنید ؟ در حال حاضر شغل شما چیست و یا اینکه مشغول به چه فعالیتی هستید . 

بنده چهار سال در تاسیسات دریایی ایران شاغل بودم . روزی اقای محمود لیموچی مدیر عامل شرکتی که من مسئول واحد HSEآن بودم به من گفت : پسر جان تو حیفی برو دنبال راه بزرگ و بزرگ شو و بزرگ زندگی کن و من را  دلسوزانه نصیحت کرد . انوقتها 24ساله بودم. و بعد از چند روز فکر به ان حرف بزرگ استعفا دادم و راهی عشق همیشگی زندگیم سینما شدم و با لطف خدا اکنون بسیار موفق و شاد هستم . و دوستدارم ان فرد رو ببینم و دستش را ببوسم . با لطف خدا الان در سطح هنر تصویر کشور به عنوان بازیگری خوب شناخته شده هستم


6 _  در این مسیر با چه موانع یا مشکلاتی درگیر بودید و چگونه از آنها عبور کردید ؟ 

در این مسیر پر از مانع ، فقط اشک ریختم ، با خدا رازو نیاز کردم و به خودش توکل کردم ، گاهی از شدت خستگی و ناراحتی کم میاوردم به قول قهرمانهای روزش بدنم خالی میکرد و در خلوت میزدم زیر گریه ولی همیشه عشق به خدا و هنری که خدا بمن هدیه فرموده ایمان من را محکم میکرد تا بمانم و تلاش کنم . با کمک خدا از موانع عبور میکنم و به زودی سوپر استار سینمای ایران میشم ان شاالله7 _ آیا شما واقعا صادقانه حاضر به یاری به آنهایی که قدمهای اول مسیر شمارا  را طی می کنند هستید؟چه توصیه ای به آنها دارید؟

من اماده کمک به تمام مردم ایران هستم. تا زنده هستم و عمر دارم خدمت گذارم و به همه مردم توصیه میکنم به جوانها امید بدهند و سنگ را از مسیر انها بلند کنند که راه برای پیشرفتشان باز شود . جوانها اینده شما هستند و عصای دست شما .


8 _ توانایی‌های کلیدی شما چیست؟ و چه طرح ونقشه‌ای برای آینده دارید؟

من یک کارشناس ورزشی و هنری هستم. قطعا از این تجربه برای مردم ایران بخصوص خرمشهر و زادگاهم کرمانشاه سرمایه گذاری جدی میکنم و از شهرتم برای کمک به اقتصاد این مردم نجیب و شریف نهایت تلاش رو میکنم

 

9 _ آینده خرمشهر و خرمشهری ها چطور ارزیابی میکنید؟ آیا از وضعیت کنونی شهر رضایت دارید ؟ چه عواملی باعث شده خرمشهر در موقعیت کنونی قرار بگیرید ؟ پیشنهاد یا راهکاری  در این زمینه دارید ؟ بعنوان یک خرمشهری چه کمکی میتوانید به پیشرفت خرمشهر کنید؟

اینده خرمشهر رو با این روش مدیریت تیره و تار میبینم و اگه همتی صورت نگیرد و تغییراتی در مدیریت خرمشهر صورت نگیرد نابودی کامل شامل حال مردم من هست . من و هیچکس دیگری از وضع شهر نه تنها راضی نیستیم  بلکه همگی گریان هستیم و تنها مدیریت غلط و بیسواد خرمشهر باعث نابودی این شهر شده است . من به عنوان یک شهروند از مسئولین شهری از نماینده شهر تا شهردار و فرماندار خواهش میکنم یا روش کار خود رو اصلاح کنند و یا از میز و مقام دل بکنند و کناره گیری کنند و کار رو به کاردان بسپارند . والله من اگه بودم و مردم ازمن راضی نباشند ، استعفا میدهم و در جایگاه دیگری خدمت میکردم . البته اگر قصدم خدمت میبود .


 

10 _ تحریریه شوشان خرمشهر در راستای معرفی خرمشهری های موفق ، نخبه و پر انرژی با شما این مصا حبه را انجام داده است . این روند را چگونه ارزیابی میکنید ؟  برای حمایت از جوانان و نخبگان خرمشهری چه  روش های دیگری میتوان بکار بست؟ 

از مجموعه شوشان  تشکر میکنم . واقعا حرکت بجا و قشنگی بود . پیشنهاد میکنم هر ماه  نخبگان را دعوت کنید و در مکانی مناسب نشست و هم اندیشی صورت بدهید که به نفع مردم ولایتمدار خرمشهر حرکتی صورت گیرد .11 _ در پایان اگر صحبت / پیام/ نقد یا تشکری دارید بفرمایید.

در پایان از شما تشکر میکنم و ارزو میکنم موفق باشید و از تمام خانواده های محترم ایران خواهش میکنم برای فرزندان خود وقت بگذارند و فرزندان خود رو راهی مساجد،سالنهای ورزشی،کلاس های علمی کنید..قطعا خیلی ها توان پرداخت هزینه را ندارند ، اما از نان شبتان بگذرید و خرج اینده کودکان خود بکنید . از همه جوانها دعوت میکنم راهی باشگاهای ورزشی بشوند و حرفه ای با نگرش جهانی ورزش کنند .

نام:
ایمیل:
* نظر:
اینستاگرام شوشان
شوشان تولبار