اینستاگرام شوشان
شوشان تولبار
آخرین اخبار
اینستاگرام شوشان
شوشان تولبار
کد خبر: ۹۰۶۵۰
تاریخ انتشار: ۱۳ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۶:۱۳
مدرس کارگاه عکاسی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوان با استفاده از ادبیات و کتاب، عکاسی را به نوجوانان آموزش می دهد.
علیرضا کریمی مدرس کارگاه عکاسی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در نظر دارد با استفاده از ادبیات، کتاب، تقویت قدرت خیال‌پردازی و تصویرسازی ذهنی و تبدیل آن به عکس، عکاسی را به نوجوانان آموزش دهد.

این هنرمند در نظر دارد در این کلاس‌ها از ادبیات برای آموزش عکاسی استفاده و نوجوانان را به خیال‌پردازی علاقه‌مند کند. برهمین اساس از داستان‌ها و کتاب‌هایی که از سوی انتشارات کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان منتشر شده‌اند در کارگاه عکاسی استفاده می‌شود. این در حالی است که مدرس کارگاه بخشی از یک کتاب یا داستان را انتخاب و برای بچه‌ها می‌خواند و به آن‌ها این امکان را می‌دهد که خیال‌پردازی و در ذهنشان تصویرسازی و سپس این ذهنیت و تصویرهای ذهنی را تبدیل به عکس کنند.

همچنین مباحث مختلف عکاسی از مناظر و عکاسی مستند در قالب کار گروهی نیز به بچه‌ها آموزش داده می‌شود ضمن اینکه نوجوانان علاقه‌مند به عکاسی می‌توانند حتی با دوربین‌های کامپکت خانگی نیز در این کارگاه شرکت کنند.

کریمی‌صارمی درباره محتوای این کارگاه ها گفت: در این برنامه ها علاوه بر این‌که بچه‌ها با زبان بسیار ساده از اهمیت عکاسی در عصر حاضر آگاهی پیدا می‌کنند بلکه با قسمت‌های مختلف دوربین عکاسی و عملکرد آن نیز آشنا می‌شوند.

وی معتقد است این شیوه‌ علاوه بر آموزش عکاسی با نگاهی متفاوت به گسترش کتاب و کتاب‌خوانی نیز در میان بچه‌ها کمک می‌کند و به صورت غیرمستقیم اهمیت کتاب و ادبیات را به آنها نشان می‌دهد چراکه پایه و اساس تفکر و اندیشه کتاب است.

کارگاه‌های تخصصی تابستانی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان از ۱۴ تیر در مرکز آفرینش‌های فرهنگی و هنری کانون واقع در خیابان حجاب برگزار می‌شود.
نام:
ایمیل:
* نظر:
اینستاگرام شوشان
شوشان تولبار