اینستاگرام شوشان
شوشان تولبار
آخرین اخبار
اینستاگرام شوشان
شوشان تولبار
کد خبر: ۹۱۰۴۷
تاریخ انتشار: ۲۸ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۷:۳۳
شوشان خرمشهر:نساجی بخارایی با تئاتر یه لحظه به اجرای میدانی میرود.
حامد نساج بخارایی کارگردان و بازیگر تئاتر میدانی یه لحظه در بخش خیابانی تئاتر فتح خرمشهر داستان هنرمندی را بیان میکند که برای امرار معاش  خود و مهاجرت به شهر درصدد اخذ وامی است تا بتواند ماشین بخرد تا بتواند خرج و برج خود را تامین کند. یه لحظه به قلم احمد صمیمی است.
بخارایی با اشاره به هنرمند بودن شخصیت اصلی داستان گفت: هنرمند بودن تنها یک نماد است و به کل جامعه تعمیم داده می شود، چرا که در شرایط حساس و بد اقتصادی همه اقشار جامعه با مشکل مالی دست و پنجه نرم میکنند.
وی ادامه داد: شخصیت داستان ما خواب 2 شهر را میبیند که یکی از آنها در صلح و آرامش است و دیگری درگیر آشوب و مشکلات فراوان. انتظار داریم با این اجرا مخاطب یک سوال کلیدی در ذهنش به وجود آید که این شخص کدام یک از شهرها را برای زندگی انتخاب میکند؟! و این در حالی است که هیچکدام از شهرها بد نیست و مردم هر دو شهر با هم در ارتباطند.
کارگردان تئاتر "یه لحظه" با اشاره به عدم ارتباط صمیمی میان مردم گفت: تصویر پایانی ما در این اجرای که 3 بازیگر دارد، غرق شدن آنها در تلفن همراه خودشان است، به گونه ای که حتی به یکدیگر نگاه هم نمی کنند و این قهر و دوری و فاصله گرفتن از هم سوژه اصلی این نمایش خیابانی است.
نساج بخارایی ضمن تاکید بر هدف نمایش خود که ارتباط است گفت: هیچکدام از این 2 شهر ملاک انتخاب نیست ، ارتباط و صمیمیت گم شده ی بین آدمها ملاک است که رسیدن به آن تنها با کمی فاصله گرفتن از دنیای مجازی تحقق می یابد. چرا که بی توجهی به آدمها و انسان های اطرافمان از پرخاش و دعوا با آنها بسیار بدتر است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
اینستاگرام شوشان
شوشان تولبار