اینستاگرام شوشان
شوشان تولبار
آخرین اخبار
اینستاگرام شوشان
شوشان تولبار
کد خبر: ۹۲۳۵۷
تاریخ انتشار: ۰۴ آبان ۱۳۹۷ - ۱۰:۵۵
استاندار خوزستان خبر داد:
آبادان - شوشان ؛ برای خدمات رسانی و پذیرایی روزانه 100هزار زائر در مرزهای خوزستان آمادگی داریم.

شوشان آبادان ؛ غلامرضا شریعتی در حاشیه بازدید از مرز شلمچه در جمع خبرنگاران با اشاره به قطع برق در شلمچه اظهار کرد: مساله قطعی سیستم برق که امروز از سمت کشور عراق پیش آمد، جزیی بود که به سرعت این مشکل رفع و برق مجددا در مدار قرار گرفت.

وی از عبور تاکنون بیش از 470 هزار زائر اربعین از مرزهای شلمچه و چذابه خبر داد و گفت: از مجموع این زائران، تاکنون بیش از 350 هزار زائر از مرز شلمچه عبور کرده اند که از این تعداد بیش از 50 هزار نفر زائر اتباع خارجی بوده اند.

شریعتی گفت: طی دو روز گذشته و اکنون عبور زوار شدت گرفته و به اوج رسیده است. زائران در حال عبور از مرزها هستند و ما نیز جهت پذیرایی روزانه 100هزار زائر در مرزهای خوزستان آمادگی داریم.

وی افزود: امکانات و زیرساختهای لازم فراهم شده و مشکل خاصی برای تردد زوار نیز وجود ندارد. برای بازگشت نیز تمام تمهیدات و پیش بینی های لازم در نظر گرفته شده است.

استاندار خوزستان تصریح کرد: برخی مواکب مکلف شده اند که تا پایان ماه صفر به زائرین اربعین حسینی  خدمات ارائه دهند تا مشکل خاصی نداشته باشند. حتی برخی مواکب تعیین شده که در شب از ساعت 20 تا 10 صبح تقسیم به زوار خدمات رسانی می کنند.

وی افزود: برنامه ریزی بسیار منظمی در مرزهای شلمچه و چذابه انجامشده تا زوار با کمترین دغدغه این سفر معنوی و راهپیمایی عظیم را انجام دهند.

شریعتی با اشاره به مشکل به وجود آمده برای زواری که پس از ورود به عراق با نبود وسائط نقلیه مواجه می شوند، خاطرنشان کرد: دستورات لازم به راهداری و فرماندار ویژه خرمشهر برای تامین خودرو در آنسوی مرز شلمچه برای تردد زائرین صادر و اکنون چند اتوبوس نیز برای تردد زائرین فراهم شده است.


انتهای پیام/.

***خبرنگار : نجمه ایرانیان***

نام:
ایمیل:
* نظر:
اینستاگرام شوشان
شوشان تولبار