اینستاگرام شوشان
شوشان تولبار
آخرین اخبار
اینستاگرام شوشان
شوشان تولبار
کد خبر: ۹۹۷۶۲
تاریخ انتشار: ۱۴ دی ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۵
 عملیات اجرایی بزرگترین پروژه عمرانی کلانشهر اهواز آغاز شد

شوشان: صبح امروز آیین آغاز احداث پروژه تقاطع غیرهمسطح میدان دانشگاه اهواز با حضور سردار سلامی فرمانده سپاه پاسداران،آیت الله موسوی جزایری و آیت الله حیدری اعضای مجلس خبرگان رهبری، استاندار خوزستان، فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا (ص)، فرمانده سپاه حضرت ولی عصر(عج) خوزستان، شهردار اهواز، رئیس و اعضای شورای اسلامی شهر اهواز، مدیران مناطق و سازمان های شهرداری اهواز برگزاری شد.

برپایه این گزارش پروژه تقاطع چند سطحی میدان دانشگاه با توجه به وجود گره های ترافیکی و طولانی بودن مسیر ها، یکی از نیازهای اساسی شهر اهواز در منطقه مذکور است.

افزایش جمعیت و افزایش خودروهای شخصی و حمل و نقل عمومی، شاهراه های ترافیکی درون شهری را با گره های متعددی در ساعات پیک ترافیک مواجه کرده است، موضوعی که افزایش راه های دسترسی، کمربندی های شهری و ایجاد تقاطع ها را در نقاط مختلف شهر به یک امر ضروری در اجرای طرح ها تبدیل کرده است.

کلانشهر اهواز هم در سال های اخیر در گیر و دار گره‌های ترافیکی، در مناطق مختلفی نیازمند اجرای طرح هایی با مزایای مسیرگشایی و کاهش ترافیک، کاهش مسیرها و در کنار آن ارتقاء سطح کیفی و منظر شهری است. حال آغاز عملیات اجرایی "پروژه تقاطع چند سطحی میدان دانشگاه" به عنوان بزرگترین پروژه‌ ی شهری از سوی شهرداری اهواز با همکاری قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء ، می‌تواند زمینه‌ساز یک تحول موثر در بهبود کیفیت ترافیک شهری شود.

این پروژه که دارای دو پل اصلی در راستای شمال به جنوب( اتوبان گلستان_ امانیه) ، دو پل چپ گرد (پل پنجم_ اتوبان گلستان) و (امانیه-پل پنجم) و یک دوربرگردان یوترن بعد از خیابان رفیش به سمت امانیه است، در مکانی احداث می شود که مسیر اصلی رفت و آمد شهروندان در خیابان پر تردد و گردشگرپذیر انوشه، دانشگاه های بزرگ استان (دانشگاه شهید چمران اهواز، پیام نور و دانشگاه آزاد اسلامی)، شرکت لوله سازی اهواز، بیمارستان گلستان و ادارات مهم استان است.
نام:
ایمیل:
* نظر:
اینستاگرام شوشان
شوشان تولبار