تلگرام شوشان
شهرداری اهواز
شوشان تولبار
آخرین اخبار
شهرداری اهواز
شوشان تولبار
کد خبر: ۱۰۰۱۸۵
تاریخ انتشار: ۲۷ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۸:۱۶
رییس هیات بازرسی انتخابات خوزستان گفت: سه شهردار، یک بخشدار و یک شورای شهرستان در خوزستان به دلیل حمایت از نامزدهای انتخابات مجلس یازدهم مرتکب تخلف شده‌ و به ستاد پیشگیری از جرایم قوه قضاییه معرفی شدند.

شوشان: شهاب رزمی بیان کرد: پس از شروع تبلیغات نامزدها، گزارش‌هایی از تخلفات و رعایت نشدن قوانین و مقررات از سوی برخی نامزدها در هیات بازرسی انتخابات دریافت شد که درباره نصب پوسترها و میزان و ابعاد پوسترها و محل‌های نصب آنها بوده است.

مدیرکل بازرسی استانداری خوزستان افزود: به برخی از نامزدها از طریق سامانه پیامکی تذکر داده شد و برخی از آنها که دوباره تخلف خود را تکرار کردند، به ستاد پیشگیری از جرایم قوه قضاییه معرفی شدند.

رزمی ادامه داد: گزارش‌هایی نیز از تبلیغات افرادی که مناصب دولتی نداشته و وابسته به نهادهای عمومی (شورا و شهرداری‌ها) هستند واصل شده که نامه مکتوب و دعوت به هیات بازرسی و فرمانداری‌ها داده شده است.

وی افزود: بر اساس ماده ۵۷ قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی نامزدهای انتخاباتی فقط میتوانند تبلیغات خود را در محل ستادهای خود نصب کنند و حق نصب و آویزان کردن آنها را در محیط شهری ندارند.

به گفته وی، فرمانداری اهواز، شهرداری را مکلف به جمعآوری تبلیغات نامزدهایی کرده که در محل‌های غیرمجاز در سطح شهر نصب شده‌اند.

رزمی بیان کرد: تخلفات نامزدها در زمان تبلیغات، می‌تواند منجر به صدور رای شود همچنین این تخلفات در تایید صلاحیت‌ها در دوره‌های بعد و صدور اعتبارنامه در مجلس شورای اسلامی(در صورت راهیابی) تاثیر دارد.
منبع: ایرنا
نام:
ایمیل:
* نظر:
شهرداری اهواز
شوشان تولبار