توضیحات امیر سامری پیرامون خبر منتشر شده در خبرگزاری شوشان
در تکمیل خبر چند ساعت پیش شوشان خرمشهر درباره ی اتفاقات آموزش و پرورش خرمشهر و حواشی منتشره از حضور مدیرعامل باشگاه کارون اروند خرمشهر در این اداره ، باشگاه فرهنگی ورزشی کارون اروند خرمشهر توضیحاتی جهت شفافیت موضوع به این پایگاه ارائه کرد
آموزش و پرورش خرمشهر قربانی سیاست زدگی
تیم کارون اروند خرمشهر در سری مسابقات لیگ دسته دوم کشور ،روز سه شنبه ۳۰ آبان ماه ۹۶ ساعت : ۱۴:۱ به مصاف تیم شاهین شهرداری بوشهر به ورزشگاه نفت و گاز اروندان خرمشهر میرود
در حاشیه کلنگ زنی ترمیم دیوار ساحلی خرمشهر
سامری در پاسخ به اتهامات دشت بزرگ:من اسیر این شانتاژها نمیشوم.
آئین کلنگ زنی فاز اول پروژه بهسازی ضلع شمالی ساحل رودخانه کارون با اعتباری بالغ بر ۸۶ میلیارد ریال توسط شهرداری خرمشهر با حضور نیازی مدیرکل دفتر فنی استانداری خوزستان ، سامری نماینده مردم خرمشهر در مجلس شورای اسلامی ، حیاتی فرماندار ویژه ، اعضا شورای اسلامی شهر ، سرپرست شهرداری خرمشهر و مدیران شهرداری برگزار شد.
سرانجام جلسه ی شورای شهرستان خرمشهر رسمیت یافت
دهمین جلسه ی شورای اسلامی شهرستان خرمشهر،بعد از چند مرحله لغو،نهایتا روز سه شنبه 23آبانماه در محل شورای اسلامی شهرستان با حضور اکثریت اعضا تشکیل شد. از میان هفت عضو اصلی شورای شهر تنها امیر سامری غایب جلسه بود.
اخبار گوناگون از زلزله ی یکشنبه ، 96/8/21
تشکیل ستاد بحران جمعیت هلال احمر خوزستان در مرکز کنترل و هماهنگی عملیات در اهواز. آماده باش تمامی نیروها و تیم های امدادی و واکنش سریع برای مقابله با حوادث احتمالی.
آیین تکریم و معارفه مدیر کل بندر و دریانوردی خرمشهر برگزار شد
در آیینی ویژه ضمن تجلیل از خدمات عادل دریس مدیر کل سابق بندر و دریانوردی خرمشهر محمد محسنی به عنوان مدیر کل جدید این بندر معرفی شد
جلسه علنی شورای شهر خرمشهر از رسمیت افتاد.
بچاری:در این هفته تکلیف شهردار خرمشهر مشخص میشود.
محمد جواد بچاری تاکید و تایید کرد در صورتی که استاندار به قول خود عمل کند بزودی تکلیف شهردار خرمشهر مشخص شده و این هفته رد یا تایید گزینه ی منتخب به انجام میرسد.
عوارض حذف شد اما...
لابلای این روند اما دقت به خروجی اخبار مختلف که سعی کرده اند چه درست و چه غلط نتیجه ی این حذف را حاصل تدبیر خود معرفی کنند جالب است .
گزارش تصویری
آتش بجان پارکهای خرمشهر تمامی ندارد
قریب به دوسال است شخص یا اشخاصی در اقداماتی عجیب اقدام به آتش زدن پارکهای سطح شهر خرمشهر میکنند . در آخرین آتش سوزی وسایل بازی کودکان پارک های خیابان مبارز و کوی بهروز به آتش کشیده شد .
گزارش تصویری  از بازدید های امروز وزیر ارتباطات و  رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجه مجلس از مرز بین‌المللی شلمچه
دکتر آذری جهرمی وزیر محترم ارتباطات و فناوری اطلاعات و دکتر علاء الدین بروجردی رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجه مجلس از خرمشهر دیدار کردند
شورای شهرستان خرمشهر بعد از شش ماه تشکیل شد
پیرو پیگیری های خبری شوشان خرمشهر طی چند روز گذشته پیش از ظهر امروز ، شورای شهرستان خرمشهر در محل فرمانداری خرمشهر تشکیل و آغاز بکار کرد .
اولتیماتوم 1 _ 0 نتیجه
تریبون نماز جمعه ی خرمشهر این جمعه هم شاهد ادامه اولتیماتوم های امام جمعه ی خرمشهر به دیگر ارگانها بخصوص سازمان منطقه آزاد بود . اولتیماتومی بیست و چهارساعته که ظاهرا پس از پایان مهلتش به بار ننشست
امید اسکندری رئیس شورای مینوشهر
آیا وجود فرماندار در خرمشهر الزامی است؟
با گذشت حدودا شش ماه از انتخابات شوراها هنوز خبری از تشکیل شورای شهرستان بگوش نمیرسد . روند ادامه کار شورای مینوشهر هم در هاله از ابهام است و هیچ شفاف سازی از سوی فرمانداری خرمشهر در این باره صورت نگرفته است .
درشهر چه خبر است
از سودای نمایندگی تا عزل و نصب ها!
از این سو تا آن سوی شهر خرمشهر اخباری از تغییرات و اتفاقاتی بگوش میرسد که فارغ از خوب یا بد بودنشان بیش از هر چیز بر جو متشنج حاکم بر مناسبات سیاسی اجتماعی شهر و استان صحه میگذارد . تغییراتی که بیش از آنکه حاصل نگاه شایسته سالاری باشند ، بوی سیاسی کاری دارند.البته نه تمامشان !
دوئل دو پیرمرد آلمانی و کروات در خاک ایران
امروز و راس ساعت 16:40 ، با صدای سوت بیژن حیدری داور تحصیلکرده فوتبال کشورمان که از قضا کاری دشوار به همراه همکارانش در پیش دارد، ورزشگاه 100000 نفری آزادی تهران شاهد دربی پرحرارت 85 خواهد بود.
فاخر ربیعی خزانه دار و عضو شورای شهر خرمشهر :
بدستور فرماندار خرمشهر ، فرمانداری از دریافت مکاتبات شورای  شهر امتناع میکند .
آنچه ازجلسه ی امروز شورا برداشت میشود اعتراض شدید اغلب و نه همه ی اعضای شورا به عدم تعیین شهردار است .این عدم تعیین حکم شهردار در کنار عدم تمایل سازمان منطقه آزاد اروند برای تعامل با شورا و امتناع فرمانداری ویژه خرمشهر از دریافت مکتابات شورا نشان میدهد شورا روزهای سختی را در پیش خواهد داشت .
دکتر نیکپورعضو هیئت علمی دانشگاه علوم و فنون دریایی خرمشهرومجید حیدری استاد زمین شناسی درباره ریزگردها توضیح میدهند :
نیکپور : مشکل استان ما این است که افراد سیاسی در حوزه های  علمی و تخصصی نظر میدهند / حیدری : مهمترین عوامل ایجاد گرد و غبار عدم مدیریت صحیح منابع آب است
چندسالی است که مشکل ریزگردها به یک معضل ملی تبدیل شده است . مشکلی که تا پیش از این که فقط شهرهای استان خوزستان را درگیر کرده بود زیاد مورد توجه نبود ولی همینکه وارد مرزهای شهرها و استانهای بالادستی شد تبدیل به یک پدیده ی ملی شد .
تحلیلی بر تهدیدهای مسولین خرمشهری
خرمشهر : تهدیدها بیشتر از فرصت
اینها مشتی ست از خروارها تهدیدات مختلفی که از مسئولترین و مذهبی ترین افراد جامعه تا پایین ترین آنها برزبان جاری میکنند و این مردم هستند که روزی تهدید میشنوند و روزهای دیگر را به امید افشاگری پشت سرمیگذرانند . امیدی که از ازل تا ابد بی نتیجه است .
نگاهی به نتایج عملکرد سازمان منطقه آزاد اروند در کمک به مدارس
شاهد هستیم هنوز خیلی از مدارس سطح شهر و حتی روستا از کمترین امکانات رفاهی برای معلم و دانش آموز بی بهره اند و این فرایند با فقر ساکنان این منطقه تشریک مساعی کرده تا مدارسی درخور منطقه آزاد مشاهده نکنیم .
گزارشی مصور از عدم رعایت حریم فضای سبز در خرمشهر
فضای سبز شکست خورد، سازه ها در حال پیشروی(تصاویر)
کافی است سری به خیابانهای اصلی شهر بزنید یا به تصاویر اختصاصی این گزارش نگاهی کنید ، براحتی متوجه کج سلیقگی شهرداری در سارماندهی و زیباسازی شهر میشوید . کیوسکهایی که با فاصله های بسیار کم مجوز احداث گرفته اند . یا دکه هایی که با نقض حریم شهروندان در پیاده روها احداث شده اند . یا بازاری که با تملک و تصاحب بلوار شهری و تبدیل آن به فضای تجاری ، شکل مناطق مسکونی اطرافش را تغییر داده است . یا اسکلت های ساختمانی نیمه کاره در مرکز شهر که مدتهاست به حال خود رها شده اند و جز نا امنی و زشتی چیزی به شهر نیفزوده اند .
عباس مدحجی
آخرین اخبار
عباس مدحجی
والابوخودا