ناگفته های ساعدی در مصاحبه اختصاصی با شوشان خرمشهر :
شهرداری خرمشهر ماهانه 4 میلیارد و 220 میلیون تومان هزینه دارد که جز با مدیریت صحیح قابل تامین نیست
مسولین منطقه آزاد اروند را به مناظره ی تلویزیونی دعوت میکنم /شهرداری خرمشهر 960 نفر پرسنل دارد که حقوق آنها نزدیک به 2 میلیارد و پانصد میلیون تومان است / 18 ماه از مدیریتم در اینجا میگذرد هیچ گونه مساعدت مالی و خدماتی از سوی سازمان منطقه ازاد اروند به شهرداری خرمشهر تزریق نشده است/از شهرستانهای دیگری مثل مسجد سلیمان ، کارون و بروجرد هم طی این مدت پیشنهاداتی داشتم
غلامعباس بهرامی رییس اداره کار و تعاون خرمشهر خواستار شد :
تعیین تکلیف تداخل اختیارات با سازمان منطقه آزاد اروند
متاسفانه تا کنون تعریف دقیق و مشخصی از بی کاری و اشتغال در کشور ما ارایه نشده است . طبق تعاریف سازمان ( ILO ) سازمان بین المللی کار شاغل به کسی گفته میشود که در طول هفته حداقل 48 ساعت کار کند . این تعریف شاید با توجه به سطح درآمد و کیفیت زندگی در اروپا سازگار باشد اما در کشور ما با این ساعت کار در هفته عملا نمیتوان مخارج معیشتی را تامین کرد . پس این تعریف باید با توجه به شرایط بومی کشور تغییر کند .
ادامه جنجالها برسر کنزالمال
آخرین موضع گیری منطقه آزاد نسبت به بازار کنزالمال
تحویل بازار کنزالمال از شرکت اجاره گیرنده انجام یک روال قانونی بود قائم مقام سازمان منطقه آزاد اروند با اشاره به اینکه موضوع بازار کنزالمال یک بحث حقوقی دارد، گفت: تحویل بازار کنزالمال خرمشهر از شرکت اجاره گیرنده محل، تنها انجام یک روال قانونی است.
انتقادات  ائمه  جمعه  ی خرمشهر و ابادان به عملکرد منطقه آزاد اروند
انتقادات اخیر نسبت به منطقه آزاد علی رغم فعالیت های زیادش شکل جدی تری بخود گرفته است . انتقادات صریح ائمه ی جمعه ، مشکلات بازار کنز المال و نارضایتی برخی ادارات از کاهش یا قطع بودجه های عمرانی و مساعدتی از جمله مواردی ست که متوجه منطقه آزاد است . البته فعالیت های آموزشی و فرهنگی اخیر منطقه در برپایی جشنواره تاتر فتح خرمشهر و پوشش دادن تمام متقاضیان آموزش فنی و حرفه ای منطقه بصورت رایگان نیز قابل تقدیر است .
نگاهی به اتفاقات اخیر کنز المال اولین بازار آزاد منطقه اروند
کنز المال ; محبوب دیروز ، مغضوب امروز
کنزالمال اولین و بزرگترین مرکز خربد منطقه آزاد اروند است که اختلاف برسر مالکیت آن چندی ست اخبار ضدونقیض و گاها جهت داری را راهی خروجی خبرگزاری های مختلف محلی کرده است . این فضای مبهم بجای شفاف سازی بیشتر ، یافتن سر نخ این کلاف را پیچیده تر و مشکل تر کرده است .
گزارش تصویری از :
نشست کمیته برنامه ریزی شهرستان خرمشهر
کمیته برنامه ریزی شهرستان خرمشهر به ریاست حیاتی فرماندار ویژه و با حضور خیاط دبیر کمیته برنامه ریزی شهرستان خرمشهر و سامری نماینده مردم خرمشهر در مجلس شورای اسلامی و جمعی از روءسای ارگانها در محل فرمانداری خرمشهر تشکیل جلسه داد .
در حاشیه نشست خبری بمناسبت هفته قوه قضاییه خرمشهر مطرح شد :
بیست پرونده ی تخلف انتخاباتی ایام انتخابات در دادگستری خرمشهر در حال پیگیری ست
دادگستری خرمشهر به مناسبت هفته ی قوه ی قضاییه کنفرانس خبری با هدف تبیین عملکرد یکسال گزشته ی خود در محل سالن کنفرانس هیش ترتیب دارد و در این جلسه با ارایه آمار و گزارش به سوالات خبرنگاران پاسخ داد.
عبدالحافظ عنبری معرفی کرد :
آموزش  و پرورش خرمشهر دوسال پیش اینها را نداشت
پس از گذشت دو سال و اندی از تکیه ی عبدالحافظ عنبری بر کرسی ریاست آموزش و پرورش خرمشهر تغییرات زیادی را در حوزه ی تحت کنترلش شاهد بودیم . این روزها که سال تحصیلی به پایان رسیده و آموزش و پرورش کم کم باید برنامه ی سال تحصیلی آینده اش را پایه ریزی کند به سراغ ریاست این اداره رفته ایم و پرسیدیم اهم عملکردهایش و اولویت برنامه های اموزش و پرورش طی دوسال گذشته چه بوده ؟
انتخابات در خرمشهر هنوز قربانی میگیرد
بنظر میرسد بازوهای قدرت در برابر تکمیل نشدن لیستهای خود برای شورا با تغییرات در مسولین سعی در ساخت حاشیه ی امن اجرایی برای خود هستند . دامنه ی این تغییرات امروز بیش از پیش بر شهرداری و آموزش و پرورش سایه انداخته است . دو ارگانی که طی سالهای گذشته هیچگونه همراهی را از قدرت بالادست دریغ نکرده اند.
طی نشست خبری
از پوستر بیستمین جشنواره ملی تاتر فتح خرمشهر رونمایی شد
امروز سوم تیرماه سال 96 از پوستر بیستمین جشنواره ملی تاتر فتح خرمشهر طی مراسمی با حضور اصحاب رسانه رونمایی شد .
گزارش تصویری از راهپیمایی روز قدس ۹۶ در خرمشهر
خیابانهای اصلی خرمشهر امسال هم ، همچون سالیان گزشته میزبان قدوم روزه دارانی بود که برای لبیک به ندای رهبری و مشارکت در بزرگداشت روز قدس گرمای هوا و عطش را بجان خریدند تا صحنه ی مبارزه خالی نباشد .
فرودگاه آبادان روی مدار تحول
ترمینال فرودگاه آبادان وارد مدار شد + عکس
گزارش شوشان و گفته های غلامرضا دهقانی زاده مدیر فرودگاه آبادان ، بخش اعظم قسمت ترمینال در حال بهسازی فرودگاه آبادان بطور موقت وارد مدار گردید
آخرین گزارش کمیته بررسی تعیین صلاحیت وزیران دولت دوزادهم
در حال حاضر دو اولویت اصلی و کاندیدا که این کمیته در خصوص آنها به نتیجه رسیده، اعلام می‌شود.اسامی وزیران احتمالی حسن روحانی برای دوره چهارساله دوم عبارتند از:
با همت فعالان رسانه ای کمپین "توهین به اهالی رسانه ممنوع" با امضاء ۶۰۰ خبرنگار و عکاس تشکیل شد. این کمپین در واکنش به درگیری لفظی جند روز پیش بهناز جعفری بازیگر سینما با خبرنگاران و توهین به اهالی رسانه با شعار پاسخ هیچ سوالی توهین نیست تشکیل شده است .
سومین جلسه کمیسیون نظارت بر سازمان های صنفی منطقه آزاد اروند در سال ۹۶ برگزار شد
احداث شهرک خودرویی در منطقه آزاد اروند
از مهم ترین موضوعاتی که می تواند در آینده نزدیک شرایط فعالیت های صنفی در منطقه به ویژه آبادان را رونق بخشد موضوع شهرک خودرویی است که به همت و تلاش شهرداری آبادان پروژه آن آغاز شده است و این سازمان نیز در این زمینه همکاری های خود را در جهت راه اندازی این پروژه با آن دستگاه اجرایی آغاز کرده است.
واکنش ها و پیام های تسلیت به مناسبت فوت پدر حیاتی فرماندار خرمشهر
آقای حیاتی : تسلیت .
در پی فوت ابوی محترم ولی الله حیاتی فرماندار خرمشهر ، سیل پیامهای تسلیت به خانواده ی متوفی و ابراز همدردی مسولین ، شهروندان و دستگاه ها جاری شد.
جشنواره تقدیر از قهرمانان ورزش آموزشگاهی خرمشهر برگزار شد
قرار گرفتن خرمشهر میان پنج تیم برتر استان در ورزش آموزشگاهی
به گزارش جشنواره تجلیل از قهرمانان ورزش آموزشگاه های خرمشهر( منطقه ای _ استانی _ کشوری) در مجتمع رفاهی فرهنگیان خرمشهر. باحضور مسىولان شهری و استانی. برگزار شد و از مقام آوران رشته های مختلف، مربیان و عوامل فعال مرتب با ورزش آموزشگاهی و دانش آموزی این شهرستان تجلیل شد.
تغییرات آغاز شد : از کابینه ریاست جمهوری تا منطقه آزاد
همانطور که پیش بینی میشد پست های مدیریتی کشور بعد از انتخابات آبستن حوادث و تغییراتی شد که از این هفته شاهد آغاز موجهای آن خواهیم بود
احمد شریفات رئیس اتاق تعاون خرمشهر عنوان کرد:
علت تعطیلی مرز شلمچه زیاده خواهی طرف عراقی ست
به گفته ی احمد شریفات رئیس اتاق تعاون خرمشهر مدت ده روز است که طرف عراقی برای هر ماشين قريب به هفت مليون ريال از تجار مطالبه میکند ؛ مبلغی که تا پیش از این رایگان بوده و امروزه باعث بیکار شدن تجار ایرانی شده است .
امروز
آب غدیر به روستاهای خرمشهر رسید
در این طرح روستاهای ام الخرجین ، ام سواد ، کفیشه ، مشارع ، مملح علیا ، مملح سفلی ، ام نوشه تحت پوشش قرار گرفتند و روستای قصبه منیعات که از مدتها قبل آب لوله کشی نداشت در روزهای اولیه ماه رمضان از آب لوله کشی بهرمند شد
آخرین اخبار