آخرین سخنان دکتر سواریان ریاست بیمارستان ولیعصر خرمشهر قبل از استعفا
در اخرین لحظات تقدیم استعفایش در پاسخ دلیل استعفا این پیام را به پایگاه خبری شوشان خرمشهر ارسال کرد : فقط از قول من بنویسید « تمام تلاشم را کردم ، کارهای خوبی انجام دادم ولی با دستان خالی نمیشه کاری کنم ».
گروس عبدالملکیان به خرمشهر می آید
بگزارش شوشان خرمشهر گروس عبدالملکیان شاعر معاصر کشورمان فردا سی و یکم شهریور ماه ساعت 18 در تالار خلیج فارس مهمان مردم و شعر دوستان خرمشهری خواهد بود .
سامری در ستاد بزرگداشت شهدای خرمشهر که به صورت دوره ایی در ادارات برگزار میشود مطرح کرد :
با اینکه در سازمان منطقه آزاد  بچه های بومی شهر مشغولند،اما اصلا مثمر ثمر نبودند .
ستاد بزرگداشت شهدای خرمشهر که به صورت دوره ایی در ادارات برگزار میشود صبح امروز جلسه ی این دوره اش را به میزبانی منصور علوانی سرپرست شهرداری خرمشهر در ساختمان شهرداری برگزار کرد . مدعوین این جلسه جمعی از روسای ارگانهای خدماتی و فرهنگی بودند که هرکدام به بررسی عملکرد و گزارش کار پرداختند .
آغاز نخستین جشنواره تئاتر اروند
تصاویری از تمرین نمایش
در زیر تصاویری از تمرین گروه تاتر خرمشهر برای نمایش جرده را میبینید که در سالن خلیج فارس خرمشهر در حال انجام است و قرار است در این جشنواره به کارگردانی عبدالله حلیات دوشنبه بیست و هفتم شهریور ماه روی صحنه رود .
گزارشی از یک حق خوری دوازده ساله
آذین ساخت خرمشهر : پروژه یا بیغوله ؟
شرکت آذین ساخت خرمشهر به پشتوانه ای شهرداری دوازده سال پیش توانست با جلب اعتماد مردم برای سرمایه گزاری در مسکن مبالغ زیادی را از شهروندان جمع آوری مند تا در عوض آنها را مالک مسکن کند ، تعهدی که بیش از یک دهه از عمر آن میگذرد و هنوز تحقق نیافته و هیچ تلاشی هم برای تحقق آن دیده نمیشود . شوشان خرمشهر از مالباختگان جویای ماجرا شده
امید اسکندری رئیس شورای مینوشهر پاسخ میدهد:
ماجراهای پشت پرده ی ابطال انتخابات مینوشهر چیست ؟
پایگاه خبری شوشان خرمشهر از ابتدای پیگیری خبری این موضوع چندین گزارش و خبر اختصاصی منتشر کرد و تاکنون نیز در جهت انجام رسالت خبری پیگیر این موضوع مبهم است . در آخرین پیگیری های شوشان اطلاعاتی بدست آمد که ابهام این موضوع را افزود و از آن جهت که فرمانداری سیاست سکوت و عدم اطلاع رسانی را پیشه کرد ...
پل های هوایی یا وعده های هوایی ؟!
متاسفانه پلهای هوایی که تاکنون به بهره برداری نرسیدند و ظاهرا هم کنزالمال واگذار شد و رقابت ها هم تمام شد ، اکنون شهروندان مانده اند و بنرهای تشکر ویژه و پلهایی که لانه ی کبوتران و پناهگاه گربه های ولگرد شده اند.
پل هوایی یا وعده ی هوایی؟!
آن پلهای هوایی که تاکنون به بهره برداری نرسیدند و ظاهرا هم کنزالمال واگذار شد و رقابت ها هم تمام شد ، اکنون شهروندان مانده اند و بنرهای تشکر ویژه و پلهایی که لانه ی کبوتران و مامن گربه های ولگرد شده اند.
منصور علوانی سرپرست شهرداری خرمشهر :
تبدیل درآمد به خدمات باعث رضایتمندی میشود
زمان زیادی از انتخاب پرحاشیه ی شهردار و سرپرست شهرداری خرمشهر توسط شورای پنجم نمیگذرد ، اما در همین زمان کم برای فعالین سیاسی و اجتماعی شهر کافی بود تا این انتخاب و انتصاب را در بوته ی نقد قرار دهند . انتخاب شهردار که با بستری شدن رئیس شورای شهر در بیمارستان و دعوای لفظی اعضای شورای شهر و غیبت چند نفر از اعضا و عدم برگزاری یکی از جلسات انتخاب شهردار همراه بود ، در نهایت به شهردار شدن دشت بزرگ و سرپرستی علوانی منجر شد .
گلبانی تودیع و ابلغی پور معارفه شد(تصویر حکم)
ریاست اداره پست خرمشهر سهم ابلغی پور شد
ابطال مجدد شورای مینوشهر در کمتر از یک هفته !
شورای شهر شهر مینوشهر در کمتر از یک هفته از تحلیف ملغی اعلام شد . طبق اطلاع منابع آگاه به شوشان خرمشهر ، طی نامه ای که امروز به فرمانداری خرمشهر از سوی هیئت نظارت استان ابلاغ شد ، انتخابات شورای مینوشهر کان لم یکن تلقی شده و تا اطلاع ثانوی اعضای شورای شهر مینو شهر از ادامه کار شورا معذورند .
مطوری جزیره  بیشترین و سامری کمترین وظایف را در شورا به عهده گرفتند
سومین جلسه ی شورای شهر خرمشهر با با دستور کار ذیل برگزار شد: ۱- انتخاب کمیسیون های داخلی شورا ۲- انتخاب نمایندگان شورا در نهادها، سازمان ها و کمیسیون های شهر ۳- انتخاب نمایندگان شورا در شورای شهرستان
تحلیف اعضای شورای مینوشهر
پشت دربهای بسته ی فرمانداری خرمشهر انجام شد
از عصر دیروز منابع مطلع،از برگزاری مراسم تحلیف اعضای شورای مینو شهر در ساختمان فرمانداری و در سکوت کامل رسانه ای،خبر دادند . مراسم نه تنها از سمت فرمانداری اطلاع رسانی نشد، تلویحا تکذیب هم شد .
چگونگی و چرایی نسل کشی مسلمانان میانمار (حاوی تصاویر18-)
بیش از ۴۰۰ نفر از مسلمانان روهینگیا در میانمار در خونین ترین خشونت علیه این اقلیت، در اوایل شهریور ۹۶ در مینمارکشته شدند.این کشتار مسلمانان پس از آنکه شورشیان روهینگیا در میانمار به پست های پلیس و پایگاه ارتش در ایالت راخین حمله کردند صورت گرفته‌ است.بیش از ۳۸۰۰۰ نفر از اقلیت مسلمان روهینگیا در میانمار طی هفته گذشته از خانه و کاشانه خود آواره شده و عازم کشور همسایه بنگلادش شده‌اند.
گزارشی از روند انتخاب شهردار در خرمشهر
شهردار خرمشهر ، مسعود یا منصور ؟
از میان یازده کاندید شهردار ، رقابت نهایی بین دو خط فکری به نمایندگی دشت بزرگ و علوانی خلاصه شد که نتیجه ی نهایی آن سرپرستی علوانی با پنج رای و انتخاب دشت بزرگ با چهار رای بود .این اختلاف تعداد آرا نشان از روزهای نه چندان راحتی برای شهردار دارد .
استاندار خوزستان:
چالش بی آبی اراضی کشاورزی آبادان و خرمشهر پنج سال آینده برطرف می شود
استاندار خوزستان گفت: با احداث 2 سد سلولی در پایین دست رودخانه بهمنشیر تا پنج سال آینده چالش بی آبی در زمین های کشاورزی منطقه برطرف خواهد شد
شورای خرمشهر : بکجا چنین شتابان؟
هنوز ساعاتی از انتشار اظهارات امیر سامری در باب غیبتش در مصاحبه با شوشان خرمشهر نگذشته بود که موسی مطوری جزیره در پاسخ به اظهارات وی مطلبی را در کانا رسمی ش منتشر کرد .
توضیحات امیر سامری در خصوص غیبتش در جلسه شورا در مصاحبه ی اختصاصی با شوشان
در مورد اتفاقی که دیشب افتاد باید عرض کنم اولا تشکیل جلسه بدون دعوتنامه ی رسمی بود و ثانیا رئیس شورا در شهرستان بود و بخاطر بیماری در جلسه شرکت نکرد،لذا جلسه قانونی نبود. و غیبتی که دوستان اعلام و ثبت کردند مشروعیت قانونی ندارد. هر کدام از کاندیداهای احراز سمت شهردار که رای اکثریت را داشته باشند برای من قابل احترام هستند."
قطار شورای خرمشهر در ایستگاه آبستراکسیون متوقف شد
شورای شهر خرمشهر در دومین جلسه ی خود با تشکیل آبستراکسیون ، بدون رسمیت ، جلسه ی خود را لغو کرد . این دومین روز از دومین جلسه ی شورا بود که برای تعیین شهردار در حال شکل گیری بود اما به سرنوشت خوبی دچار نشد .
نگاهی بر حواشی و متن جلسات شورای شهر خرمشهر(قسمت دوم)
آیا خرمشهر امشب شهردار خود را خواهد شناخت؟
در این جلسه که با معرفی فاخر ربیعی به عنوان خزانه دار شورا همراه بود آقایان آصف ، عباسی ، دشت بزرگ ضمن معرفی برنامه های خود به پرسشهای اعضای شورا نیز پاسخ دادند. در پایان اعلام شد که سه گزینه ی دشت بزرگی ، علوانی و زابلی گزینه های اصلی برای انتخاب هستند .
عباس مدحجی
آخرین اخبار
عباس مدحجی
عباس مدحجی