اولین درمانگاه تخصصی شیمی در مانی رایگان در خرمشهر
فرزندان خرمشهر  این بار به جنگ سرطان آمدند
جانباز 40 درصد است . بقول خودش نصف آدم است . متولد 1339 در همین خرمشهر . تمام هشت سال جنگ را اینجا بوده . الان هم ساکن همینجاست. اولین مسئول جمع آوری خاکروبه ها ی حاصل از جنگ در خرمشهر بعد از پذیرش قطعنامه بوده . هنوز هم جنگ برایش تمام نشده . سال گذشته که دچار سرطان شد و سختی های درمان را از نزدیک لمس کرد ، تصمیم گرفت برای بیماران سرطانی خرمشهر کاری بکند . به جمع رزمندگان قدیم در موسسه امدادگران عاشورا پیوست و و اولین کسی بود که برای احداث درمانگاه شیمی درمانی و درمان بیماران سرطانی نیازمند آستین بالازد .
سامری در مجلس دقیقا به ظریف چه گفت؟
این خبر واکنشهای موافق و مخالف زیادی را در بین شهروندان خرمشهری در پی داشته است در حالی که هنوز از آن شفاف سازی کامل نشده است . در این بین توویت محمد حسین آجرلو خبرنگار و مسول فضای مجازی خبرگزاری ایرنا خبر از چیز دیگری میدهد :
مصاحبه اختصاصی شوشان با منتخبین دوره ی پنجم شورای خرمشهر(قسمت اول)
ربیعی فرد : بدترین آفت شورا سیاست زدگی ست/ مطوری جزیره : تا انتها در برابر تخلفات شورا خواهم ایستاد
برای یادآوری لیست منتخبین شورای شهر خرمشهر ، گفتگویی کوتاه جهت آشنایی اجمالی مخاطبین با منتخبین حود ترتیب داده ایم که در زیر میخوانید. قرار است یکم شهریور ماه ، در سالن فرمانداری مراسم تحلیف با دعوت فرماندار از اعضای شورا صورت بگیرد . با ریاست رییس سنی (مسن ترین شخص منتخب)که فاخربیعی است تحلیف برگزار میشود و با حضور شورای تامین یا اداری ، هیئت رئیسه رسمی برای مدت یکسال مشخص میشوند .
تغييرات لازم در محتوا و ساختار مجمع تشخيص مصلت نظام
در حکم انتصاب رئیس، دبیر و اعضای مجمع تشخیص مصلحت نظام توسط رهبر معظم انقلاب ، یاد آیت اله هاشمی گرامی داشته شد
هيچ‌يک از اعضای دوره قبل كه در قيد حيات بودند از تركيب جديد حذف نشده‌اند.
ادیبی ، ریاست اداره ورزش و جوانان منطقه آزاد مطرح کرد:
هزینه هایی که برای بخش فوتبال پرداخت میشود هیچکدام از بخش ورزش نیست
در این مصاحبه که در حاشیه ی مراسم تجلیل از خبرنگاران برای روز خبرنگار در باشگاه نفت آبادان صورت گرفت ، ادیب گفت کمکهای منطقه آزاد به تیم های ورزشی بخشی از برنامه کاری ماست .
گزارش تصویری از مراسم تجلیل خبرنگاران منطقه آزاد اروند در روز خبرنگار
در این برنامه که با مشارکت ادارات ارشاد آبادان و خرمشهر و سازمان منطقه آزاد اروند صورت گرفت ، از خبرنگاران فقید ، پیشکسوت و جوان و فعال تقدیر و تجلیل شد .
در پی انتصاب سرپرست جدید اداره آموزش و پرورش خرمشهر :
میراث عنبری به اگزوشنی رسید
مصطفی اگزوشنی معاونت مالی و پشتیبانی اداره آموزش و پرورش خرمشهر پیش از ظهر امروز به سرپرستی این اداره منصوب شد .
گزارش و منتخب تصاویر مراسم تنفیذ ریاست جمهوری دوازدهم
صبح دیروز ، پنجشنبه دوازدهم مرداد ماه ، حکم تنفیذ ریاست جمهوری از سوی مقام معظم رهبری در حسینیه امام خمینی(ره) به رییس دولت دوازهم دکتر حسن روحانی شد .
مهمانان رییس‌جمهور دوازدهم در مراسم تحلیف + جزییات
مراسم تحلیف حجت‌الاسلام و المسلمین حسن روحانی رییس‌جمهور کشورمان در روز شنبه بعدازظهر (14 مرداد ماه) با حضور تعداد قابل توجهی از مهمانان خارجی در صحن علنی مجلس شورای اسلامی برگزار می‌شود.
دو انتصاب در سازمان منطقه آزاد اروند
محمود زمانی سرپرست معاونت سرمایه گذاری و توسعه کسب و کار منطقه آزاد اروند شد .معتمدی به عنوان مشاور ویژه مدیرعامل در امور سرمایه گذاری منطقه آزاد اروند منصوب شد
زرین پور مدیر عامل آتش نشانی خرمشهر در مصاحبه ی اختصاصی با شوشان خرمشهر هشدار داد :
منتظر تکرار فاجعه ی پلاسکو این بار در خرمشهر باشید
ساختمان معروف شش طبقه بعلت فرسایش احتمال ریزش دارد و ممکن است فاجعه ای انسانی رخ دهد . این ساختمان نسبتا مرتفع درکوی مولوی که حدودا 20 خانوار را در خود جای داده است ، بعلت فرسودگی و ازبین رفتن زیرساختها در حال انهدام است و علی رغم اعلام مکرر ما به ساکنین و مسولان برای جلوگیری از بروز حادثه ی مشابه ساختمان پلاسکوی تهران ، متاسفانه تاکنون عزم جدی برای تخلیه آن صورت نگرفته است .
گزارش تصویری از:
مراسم نمادین ورود کاروان امام رضا (ع) به ایران از خرمشهر
مراسم نمادین وروردکاروان امام رضا( ع ) با همکاری آستان قدس رضوی وهمزمان با هفته کرامت در شهرستان خرمشهرآغازشد.
به روایت تصویر
حضور معاون وزیر کشور در منطقه آزاد اروند
صبح امروز منطقه آزاد اروند شاهد حضور دکتر خندان دل معاون وزیر کشور و هیئت همراه بود . طی این دیدار که جمعی از مسئولان شهرهای آبادان و خرمشهر نیز دعوت شده و حضور داشتند از پروژه های مختلفی بازدید به عمل آمد .
ناگفته های ساعدی در مصاحبه اختصاصی با شوشان خرمشهر :
شهرداری خرمشهر ماهانه 4 میلیارد و 220 میلیون تومان هزینه دارد که جز با مدیریت صحیح قابل تامین نیست
مسولین منطقه آزاد اروند را به مناظره ی تلویزیونی دعوت میکنم /شهرداری خرمشهر 960 نفر پرسنل دارد که حقوق آنها نزدیک به 2 میلیارد و پانصد میلیون تومان است / 18 ماه از مدیریتم در اینجا میگذرد هیچ گونه مساعدت مالی و خدماتی از سوی سازمان منطقه ازاد اروند به شهرداری خرمشهر تزریق نشده است/از شهرستانهای دیگری مثل مسجد سلیمان ، کارون و بروجرد هم طی این مدت پیشنهاداتی داشتم
غلامعباس بهرامی رییس اداره کار و تعاون خرمشهر خواستار شد :
تعیین تکلیف تداخل اختیارات با سازمان منطقه آزاد اروند
متاسفانه تا کنون تعریف دقیق و مشخصی از بی کاری و اشتغال در کشور ما ارایه نشده است . طبق تعاریف سازمان ( ILO ) سازمان بین المللی کار شاغل به کسی گفته میشود که در طول هفته حداقل 48 ساعت کار کند . این تعریف شاید با توجه به سطح درآمد و کیفیت زندگی در اروپا سازگار باشد اما در کشور ما با این ساعت کار در هفته عملا نمیتوان مخارج معیشتی را تامین کرد . پس این تعریف باید با توجه به شرایط بومی کشور تغییر کند .
ادامه جنجالها برسر کنزالمال
آخرین موضع گیری منطقه آزاد نسبت به بازار کنزالمال
تحویل بازار کنزالمال از شرکت اجاره گیرنده انجام یک روال قانونی بود قائم مقام سازمان منطقه آزاد اروند با اشاره به اینکه موضوع بازار کنزالمال یک بحث حقوقی دارد، گفت: تحویل بازار کنزالمال خرمشهر از شرکت اجاره گیرنده محل، تنها انجام یک روال قانونی است.
انتقادات  ائمه  جمعه  ی خرمشهر و ابادان به عملکرد منطقه آزاد اروند
انتقادات اخیر نسبت به منطقه آزاد علی رغم فعالیت های زیادش شکل جدی تری بخود گرفته است . انتقادات صریح ائمه ی جمعه ، مشکلات بازار کنز المال و نارضایتی برخی ادارات از کاهش یا قطع بودجه های عمرانی و مساعدتی از جمله مواردی ست که متوجه منطقه آزاد است . البته فعالیت های آموزشی و فرهنگی اخیر منطقه در برپایی جشنواره تاتر فتح خرمشهر و پوشش دادن تمام متقاضیان آموزش فنی و حرفه ای منطقه بصورت رایگان نیز قابل تقدیر است .
نگاهی به اتفاقات اخیر کنز المال اولین بازار آزاد منطقه اروند
کنز المال ; محبوب دیروز ، مغضوب امروز
کنزالمال اولین و بزرگترین مرکز خربد منطقه آزاد اروند است که اختلاف برسر مالکیت آن چندی ست اخبار ضدونقیض و گاها جهت داری را راهی خروجی خبرگزاری های مختلف محلی کرده است . این فضای مبهم بجای شفاف سازی بیشتر ، یافتن سر نخ این کلاف را پیچیده تر و مشکل تر کرده است .
گزارش تصویری از :
نشست کمیته برنامه ریزی شهرستان خرمشهر
کمیته برنامه ریزی شهرستان خرمشهر به ریاست حیاتی فرماندار ویژه و با حضور خیاط دبیر کمیته برنامه ریزی شهرستان خرمشهر و سامری نماینده مردم خرمشهر در مجلس شورای اسلامی و جمعی از روءسای ارگانها در محل فرمانداری خرمشهر تشکیل جلسه داد .
در حاشیه نشست خبری بمناسبت هفته قوه قضاییه خرمشهر مطرح شد :
بیست پرونده ی تخلف انتخاباتی ایام انتخابات در دادگستری خرمشهر در حال پیگیری ست
دادگستری خرمشهر به مناسبت هفته ی قوه ی قضاییه کنفرانس خبری با هدف تبیین عملکرد یکسال گزشته ی خود در محل سالن کنفرانس هیش ترتیب دارد و در این جلسه با ارایه آمار و گزارش به سوالات خبرنگاران پاسخ داد.
آخرین اخبار