همزمان با مبعث رسول مکرم اسلام (ص) :
خرمشهر استارت ستادهای انتخاباتی روحانی در خوزستان را زد + تصاویر
امروز همزمان با عید مبعث خاتم المرسلین (ص) و به میمنت و مبارکی این روز ستاد حامیان دکتر روحانی در خرمشهر با حضور جمعی از نخبگان سیاسی و مردم همیشه در صحنه افتتاح و آغاز بکار کرد. طبیشی و اکبری به عنوان مسولین ستاد روحانی در خرمشهر معرفی شدند .
فرمانداری خرمشهر به داوطلبان انتخابات شورا اعلام کرد :
نقشه ی خطوط قرمز نصب ستادهای انتخاباتی در خرمشهر + عکس
فرمانداری خرمشهر برای نصب ستادهای انتخاباتی داوطلبین شورا نقشه ی راه مشخص کرد . تعدادی از کاندیداداها دیشب باهم جلسه ای داشتند .
آخرین اخبار از لیست تایید صلاحیتهای انتخابات شورای شهر خرمشهر
بازماندگان از شورای پنجم
طبق اعلام رسمی وزارت کشور و متعاقبا فرماندار خرمشهر دوم اردیبهشت ماه سال جاری موعد رسمی اعلام نتایج تایید یا رد صلاحیتهای انتخابات شورای شهر در کل کشور و همینطور خرمشهر است . روندی که از همان ابتدا با مخفی نگه داشتن نام هیئت های اجرایی و نظارت بر خلاف رویه ی معمول توسط فرمانداری با حواشی همراه بود و امروز با اتمام مهلت آن ، ثبت نام کنندگان و مردم باید تا روز شنبه برای اطلاع از اسامی صبر کنند.
نگاهی به صف بندی سیاسی نمایندگان برای تصاحب شورا درخرمشهر
نبرد نمایندگان
حمایت و لیست بندی صاحبان قدرت در استانه ی انتخابات امری عادی ست و مِن بعد نیز باید شاهد معرفی لیستهای اٸتلافی و حمایتی بیشتری از سوی تشکلها ، احزاب و اشخاص حقیقی وحقوقی باشیم اما تاکنون هیچ موضع گیری رسمی از سوی نمایندگان نسبت به این مجموعه ها که خود را منتسب به آنان معرفی میکنند صورت نگرفته است
از روز شنبه بررسی صلاحیت ها آغاز میشود
دوم اردیبهشت ماه ، اعلام نتایج صلاحیت های شورای شهر
پاسخ صلاحیت های کاندیداهای شورای شهر و روستای خرمشهر طبق اخبار فرمانداری باید در حال بررسی باشد
جوابیه های اخبار منتشره از حواشی بازدید نی شکر
دفتر نماینده : تکذیب میکنیم ، تصاویر غیرواقعی ست ! 
مهندس نیشکر : اشتباه کردم !
در پی خبر منتشره از خبرگزاری شوشان و اخبار غیر موثق درفضای مجازی پیرامون حواشی احتمالی بازدید نماینده محترم و جمعی از مسٶلین خرمشهر از محل تجمع زه آب نیشکر کشت و صنعت میرزا کوچک خان ، و با توجه به اظهارات اشخاص حقیقی و حقوقی طرفین این ماجرا ، دفتر روابط عمومی عبدالله سامری نماینده مردم خرمشهر و شخص مهندس نیشکر هرکدام بطور جداگانه بیانیه ای منتشر کرده اند .
با حضور نماینده ، فرماندار و رئیس جهاد کشاورزی خرمشهر
گزارش حواشی جنجالی بازدید از زه آب کشت و صنعت میرزا کوچک خان +عکس
متن ادعای مضروبین توسط نماینده و جوابیه ی دفتر روابط عمومی ایشان را طبق تماس با هردوطرف در گزارش زیر بخوانید.
حواشی انتخاباتی خرمشهر
از مجری 10 میلیونی تا لیدرهای دلال
از گوشه و کنار حواشی جالبی از روزهای انتخابات بگوش میرسد . خبر رسیده یکی از ستادهای انتخاباتی برای برنامه های خود مجری ۱۰ملیون تومانی تدارک دیده تا ضمن جذب قسمتی از آرای قومیتی خاص ، برنامه های ستادش را جذاب برگزار کند . همچنین گفته شده مجموعه های نزدیک به نمایندگان فعلی و پیشین با سرعت بیشتری مشغول یارگیری هستند.
اتفاقات انتخابات ریاست جمهوری
دوئلی  برای سازندگی
رقابتی که بیشتر به دوئل شباهت دارد ، دوئلی که با رصد فضای رسانه ای و مجازی کشور براحتی میتوان آن را پیش بینی کرد . تا پیش از این اصولگرایان و جمنا دچار تعدد نامزد بودند که فضا را از دوقطبی شدن خارج میکرد اما بعد از اتفاقات اخیر جمنا و حذف تعدادی از کاندیداها و حرکت بسوی تک نامزدی شدن ، یارگیری ها و صف بندی ها شکل متمرکز تری بخود گرفت .
کاندیداهای ریاست جمهوری به نقل از منابع آگاه تا به اين لحظه
كانديدا هاى اعلام شده : حسن روحانى حمید بقایی سید ابراهیم رئیسی محمدمهدی زاهدی عبدالحسن مقتدایی سید عزت‌الله ضرغامی سید محمد غرضی مصطفی کواکبیان سید مصطفی میرسلیم سعید یاری مهدی کلهر
مروری بر حواشی زودرس انتخابات ریاست جمهوری96
سرهنگ بدون پلاسکو ، دکتر بدون بهار یا مهندس بدون جمنا ؟
همانطور که از روزهای قبل شهرها و روستاها مشغول رصد کاندیداهای احتمالی شوراهای خودشان بودند در پایتخت و مراکز استانها اما دولتیان به مسایل بزرگتری فکر میکردند : ریاست جمهوری !
نگاهی به آمار آرای ماخوذه در شورای شهر چهارم خرمشهر
یادآوری نتایج دوره ی چهارم انتخابات شورای خرمشهر
در سال 92 کل آرای ماخوذه صحیح و باطله 46 هزار و 765 رای بوده است. کل تعرفه مصرفی را 46 هزار و 943 برگ، کل تعرفه داخل صندوقها را 46 هزار و 783 برگ، آرای باطله غیر ماخوذه را 18 رای، آراء باطله ماخوذه را چهار هزار و 415 رای و آرای صحیح را 42 هزار و 350 رای عنوان کرد
نگاهی به اهم اعضای ثبت نام شده برای انتخابات شورای شهر خرمشهر
اندک اندک جمع
با نزدیک شدن به روزهای پایانی ثبت نام پنجمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا ، چهره های قابل توجه بسیاری پابه سالن ثبت نام فرمانداری خرمشهر گذاشتند. این نامها مورد تایید نهایی نیست و ممکن تغییراتی در آن صورت بگیرد . تحریریه شوشان دایما درحال ویرایش این لیست تا نتیجه نهایی خواهد بود .
حاشیه های انتخاباتی در خرمشهر
اندر حکایت
هنوز زمان زیادی از ثبت نام کاندیداهای انتخابات پنجمین دوره ی شورای شهر و روستا نگذشته است که از گوشه و کنار حواشی انتخاباتی زیادی بگوش میرسد.انتخابات چه درسطح ملی و چه درسطح شهر و روستا همیشه باحواشی سیاسی و فرهنگی همراه بوده که این امر فضا را برای موج سواری لیدرهای انتخاباتی مناسب میکند . قطعا هستند نامزدهایی که برای پیشبرد اهداف انتخاباتی خود ، ازهمین فضای مواج هم سواستفاده کرده و در فضای مه آلود و مبهم علیه رقبا جولان دهند
طی جلسه ی در اسفند ماه
اعضای هیات اجرایی انتخابات در شهرستان خرمشهر مشخص شدند
طبق اطلاع روابط عمومی فرمانداری ویژه خرمشهر ، تا اطلاع ثانوی اجازه انتشار اسامی هیت اجرایی صادر نشده است .ولی در فضای مجازی نام اعضای اصلی هییت اجرایی و علا البدل دست بدست میشود. تحریریه ی شوشان ضمن اطلاع از لیست نهایی ، جهت پی گیری اخبار و کسب مجوز از منابع رسمی ، اسامی را منتشر نمیکند.
پیام دبیر حزب مردم سالاری خرمشهر به مناسبت آغاز به کار رسمی حزب
در روزهای پایانی سال گذشته طی جلسه ای با حضور اعضای هیأت رئیسه ی حزب در خصوص آغاز و چگونگی فعالیتهای حزب مطابق اساسنامه،برنامه ریزی هایی صورت گرفت و مصوب شد که با شروع سال جدید،حزب مردمسالاری خرمشهر بصورت رسمی فعالیت خود را آغاز کند
نگاهی به ترکیب ثبت نام کنندگان پنجمین دوره ی شورای شهر خرمشهر
همه برای شهر ، شهر برای همه
بانگاهی یه اهم اسامی ثبت نامی و وزن بندی های سیاسی در شهر میتوان انتخاباتی جذاب و تنگاتنگ را پیش بینی کرد . مجموعه هایی از شهروندان متفق القول برای اعلام حمایت از سرلیستهای خود ، کار را آغاز کرده اند که بزودی تبلیغات علنی خود را آغاز خواهند کرد
در پایان پنجمین روز ثبت‌نام داوطلبان پنجمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا
ثبت نام  ۲۲۴ کاندیدا در خرمشهر
در كل كشور تا ديروز 128745 ثبت نام كردند. تمدید زمان ثبت‌نام از داوطلبان شوراها
بدون شرح
آلبوم تصویری از خرمشهر پس از بارندگی اخیر (چهارم فروردین )
آبگرفتگی معابر خرمشهر در پی بارندگی به حدی بود که مشکلات بسیاری را برای مردم این شهرستان و مسافران نوروزی ایجاد کرد در حالی که این مشکل با اعتباری نه چندان زیاد قابل حل است.
گزارش تصویری از آثار بارندگی امروز چهارم فروردین خرمشهر
بارانی که سیل شد
بازهم بارندگی و بازهم گل ولای و انسداد معبر و گرفتگی فاضلاب
آخرین اخبار