تخصیص اعتبار 1 تا 3 میلیارد تومانی برای رفع مشکلات صنایع کوچک
وی همچنین از تخصیص اعتبار 1 تا 3 میلیارد تومانی به هر یک از این هفت هزار و 500 واحد صنعتی برای رفع مشکلات صنایع کوچک خبر داد و...
انجمن حمایت از حقوق مصرف کنندگان مورد تقدیر نماینده ولی فقیه خوزستان قرار گرفت
آیت الله جزایری نماینده ولی فقیه در خوزستان همچنین از انجمن حمایت از حقوق مصرف کنندگان تشکر و قدردانی کرد و گفت: برای رعایت حقوق مصرف کنندگان نیازی به دستگاه های کنترلی نیست، به عنوان یک مسلمان با رعایت...
در نشست خبری با معاون اجرایی موسسه جهادنصر مطرح شد:
بیکاری 6500 نفر پیامد عدم اجرای فاز دوم طرح 550 هزار هکتاری
علاقه بند: در حال حاضر بیش از 6 هزار و 500 نیروی شاغل در این طرح وجود دارد که هر روز نگران از دست دادن شغل خود در صورت تحقق نیافتن فاز دوم طرح هستند.
مدیر حوزه کارون و دز در طرح 550 هزار هکتاری/ بیش تر شرکت های فعال در طرح، بومی استان هستند/ رهاسازی آب سد گتوند به مرحله مشکل زا نرسیده است/ هندسی سازی راندمان آبیاری و امکان کشت استراتژیک را بالا می برد/ رویکرد موسسه جهادنصر آبیاری تحت فشار و کم فشار است/ اجرای فاز دوم طرح نیازمند یک هماهنگی فرا تشکیلاتی است/ موسسه جهاد نصر پیش قدم آموزش کمک به صنعت و تولیدات داخل کشور بوده است
اجرای فاز دوم طرح 550 هزار هکتاری در انتظار مجوز تامین آب از وزارت نیرو است
مشکل اصلی ما صدور مجوز آب این مناطق است که باید توسط وزارت نیرو صادر شود. اجرای فاز دوم طرح، علاوه بر این که راندمان آبیاری را بالا می برد..
مدیر حوزه آبادان و خرمشهر در طرح 550 هزار هکتاری در گفتگو با شوشان:
افزایش 300 هزار تن محصولات کشاورزی با اتمام طرح 550 هزار هکتاری
با اتمام طرح 550 هزار هکتاری،درحوزه آبادان و خرمشهر تولیدات کشاورزی بین ۳۰۰ تا ۳۵۰ هزار تن افزایش می‌یابد
مدیرعامل موسسه جهاد نصر:
احداث کانال آبرسانی به کانون‌های ریزگرد تا یک ماه آینده به پایان می‌رسد
مدیرعامل موسسه جهاد نصر گفت: تا پایان مهر کار احداث کانال آب رسانی به کانون‌های ریزگرد و عرصه‌های بحرانی به پایان می رسد.
معاون اجرایی مؤسسه جهاد نصر:
احیای 312 هزار هکتار اراضی کشاورزی خوزستان
معاون اجرایی مؤسسه جهاد نصر گفت : تاکنون 312 هزار هکتار از فاز اول طرح احیای زمین های کشاورزی در 19 شهر خوزستان و سه شهر ایلام احیا شده است .
نشست خبری مدیران موسسه جهاد نصر و مدیر کل منابع طبیعی / شمایلی: 70 درصد از ریزگردها منشا خارجی دارند/ مطیعی: خشکسالی،کاهش بارندگی و دستکاری انسان ها در محیط زیست از عوامل اصلی پدیده ریزگردهاست
خوزستان هشتمین استان بیابانی کشور
حدود 35 میلیون هکتار زمین بیابانی در کشور وجود دارد که بیش از 1 میلیون و 200 هزار هکتار آن در خوزستان است و بر اساس مطالعات استانی، 350 هزار هکتار شن زار، تپه و کفه های شنی و..
مدير عامل موسسه جهاد نصر: پیشرفت 85 درصدی طرح احداث کانال انتقال آب به کانون ريزگردها / رييس کل منابع طبيعي استان خوزستان: مبنای دولت جلب رضایت مردم است / مدير روابط عمومي موسسه جهادنصر کشور: حدود 1 ميليون و 200 هزار هکتار بيابان در خوزستان وجود دارد
بازديد از طرح احداث کانال انتقال آب به کانون ريزگردها
کانال منابع طبيعي يا کانال مهندس پورشريفي از کارون منشعب مي شود و از ايستگاه پمپاژ شيلات به طول 13 کيلومتر تا مرکز پرورش ماهيان گرمابي ادامه دارد و جهادنصر وظيفه حفر کانال را تا رساندن آب به کانون ريزگردها بر عهده دارد.
مدیر حوزه کرخه جنوبی در مصاحبه با شوشان عنوان کرد:
25 هزار شغل مستقیم و غیر مستقیم با اتمام فاز اول طرح 550 هزار هکتاری
با اتمام فاز اول طرح 550 هزار هکتاری، 25 هزار شغل مستقیم و غیر مستقیم در کرخه جنوبی ایجاد خواهد شد.
مدیر عامل شرکت پارس پولاد در گفتگو با شوشان خبر داد: آویزه آستری با سایز 20*5/8 13 برای اولین بار در ایران طراحی و تولید شد
رونمایی از دستاورد جدید شرکت پارس پولاد در اهواز
شرکت پارس پولاد اکنون با اتکاء به توان متخصصین خود و تجربه گذشته در زمینه طراحی و تولید و به سفارش شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب برای اولین بار..
استاندارخوزستان تاکیدکرد:
تلاش برای اجرای تمام طرح 550 هزار هکتاری
استاندار خوزستان از جدیت دولت در اجرای طرح 550 هزار هکتاری برای رونق کشاورزی و احیای اراضی استان خبر داد و گفت:برای انجام هرچه تمامتر طرح 550 هزار هکتاری تلاش خواهیم کرد.
معاون وزارت صنعت در اهواز عنوان کرد:
رشد و توسعه کشور فقط توسط منابع انسانی میسر است
علی یزدانی: منابع انسانی را از مهم ترین سرمایه هر دستگاه های اجرایی برشمرد و گفت: منابع انسانی وظیفه صیانت از ارزش های نظام، تعالی، رشد و توسعۀ کشور را بر عهده دارد.
وزیر صنعت در جلسه هم اندیشی با دستگاههای هم خانواده صنعت در اهواز مطرح کرد:
حمایت از تولیدات و صنعت ملی، عاملی مهم در توسعه و شکوفایی کشور
وی وجود سرمایه را برای پیشرفت صنعت ضروری دانست و گفت : حمایت از تولیدات و صنعت ملی ، توسعه کالاهای صادراتی و مبارزه با کالای قاچاق از جمله عواملی است که بر توسعه و شکوفایی کشور تاثیر گذار خواهد بود .
نخستین همایش بین المللی فرصتهای سرمایه گذاری صنایع پایین دستی آلومینیوم/آیت الله جزایری: سرمایه گذاران را با رعایت حقوق اسلامی حمایت می کنیم/حسن زاده: اعلام آمادگی سرمایه گذاران از 6 کشور برای سرمایه گذاری در آلومینیوم خوزستان/حسینی: احداث کارخانه آلومینیوم مسجد سلیمان باعث ایجاد 300 شغل خواهد شد/بحرینی: لازمه دستیابی به رشد بلند مدت بهبود فضای کسب و کار برای جذب سرمایه گذاری است
سرمایه گذاران را با رعایت حقوق اسلامی حمایت می کنیم
آیت الله موسوی جزایری نماینده ولی فقیه در استان خوزستان گفت: با رعایت اخلاق و حقوق اسلامی از افرادی که قصد سرمایه گذاری در خوزستان را دارند حمایت می کنیم.
مدیر عامل شرکت شهرک های صنعتی خوزستان عنوان کرد:
خوزستان می تواند به قطب صنعتی کشور تبدیل شود + تصاویر
اخلاق محمدیان: خوزستان با ارائه آخرین قابلیت ها، توانمندی ها و فناوری های صنعتی و کشاورزی خود می تواند در آینده به ‌عنوان قطب صنعت کشور معرفی شود.
وزیر صنعت در ششمین نمایشگاه توانمندی های صنعتی مطرح کرد:
تبدیل صنعت به صادرات راهکار موفقیت واحدهای صنعتی خوزستان
نعمت زاده: راهکار رشد و پویایی واحدهای متوسط و کوچک صنعتی خوزستان تبدیل به صادرات محور است.
مدیر عامل شرکت کشت و صنعت نیشکر سلمان فارسی خبر داد:
افزایش 3 برابری تولید شکر در سال گذشته
سلطانی: میزان تولید شکر در سال 1388 حدود 20 هزار تن بود که به بیش از 3 برابر افزایش یافته و در سال گذشته به 72 هزار تن رسیده است.
بازدید خبرنگاران از طرح 550 هزار هکتاری حوزه باوی/ تحویل بیش از 10 هزار هکتار به جهاد کشاورزی تا پایان 95 /100درصد نیروهای پروژه ابوفاضل طرح 550 هزار هکتاری بومی هستند/
افزایش تولید محصولات کشاورزی از اهداف طرح 550 هزار هکتاری
قیصری نیا گفت: افزایش بهره‌ وری، صرفه جویی در استفاده از منابع آبی و بالا بردن راندمان آبیاری، کاهش پتانسیل فرسایش پذیری خاکها، افزایش یکنواختی در توزیع آب، اجرای کشاورزی بصورت ماکنیزه و درنهایت...
معاون کشاورزی شرکت توسعه نیشکر و صنایع جانبی عنوان کرد:
شش میلیون تن نیشکر تا پایان سال برداشت می‌شود
حسین آمیلی گفت: پیش‌بینی می‌شود تا پایان سال شش میلیون تن نیشکر از مزارع استان برداشت شود که از این میزان نیشکر حدود ۶۰۰ هزار تن شکر تولید خواهد شد.
معاون توسعه بازرگانی داخلی سازمان صنعت، معدن و تجارت خوزستان در گفتگو با شوشان:
سامانه شناسایی و مبارزه با قاچاق کالا و ارز تحولی نو در مبارزه با قاچاق است
ابوالقاسم کوره چینی گفت: براساس قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز آئین نامه اجرایی ماده 5 که دولت را ملکف کرده که سامانه های نرم افزاری را به منظور جلوگیری از قاچاق کالا را راه‌اندازی بکند سازمان صنعت، معدن و تجارت با طراحی سامانه‌های مرتبط خود اقداماتی کرده است.
تابش در همایش روز تالاب ها مطرح کرد:
20 درصد تالاب های بحرانی در برنامه ششم احیا می شود
عضو فراکسیون محیط زیست و توسعه پایدار مجلس شورای اسلامی با اشاره به نابودی 58 درصد از تالاب های کشور، گفت: تا پایان برنامه ششم باید 20 درصد از تالاب های بحرانی یا در معرض تهدید احیا شوند.
آخرین اخبار