تلگرام شوشان
شهرداری اهواز
شوشان تولبار
آخرین اخبار
شهرداری اهواز
شوشان تولبار
کد خبر: ۱۰۰۲۵۰
تاریخ انتشار: ۰۴ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۲:۵۱
مدیرکل دامپزشکی خوزستان:
مدیرکل دامپزشکی خوزستان با بیان اینکه امسال نهاده‌های دامی از کشور چین وارد بنادر خوزستان نشده است، گفت: احتمال انتقال ویروس کرونا از نهاده‌های دامی وجود ندارد.
مصطفی کنارکوهی با اشاره به انجام آزمایش‌های تشخیص سلامت نهاده‌های دامی وارداتی در خوزستان اظهار کرد: با توجه به اینکه بندر امام در خوزستان یکی از ورودی‌های واردات کشور است و نهاده‌های دامی از طریق این بندر وارد کشور می‌شوند، آزمایش‌های تشخیص سلامت روی نهاده‌ها با وجود هزینه‌های بالای این آزمایش، در خوزستان انجام می‌شود.

وی افزود: هزینه آزمایشگاهی تشخیص سلامت نهاده‌های دامی، بسیار افزایش یافته است اما با توجه به اهمیت این موضوع، با هر قیمتی در این زمینه اقدام  می‌کنیم.

مدیرکل دامپزشکی خوزستان گفت: در ۱۰ ماهه سال جاری، حدود ۱۰ میلیون تن نهاده دامی از طریق بندر امام وارد خوزستان شده است.

کنارکوهی با بیان اینکه امسال نهاده دامی از کشور چین وارد خوزستان نشده است، تصریح کرد: در سال جاری نهاده‌های دامی از کشورهای مختلف از جمله برزیل، هند، اوکراین، رومانی و دانمارک وارد شده است.

وی عنوان کرد: با وجود اینکه امسال نسبت به سال گذشته، حجم زیادی از نهاده‌های دامی از کشورهای مختلف وارد ایران شده است اما مشکل خاصی در خصوص سلامت نهاده‌ها گزارش نشده است.

مدیرکل دامپزشکی خوزستان در خصوص احتمال انتقال کرونا از طریق نهاده‌های دامی، تصریح کرد: احتمال انتقال ویروس کرونا از نهاده‌های دامی وجود ندارد زیرا این ویروس برای ماندگاری به موجود زنده نیاز دارد.
منبع: ایسنا
نام:
ایمیل:
* نظر:
شهرداری اهواز
شوشان تولبار