شیلنگ و لوله خوزستان داخلی
اینستاگرام شوشان
شوشان تولبار
تلگرام شوشان
آخرین اخبار
اینستاگرام شوشان
شوشان تولبار
تلگرام شوشان
کد خبر: ۱۰۰۴۴۰
تاریخ انتشار: ۱۹ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۹:۵۵
مدیر درمان تامین اجتماعی خوزستان خبر داد:
مدیر درمان تامین اجتماعی خوزستان از اختصاص دو بیمارستان تامین اجتماعی میلاد اهواز و شفا مسجدسلیمان برای مقابله با بیماری کرونا خبر داد.

صادق جلیلی در گفتگو با شوشان، اظهار داشت: دو بیمارستان میلاد اهواز و شفا مسجد سلیمان بصورت کامل با ۱۳۰ تخت بعنوان معین بیمارستانهای دانشگاهی جهت بستری بیماران کرونا ویروس (کووید ۱۹) آماده و مهیا شده است.  

وی افزود : ۶۳ تخت در ۵ بیمارستان ملکی تامین اجتماعی در استان نیز به بیماران مشکوک به کرونا اختصاص داده شد ،همچنین تمامی اعمال جراحی الکتیو و بستری های غیراورژانس لغو و تمامی بیمارستانها به عنوان معین مراکز دانشگاهی درخدمت بیماران معرفی شده اعم از بیمه ای و غیربیمه ای قرار گرفت.

وی بیان کرد: به مراکز درمانی استان اعم از سرپایی و بستری ابلاغ  گردید ضمن آمادگی کامل نسبت به آموزش نیروها و بیماران ، تهیه ملزومات ، اقدامات مقابله ای و پیشگیرانه را در دستور کار خود داشته باشند.

مدیر درمان خوزستان با اعلام راه اندازی کلینیک ویژه بیماران حاد تنفسی  در بیمارستان امیرالمومنین (ع) اهواز، عنوان کرد: در این کلینیک پس از تریاژ و انجام آزمایش ها و تصویربرداری های اولیه ، فرد توسط پزشک متخصص عفونی مورد معاینه قرار می گیرد و در صورت نیاز جهت بستری  شدن اقدامات بستری انجام می گیرد.

وی از به روز شدن پرداخت بدهی به موسسات طرف قرارداد دانشگاهی و غیر دانشگاهی  خبر داد و مطرح کرد: از ابتدای بهمن ماه همزمان با شیوع بیماری کووید ۱۹ در کشور تا کنون بیش از ۳۴۲ میلیارد تومان به صورت نقدی و اسناد خزانه  به موسسات طرف قراداد دانشگاهی و غیر دانشگاهی پرداخت شد که خوشبختانه بدهی موسسات دانشگاهی تا آذر ۱۳۹۸ تسویه گردید وبدهی  سال ۱۳۹۷  موسسات غیر دانشگاهی نیز به صورت کامل  تا پایان همین هفته تسویه خواهد شد. 

مدیر درمان تامین اجتماعی خوزستان با بیان اینکه آماده همراهی و هرگونه همکاری با مجموعه دانشگاه  و دانشکده های علوم پزشکی استان هستیم، گفت: اکیپ های مختلف بسیج جامعه پزشکی مدیریت درمان تامین اجتماعی خوزستان با شروع  و شیوع این بیماری ، اقدامات پیشگیرانه  گندزادیی و ضدعفونی مراکز درمانی، ساختمانهای اداری و شعب تامین اجتماعی را بصورت مرتب عملیاتی کرده‌است.


وی با اشاره به اینکه در مقابله با این بیماری توجه به ۲ نکته ضروری است، افزود: مهم‌ترین و نخستین نکته حفظ آرامش و فراهم کردن شرایطی برای آرامش روانی مردم است چراکه استرس یکی از عوامل پایین آوردن سیستم ایمنی بدن است و دومین نکته مهم توجه به خود مراقبتی و رعایت اصول بهداشتی است که  باید در میان مردم فرهنگ‌سازی و تبلیغ شود.

مدیر درمان تامین اجتماعی خوزستان در پایان ضمن گله از کاستی ها و کم توجهی دستگاههای ذی ربط در تامین اقلام حفاظت فردی در مبارزه با بیماری کووید ۱۹ ، بر تعامل و همراهی و همکاری با مجموعه وزارت بهداشت تاکید کرد.
نام:
ایمیل:
* نظر:
تاریانا داخلی