تلگرام شوشان
شهرداری اهواز
شوشان تولبار
آخرین اخبار
شهرداری اهواز
شوشان تولبار
کد خبر: ۱۰۰۵۹۴
تاریخ انتشار: ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۷:۳۱
مدیرکل دفتر حمل و نقل کالای سازمان راهداری خبرداد
مدیرکل دفتر حمل و نقل کالای سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای از تخصیص ۳۰ درصد سهمیه سوخت جبرانی به ناوگان حمل کالاهای اساسی خبر داد.
غلامحسین دغاغله امروز، ۲۶ اسفندماه در جریان بازدید از اسکله بندر امام خمینی(ره) و پایانه بار این بندر اظهار کرد: با توجه به ورود مقدار قابل توجهی کالای اساسی به کشور، تصمیمات مهمی در خصوص حمل این کالاها گرفته شده است.

وی افزود: نوروز امسال هیچگونه محدودیت تردد برای حمل کالاهای اساسی در کشور نداریم و حمل این کالاها به صورت شبانه روز انجام می شود.

مدیرکل دفتر حمل و نقل کالای سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای کشور بیان کرد: ۳۰ درصد سهمیه سوخت جبرانی به ناوگانی که کالاهای اساسی را از مبدأ و مقصد ۵ بندر کشور شامل بندر امام خمینی (ره)، شهید رجایی، امیرآباد، چابهار و انزلی حمل می کنند، تخصیص داده می شود.

دغاغله، از تخصیص سهمیه تشویقی لاستیک و روغن موتور با نرخ دولتی به این ناوگان برای جابه جایی کالاهای اساسی خبر داد و گفت: برای پیشگیری از انتقال ویروس کرونا، ضدعفونی کردن مستمر پایانه های حمل بار در دستور کار قرار دارد تا کالاهای اساسی را با همکاری دست اندرکاران بخش حمل و نقل جاده ای به موقع به مراکز انبار و مصرف در سراسر کشور برسانیم.

وی ادامه داد: در راستای پیشگیری از انتقال ویروس کرونا با استناد به دستورالعمل های صادرشده از سوی وزارت بهداشت، برخی اقدامات در دستور کار است که از جمله آن می توان به متوقف کردن ثبت اثر انگشت در کلیه مراحل دریافت بار، محدود کردن بارهای ورودی با سالن اعلام بار، ایجاد فاصله بین محل قرار گرفتن رانندگان، انجام مستمر اعلام بار از صبح تا ساعت ۲۴ به منظور کاهش تجمع رانندگان، پرداخت وجه بین رانندگان و شرکت های حمل و نقل از طریق کارتخوان، ضدعفونی کردن پایانه ها، استفاده از تب سنج در ورودی پایانه و نصب بنر، توزیع بروشورها و فیلم های آموزشی حاوی توصیه های بهداشتی و نظافت فردی در محل های تجمع رانندگان و مکان های مناسب اشاره کرد.​
منبع: ایسنا
نام:
ایمیل:
* نظر:
شهرداری اهواز
شوشان تولبار