اینستاگرام شوشان
تلگرام شوشان
شوشان تولبار
آخرین اخبار
شوشان تولبار
کد خبر: ۱۰۰۶۲۹
تاریخ انتشار: ۰۱ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۱:۲۳
سرپرست دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز گفت: هر ۲ ساعت یک نفر در استان خوزستان به ویروس کرونا مبتلا می‌شود و در هر ۱۵ ساعت یک نفر به دلیل ابتلا به این ویروس جان خود را از دست می‌دهد.
شوشان: فرهاد ابول نژادیان شامگاه پنجشنبه با حضور در برنامه تلویزیونی افق حدیث از شبکه استانی خوزستان بیان کرد: کارکنان کادر بهداشت و درمان استان خوزستان تمام تلاش خود را برای جلوگیری از شیوع این ویروس بکار می‌گیرند.

وی با اشاره به لزوم همکاری مردم اظهار داشت: مطابق گزارش های ارائه شده بازارهای مناطقی مانند کیانپارس زیتون و سلمان فارسی امروز شاهد جمعیت زیادی بودند که این آمار نگران‌کننده است و نتیجه این گونه رفتارها در هفته آینده مشخص می‌شود.

ابول نژادیان گفت: همه هتل ها و مهمان پذیرها از ارائه امکانات و خدمات به مسافران نوروزی خودداری کرده‌اند اما از سوی دیگر مردم نیز باید از دید و بازدیدهای نوروزی پرهیز کنند.

وی افزود: درحال حاضر شهرستانهای اهواز، شوشتر، اندیمشک، دزفول و آبادان به لحاظ ابتلا به ویروس کرونا جزو شهرهای قرمز ما هستند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی اهواز گفت: در غرب اهواز ۶۰ بیمار، در شرق اهواز ۶۵، اندیمشک ۲۷، مسجدسلیمان۱۰، ماهشهر ۲۵، شوشتر ۲۶، دزفول ۳۸، آبادان ۳۳، شادگان ۱۶ و خرمشهر ۲۵ بیمار در بیمارستان‌ها بستری هستند.

وی خواستار جلوگیری از ورود و خروج مردم شد و افزود: مردم باید همکاری کنند تا شهرهایی که میزان آلودگی در آنها کمتر است دچار مشکلات بعدی نشوند.

ابول نژادیان بیان کرد: از سوی دیگر در تلاش هستیم تا تمام مبادی استان خوزستان بسته شوند و هیچ مسافری امکان ورود به استان را نداشته باشد از سوی دیگر باید تردد در مسیرهای بین شهری هم مدیریت شود.

وی افزود: از تمام افراد درخواست می شود که نوروز امسال به دیدار پدر و مادر خود نروند زیرا امکان انتقال بیماری به آنها وجود دارد، جوانان و کودکان ممکن است بدون آنکه بدانند حامل این بیماری به افراد مسن باشند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی اهواز با اشاره به اینکه ۸۵ درصد مبتلایان به ویروس کرونا بیماری زمینه ای داشتند بیان کرد: خانواده های دارای افراد مسن، بیماری های زمینه ای مانند فشار خون و دیابت، نقص ایمنی بدن، پیوند استخوان و آسم از پذیرش مهمان ممانعت کنند.

احتمال افزایش آمار ابتلا در خوزستان

ابول نژادیان گفت: اگر مردم توصیه‌های بهداشتی را رعایت نکنند هفته آینده با یک پیک بیماری مواجه خواهیم شد و روزانه ۱۰۰ مبتلای جدید به ویروس کرونا خواهیم داشت ضمن آنکه آمار مرگ و میر افزایش می‌یابد.

وی بیان کرد: مطابق یک بررسی میدانی مشخص شده که ۴۷ درصد مردم این بیماری را جدی نگرفته‌ و آن را یک مساله زودگذر تلقی کرده اند، درحالی که این بیماری درصد مرگ و میر بالایی دارد.

رییس دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز توضیح داد: کشور انگلیس پیش بینی کرده که در صورت عدم قرنطینگی بین ۳۰۰ تا ۵۰۰ هزار نفر از مردم این جمعیت بر اثر ابتلا به بیماری کرونا فوت خواهند کرد.

وی افزود: سازمان بهداشت جهانی هنگام شیوع این ویروس در کشور چین اعلام کرد که درصد مرگ و میرهای این ویروس ۲.۵ درصد است اما پس از شیوع این ویروس در کشورهای مختلف درصد کشندگی آن را سه و نیم درصد عنوان کرد.

ابول نژادیان گفت: با احتساب جمعیت پنج میلیون نفری استان خوزستان اگر ۷۰ درصد مردم به آن مبتلا شوند و از این تعداد سه و نیم درصد فوت کنند تعداد مرگ و میرها به ۵۰ تا ۷۰ هزار نفر خواهد رسید.

وی ادامه داد: درحال حاضر ۸۴۰ تخت برای درمان بیماران مبتلا به ویروس کرونا در خوزستان اختصاص یافته است.

به گفته وی تاکنون ۳۸۱ نفر در استان خوزستان به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند و ۵۱ نفر از این تعداد جان خود را از دست داده‌اند.
نام:
ایمیل:
* نظر:
شوشان تولبار