شیلنگ و لوله خوزستان داخلی
تاریانا داخلی
اینستاگرام شوشان
شوشان تولبار
تلگرام شوشان
آخرین اخبار
اینستاگرام شوشان
شوشان تولبار
تلگرام شوشان
کد خبر: ۱۰۱۴۵۷
تاریخ انتشار: ۰۳ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۰:۴۰
با اشاره به پیام رهبری به مناسبت روز قدس ۹۹؛
رییس دفاتر استانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های خوزستان با بیان این که پیام سخنرانی امروز رهبری، تداوم و ساماندهی مبارزه و جهاد علیه ظلم و استکبار بود، گفت: صحبت امروز مقام معظم رهبری، بازخوانی مساله فلسطین و رمزگشایی از شکل گیری غده سرطانی صهیونیسم بود.
حجت‌الاسلام والمسلمین سیدمحسن شفیعی درباره سخنرانی امروز، دوم خردادماه مقام معظم رهبری به مناسبت روز جهانی قدس، اظهارکرد: به نظر من صحبت امروز مقام معظم رهبری، بازخوانی مساله فلسطین و رمزگشایی از شکل گیری غده سرطانی صهیونیسم بود. همچنین صحبت مقام معظم رهبری، توجه دادن ایشان به این بود که در این مبارزه برنامه و حرکت باید حساب شده، دقیق و با جدیت باشد. نکته دیگری که در صحبت های رهبری به نظر من بسیار قابل اعتنا است، این است که اگرچه امروز مقام معظم رهبری درباره فلسطین بایدها و نبایدهای مبارزه را ذکر کردند اما در حقیقت آن چه بیان کردند، تبیین بایدها و نبایدهای مبارزه با هر ظلم و بدی بود. رهبر امروز در حقیقت یک منشور مبارزه را بیان کردند که بسیار ارجمند بود. نکته دیگر صحبت های امروز رهبری، کیفرخواست و بیان موارد اتهامی و جرائم غرب و صهیونیسم بود که ایشان به خوبی و زیبایی بیان کردند و با افکار عمومی در میان گذاشتند. پیام این سخنرانی، تداوم و ساماندهی مبارزه و جهاد علیه ظلم و استکبار بود.

وی همچنین درباره وظیفه کشورهای مسلمان برابر سیاست استکبار و صهیونیسم مبنی بر کمرنگ کردن مسأله‌ فلسطین در ذهنیت جوامع مسلمان و به سمت فراموشی راندن آن، اظهارکرد: بیش از هفت دهه است که بخشی از پیکره امت اسلامی و جغرافیای اسلامی، یعنی فلسطین در زیر چنگال و چکمه متجاوزان و متصرفان غیرقانونی قرار گرفته است. آنچه مسلم است، این است که با مرور زمان نیز یک جنایت، تغییر ماهیت و واقعیت نمی دهد و گذشت زمان نمی تواند یک فاجعه، زشتی و پلشتی را از واقعیت خود خارج و به حسن و زیبایی تبدیل کند.

رییس دفاتر استانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های خوزستان افزود: نکته دیگر این است که وقتی به جبهه کفر و استکبار نگاه می کنیم، می بینیم که به خطوط قرمز خود کاملا پایبند هستند و این مسایل برای ما این درس و تکلیف را ایجاد می کند که از مواضع و حق خودمان، کوتاه نیاییم و ثابت قدم بمانیم، اگرچه این مبارزه نیز دورانی به طول بیانجامد و زمان بر باشد. به طور طبیعی وقتی به عرصه سیاست جهانی و بین الملل نگاه کنید، می بینید که منافع رژیم صهیونیسم برای آمریکا یک اصل است. در آمریکا چه جمهوری خواهان، چه دموکرات ها، چه تندروها و چه کُندروها سرکار باشند، مساله کلیدی سیاست های امپریالیستی، حفظ مصالح و کیان رژیم صهیونیسمی است. پس طبیعی است که آن ها تلاش کنند در پازل و منظومه خود فلسطین را کمرنگ و تلاش کنند که دولت های اسلامی هم از پیگیری مساله فلسطین کوتاه بیایند و وحدت امت اسلامی در حمایت از فلسطین را نیز به تفرق بکشانند.

وی گفت: آن چه امروز در بیانات مقام معظم رهبری وجود داشت، توجه دادن دولت ها و امت های اسلامی به یک اصل روشن و مساله اساسی است مبنی بر این که به هیچ وجه نباید از حمایت فلسطین کوتاه بیایند و این مبارزه باید ادامه داشته باشد تا آن جایی که فلسطین از اشغال خارج شود و به صورت متجاوز نیز سیلی زده شود و این نیز درسی باشد تا همگان در منظومه بشری بدانند، ظلم پایدار نخواهد بود و بدون جواب هم نخواهد ماند.

شفیعی همچنین در پاسخ به این پرسش که چرا شعار "دفاع از حقوق کودک و زن" سازمان به اصطلاح ملل و نهادهای به اصطلاح حقوق بشری شامل کودکان و زنان مظلوم یمن و فلسطین نمی شود؟ عنوان کرد: آن ها اساسا در شعارهای‌شان صادق نیستند و منافع خود را با استفاده از الفاظ و کلماتِ ظاهر فریب، دنبال می کنند و دلیل من بر این مساله، دوگانگی آن ها در رفتار است. اگر واقعا عنوان دفاع از حقوق زنان و کودکان و همچنین حقوق بشر از اصالت و ماهیت درست برخوردار باشد، هر جایی که به حقوق زنان و کودکان ظلم می شود باید این سازمان ها و نهادها عکس العمل نشان دهند اما می بینیم که انسان ها را به چشم شهروندان درجه یک و دو نگاه و بشریت را به آدم های بالانشین و پایین نشین تقسیم می کنند و یک جایی با این حربه وارد میدان می شوند و با غوغاسالاری، معادلاتی را در جاهایی به هم می ریزند اما در جایی برابر ظلم های آشکار نه تنها سکوت می کنند، بلکه همراهی و حمایت نیز می کنند. پس نهادهایی که دوگانه عمل می کنند و با این عناوین نیز متفاوت رفتار می کنند از صداقت برخوردار نیستند و در ادعاهای خود هم بر صداقت و راستی عمل نمی کنند.

وی درباره این که مبارزه برای آزادی فلسطین چه نتایجی برای مبارزان به دنبال خواهد داشت نیز گفت: آن چه امروز در بیانات مقام معظم رهبری نیز وجود داشت، این بود که باید حق به حق دار برگردد. ملت فلسطین از خانه خود و سرزمین پدری و مادری خود و حق مسلم خود محروم شده است. گذشت و مروز زمان نیز این مساله را حل نمی کند و جوانان و مردم فلسطین و در حمایت از آن ها، امت اسلامی باید مبارزه را تا آن جایی جلو ببرند و ادامه دهند که مجددا سرزمین غصب شده خود را پس بگیرند و حقوق تضییع شده خود را برگردانند و مجددا پرچم پرافتخار فلسطین بر سرزمین آبا و اجدادی پدری و مادرش شان به اهتزار درآید.

رییس دفاتر استانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های خوزستان همچنین درباره این که امسال اولین سالی است که روز قدس بدون حضور سردار سلیمانی برگزار شد، عنوان کرد: وقتی به صحنه نگاه می کنیم، می بینیم در قیاس نقش علم داری که حضرت ابوالفضل (ع) برای امام حسین داشت، حاج قاسم سلیمانی برای انقلاب اسلامی و رهبر معظم انقلاب ایفا کرد. احساس و عاطفه ای که همگان در بیان حضرت آقا نسبت به حاج قاسم دیدند، دلیل بارز و روشنی است که این علم دار و سردار، یک سردار راست قامتِ باوفا و بزرگ بود. امسال روز قدس را برای اولین سال بر حسب ظاهر بدون حضور فیزیکی حاج قاسم سلیمانی پشت سر می گذاریم اما آن چه بر آن باور داریم، این است که حاج قاسم زنده است؛ او هم در دل های ما زنده است، هم برای آزادگان عالم زنده است و هم این که براساس آموزه های دینی، شهدا زندگان نزد پروردگارند و خوشا به حال حاج قاسم و شهیدان که با افتخار زندگی کردند و با افتخار جان دادند و امروز نیز با این لطف و عنایت، نایب امام زمان (ع)، نام این سردار عزیز را ذکر و او را تکریم کرد و مورد تجلیل قرار داد.
نام:
ایمیل:
* نظر:
اینستاگرام شوشان
شوشان تولبار
تلگرام شوشان