شیلنگ و لوله خوزستان داخلی
تاریانا داخلی
اینستاگرام شوشان
شوشان تولبار
تلگرام شوشان
آخرین اخبار
اینستاگرام شوشان
شوشان تولبار
تلگرام شوشان
کد خبر: ۱۰۱۴۶۱
تاریخ انتشار: ۰۳ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۱:۵۴
هشدار دبیر شورای سلامت اهواز در آستانه عید فطر؛
دبیر شورای سلامت اهواز گفت: از همه مردم می‌خواهیم با رعایت پروتکل‌های بهداشتی، عید فطر را در منزل خود برگزار کنند و به دید و بازدید نروند.

مهرداد شریفی با اشاره به وضعیت تردد در اهواز در پی تعطیلی مجدد اصناف در آستانه عید فطر، اظهار کرد: اقدامات انجام شده و اعمال محدودیت‌ها به منظور کاهش تردد بسیار ارزشمند است اما نتیجه این اقدامات در دو هفته آینده مشخص می‌شود.

وی افزود: با توجه به تعطیلی اصناف، تا حدود زیادی ترددها در سطح شهر کاهش یافته اما همچنان در بازارچه‌ها مشکلات عدیده‌ای وجود دارد.

شریفی تصریح کرد: پیش از این، بار مراجعه در سطح شهر بود اما اکنون این حجم در حال کشیده شدن به سمت و سوی بازارچه‌های مناطق مختلف است. در این بازارچه‌ها فاصله‌گذاری اجتماعی رعایت نمی‌شود و از وسایل حفاظتی نیز کمتر استفاده می‌کنند.

وی بیان کرد: در این شرایط، امروز در برخی بازارچه‌های غرب اهواز مانند بازارچه پردیس و بازار کیان، ماسک و تراکت بهداشتی توزیع شد.

دبیر شورای سلامت اهواز افزود: حتی با استفاده از بلندگو، شعارها و توصیه‌های بهداشتی به اطلاع مردم رسانده شده است. ما از هر وسیله‌ای برای آگاهی‌رسانی بیشتر به مردم استفاده می‌کنیم. در حال حاضر هم به ۴۰ سال قبل که تکنولوژی چندانی در دست نبود، برگشته‌ایم و مانند آن دوران آموزش‌های سلامت را از طریق بلندگوهای سیار ارائه داده‌ایم.

وی با اشاره به خرید لباس و شیرینی عید در روزهای اخیر توسط شهروندان گفت: برخی بازارهای اهواز فعالیت خود را ادامه داده‌اند اما مردم باید رعایت کنند. تا زمانی که مردم به کمک نیایند و خودشان برای سلامتی‌شان احساس مسئولیت نکنند، این مشکل حل نخواهد شد. راز و رمز کنترل کرونا همکاری بین بخشی ارگان‌های ذیربط و همچنین مشارکت مردم است.

شریفی تصریح کرد: بسیاری از اصنافی که نباید فعالیت کنند و جزو اصناف غیرضروری‌اند، به طور زیرزمینی در حال فعالیت هستند. این افراد هنوز کرونا را جدی نگرفته‌اند و در یک فضای سر بسته و محدود، تعداد زیادی از مشتریان را جمع می‌کنند.

وی افزود: مهم‌ترین راه انتقال ویروس، از طریق چنین تماس‌هایی در فضای کوچک و رعایت نکردن فاصله‌گذاری اجتماعی است. امیدواریم مردم به فکر سلامتی خود باشند و به این اماکن نروند زیرا افرادی که در این اماکن تجمع می‌کنند، به راحتی می‌توانند به بیماری مبتلا شوند.

دبیر شورای سلامت اهواز گفت: بارها گفته‌ایم اگر فرد ناقلی، در فضای سربسته و بدون رعایت پروتکل‌های بهداشتی حضور داشته باشد، در کمتر از ۱۵ دقیقه می‌تواند سایر افراد را مبتلا کند.

وی بیان کرد: در آستانه عید سعید فطر هستیم و از همه مردم می‌خواهیم با رعایت پروتکل‌های بهداشتی، عید را در منزل خود برگزار کنند و به دید و بازدید نروند.

شریفی با تاکید بر لزوم استفاده از ظرفیت فضای مجازی برای تبریک عید، گفت: دید و بازدیدها می‌تواند تهدیدی برای سلامت افراد به ویژه گروه‌های پرخطر باشد بنابراین از مردم می‌خواهیم از این مهمانی‌ها اجتناب کنند؛ در غیر این صورت به بیماری مبتلا خواهند شد و نگرانی ما را بیشتر خواهند کرد.
منبع: ایسنا
نام:
ایمیل:
* نظر:
اینستاگرام شوشان
شوشان تولبار
تلگرام شوشان