شیلنگ و لوله خوزستان داخلی
اینستاگرام شوشان
شوشان تولبار
آخرین اخبار
اینستاگرام شوشان
شوشان تولبار
کد خبر: ۱۰۱۶۵۲
تعداد نظرات: ۱ نظر
تاریخ انتشار: ۱۹ خرداد ۱۳۹۹ - ۲۰:۵۰
نماینده مردم آبادان در مجلس شورای اسلامی:
جلیل مختار گفت: برخی نمایندگان این دوره خوزستان در مجلس بر طبل اختلاف می‌کوبند و با تک روی‌های خود مانع از ایجاد اتحاد بین نمایندگان استان می‌شوند.
جلیل مختار در خصوص اینکه چرا استان خوزستان با وجود داشتن ۱۸ نماینده (فعلاً ۱۷ نماینده) در مجلس شورای اسلامی از تصدی یک پست در هیئت‌رئیسه مجلس بازماند، اظهار کرد: مردم خوزستان در این زمینه گله‌مندی دارند که چرا موفق به این کار نشده‌ایم ولی واقعاً همه برنامه‌ریزی‌های نمایندگان خوزستان به سمتی بود که ما بتوانیم حداقل یک سمت در هیئت‌رئیسه داشته باشیم.

وی افزود: برای این کار طبق توافق‌های صورت گرفته، قرار بود نماینده‌ای از خوزستان که امکان رأی آوری هم داشته باشد به عنوان نامزد حضور در هیئت‌رئیسه انتخاب شود و برای این کار رایزنی‌های لازم با نمایندگان همسو و موافق از سایر استان‌ها صورت گرفته بود تا رأی لازم برای یکی از نماینده‌های خوزستان جمع‌آوری شود ولی یکی از نمایندگان در اقدامی نسنجیده اعلام کرد که با سایر نمایندگان برای حضور سید کریم حسینی (نماینده اهواز) در هیئت‌رئیسه به توافق نهایی رسیده است.

مختار تاکید کرد: بعد از مطرح کردن این موضوع، اختلاف بین نمایندگان استان ایجاد شد و در نهایت سید کریم حسینی در انتخابات هیئت‌رئیسه فراکسیون اکثریت (قبل از انتخاب هیئت‌رئیسه اصلی در صحن) رأی بسیار ناچیزی کسب کرد و طبق عرف مسائل سیاسی رایج در مجلس، دیگر امکان معرفی نماینده‌ای از استان به علت رأی نیاوردن در انتخابات فراکسیون اکثریت برای حضور در انتخابات هیئت‌رئیسه مجلس از بین رفت.

اینگونه بود که با تک روی آن نماینده، خوزستان بازنده انتخابات هیئت‌رئیسه شد در حالی در سال اول فعالیت مجلس، فرستادن یک خوزستانی به هیئت‌رئیسه بسیار آسان‌تر از سال‌های بعد است.

نماینده مردم خوزستان در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: نمایندگان خوزستان در حالی از رسیدن به کرسی هیئت‌رئیسه بازماندند که استان رقیب ما برای انتقال آب موفق به فرستادن دو نماینده خود به هیئت‌رئیسه شد و این موضوع اقدامات برای جلوگیری از انتقال آب بین حوزه‌ای را با چالش مواجه می‌کند.

مختار تاکید کرد: خوزستان ۱۸ نماینده در مجلس دارد و با اتحاد می‌توانند هر کاری در مجلس بکنند ولی متأسفانه برخی‌ها از هم اکنون با تک روی خود، بر طبل اختلاف بین نمایندگان خوزستان می‌کوبند و اینگونه منافع استان را نادیده می‌گیرند در حالی که نمایندگان سایر استان‌های اتحاد مثال زدنی برای دستیابی به منافع استان خود دارند.

وی به موضوع حضور ۱۲ نماینده مجلس شورای اسلامی از سایر استان‌ها در اهواز به منظور بررسی موضوع آب اهواز اشاره کرد و گفت: این موضوع در ظاهر عمل پسندیده‌ای است ولی همین امر بدون هماهنگی با سایر نماینده‌های استان صورت گرفته و خود می‌تواند منشأ اختلافات بعدی نمایندگان باشد. اینکه هر نماینده برای رفع مشکلات حوزه انتخابیه خود متوسل به نمایندگان سایر استان‌ها شود و نمایندگان هم استانی خود را نادیده بگیرد چندان برای استان خوشایند نیست.

مختار به موضوع انتقال آب بین حوزه‌ای از سرچشمه‌های کارون به سایر استان‌ها اشاره کرد و گفت: این مسئله یکی از چالشی‌ترین مسائل سال‌های اخیر خوزستان است که به رغم همه پیگیری‌ها، مسئله انتقال در حال انجام است ولی اگر ۱۸ نماینده خوزستان اتحاد لازم را داشته باشند می‌توانند با سایر استان‌های همسو و در چارچوب رعایت قانون و مقررات، وزیر نیرو را تا پای استیضاح در مجلس در مجلس بکشانیم و خواسته‌های به حق مردم استان همانند تأمین آب شرب با کیفیت برای مناطقی مثل غیزانیه، چوئبده، دهدز و سایر روستاهای استان را از وی مطالبه کنیم.

منبع: مهر
comment
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
انتشار یافته: ۱
comment
comment
داود
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۵۴ - ۱۳۹۹/۰۳/۲۰
comment
0
0
comment انتفال اب یعنی نابودی
یعنی هیچ چیز باقی نمیماند

بالاتر از این ننگ چیست

18 نماینده که واقعا جای تاسف عمیق دارد
نام:
ایمیل:
* نظر:
اینستاگرام شوشان
شوشان تولبار