اینستاگرام شوشان
تلگرام شوشان
شوشان تولبار
آخرین اخبار
شوشان تولبار
کد خبر: ۱۰۱۸۵۲
تاریخ انتشار: ۰۵ تير ۱۳۹۹ - ۱۶:۴۱
معاون امور معادن و صنایع معدنی وزارت صمت:
معاون امور معادن و صنایع معدنی وزارت صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه پهنه‌های اکتشاف معادن سازمان‌دهی و تعیین تکلیف خواهند شد، گفت: امسال ۲۵ درصد از معادن غیرفعال کشور فعال می‌شوند.
داریوش اسماعیلی در حاشیه بازدید از معادن استان خوزستان که روز چهارشنبه (۴ تیرماه) انجام شد، در جمع خبرنگاران اظهار کرد: وزارت صمت امسال در برنامه دارد که ۲۵ درصد از معادن غیرفعال کشور را فعال کند.

وی افزود: در حال حاضر از ۱۰ هزار و ۵۰۰ معدن در کشور، ۴ هزار و ۴۰۰ معدن غیرفعال هستند و در تلاش هستیم که این معادن را فعال کنیم. معادنی که پروانه بهره‌برداری دارند اما غیرفعال هستند نیز امسال تعیین تکلیف خواهند شد.

وی افزود: تا هفته آینده بخشنامه‌ای از وزارت صمت به سازمان‌های تابعه در استان‌ها ابلاغ می‌شود که افرادی که پروانه بهره‌برداری از معادن دارند تا سه ماه فرصت دارند فعالیت خود را آغاز کنند و در غیر این صورت معدن واگذار خواهد شد.

اسماعیلی گفت: از دیگر برنامه‌های کاری وزارت صمت در بخش معادن بر اساس اولویت، افزایش ۲۰ درصد ذخایر معدنی، افزایش ۲۵ درصدی استخراج از معادن کشور و افزایش ۲۰ درصدی محصولات معدنی است.

وی بیان کرد: وزارت صمت همچنین در نظر دارد میزان اکتشافات معادن ۲۵ درصد افزایش یابد و پهنه‌هایی که برای اکتشاف معدن مشخص شده‌اند نیز سازمان‌دهی و تعیین تکلیف شوند.

معاون امور معادن و صنایع معدنی وزارت صنعت، معدن و تجارت در سفر خود به خوزستان ضمن بازدید از معادن نمک در شادگان و بررسی وضعیت بهره‌برداری نمک از این معدن، با مسئولان سازمان صنعت خوزستان نیز در خصوص وضعیت معادن استان نشست داشت.
منبع: ایسنا
نام:
ایمیل:
* نظر:
شوشان تولبار