شیلنگ و لوله خوزستان داخلی
اینستاگرام شوشان
شوشان تولبار
آخرین اخبار
اینستاگرام شوشان
شوشان تولبار
کد خبر: ۱۰۱۸۵۸
تاریخ انتشار: ۰۵ تير ۱۳۹۹ - ۱۶:۵۷
معاون وزیر صمت: واحدهای تولیدی درخواست افزایش هزینه تامین مواد اولیه و نهاده‌های تولید، بانک‌ها نیز سرمایه در گردش بیشتری در اختیار این واحدها قرار دهند.
شوشان: محسن صالحی‌نیا امروز (۵ تیرماه) در حاشیه افتتاح یک واحد تولیدی در شهرک صنعتی شماره یک آبادان در جمع خبرنگاران اظهار کرد: با توجه به اینکه امسال به عنوان سال جهش تولید نام‌گذاری شده، یکی از اقدامات اساسی وزارت صمت این است که از طرح‌های در حال ساخت پشتیبانی کند تا این طرح‌ها با سرعت بیشتری به بهره‌برداری برسند.

وی افزود: این پشتیبانی از واحدهای تولیدی در حال ساخت شامل تامین تسهیلات، حل مشکلات تامین مواد اولیه و دیگر موارد است که با همراهی وزارت صمت انجام‌ خواهد شد.

مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران تصریح کرد: وزارت صمت در برنامه دارد برای واحدهای کوچک و تکمیل‌کننده زنجیره تولید، با انجام هماهنگی با بانک‌ها سرمایه در گردش مناسب در اختیار این واحدها قرار بگیرد.

صالحی‌نیا با بیان اینکه در یک سال اخیر هزینه مواد اولیه برای تولید بالا رفته است، عنوان کرد: واحدهای تولیدی درخواست دارند به نسبت افزایش هزینه تامین مواد اولیه و نهاده‌های تولید، بانک‌ها نیز سرمایه در گردش بیشتری در اختیار این واحدها قرار دهند.

وی افزود: افزایش میزان نقدینگی و به تبع آن سرمایه در گردش و همچنین به روز رسانی تجهیزات واحدهای تولیدی، مهمترین مسائلی است که در بازدید از واحدهای تولیدی از سوی تولیدکنندگان به آن‌ها اشاره شده است.

معاون وزیر صمت گفت: یکی از سیاست‌های محوری وزات صمت این است که قطعات و ماشین‌آلاتی که مورد نیاز واحدهای تولیدی در حال ساخت هستند، بومی‌سازی شوند. این کار می‌تواند در توسعه واحدهای کوچک و قطعه‌ساز بسیار موثر باشد و زمینه افزایش فعالیت‌های این واحدها را در کشور فراهم کند.

وی افزود: شهرک‌های صنعتی زیرساخت را برای استقرار صنایع ایجاد می‌کنند و باید زیرساخت‌های شهرک‌ها نیز توسعه پیدا کند.
منبع: ایسنا
نام:
ایمیل:
* نظر:
اینستاگرام شوشان
شوشان تولبار