اینستاگرام شوشان
تلگرام شوشان
شوشان تولبار
آخرین اخبار
شوشان تولبار
کد خبر: ۱۰۱۹۲۸
تاریخ انتشار: ۰۹ تير ۱۳۹۹ - ۱۸:۱۹
نماینده ولی فقیه در استان خوزستان گفت: اگرچه اولویت نخست درحال حاضر تامین آب شرب مردم است اما مسئولان باید چاره‌ای برای تامین آب نخیلات کشاورزان بیندیشند.
حجت الاسلام سید محمدنبی موسوی‌فرد روز دوشنبه در حاشیه دیدار با جمعی از مردم و مسئولان برای پیگیری مشکلات استان در مسجد رضوان اهواز در جمع خبرنگاران بیان کرد: مقام معظم رهبری به دنبال نهادینه کردن فرهنگ مطالبه‌گری در مردم است تا شهروندان مطالبات خود را به صورت پیاپی از مسئولان درخواست کنند، در استان خوزستان شاهد این نوع مطالبه‌گری هستیم.

وی افزود: روز گذشته بازدیدی از نقاط مختلف خوزستان همچون شهرستان شادگان، منطقه حصیرآباد و فدک داشتیم که مردم این مناطق مشکلاتی در حوزه آب،  فاضلاب، راه و شهرداری داشتند.

امام جمعه اهواز گفت: در روستای گیداری از توابع شهرستان شادگان برخی کشاورزان به وسیله انشعابات غیرمجار از آب شرب برای آبیاری نخیلات استفاده می‌کنند که مسئولان با تامین آب برای نخیلات باید این مشکل را حل کنند.

حجت الاسلام موسوی فرد یادآور شد: در منطقه کوی سعدی شهرستان شادگان مردم نسبت به وضعیت آسفالت، فاضلاب و برق دغدغه‌مند بودند که با مدیران مربوطه امروز به جمع‌بندی رسیدیم و قرار شد مشکلات آنها برطرف شود.

وی با اشاره به بروز مشکلات در سایر نقاط اهواز همچون حصیرآباد و زرگان بیان کرد: پیگیر حل مشکلات مختلف مردم در این حوزه هستیم.

حدود چهار و نیم میلیون اصله درخت بارور و غیربارور  در استان خوزستان وجود دارد که بیشتر آن درحاشیه رودخانه‌های بهمنشیر، اروند رود، شادگان، دشت آزادگان، اهواز و بهبهان متمرکز هستند بخش مهمی از نخیلات استان بر اثر آتش بازی نیروهای بعثی عراق و بخش دیگری نیز بر اثر شوری آب خشک و از بین رفته‌اند.

سالانه حدود۱۹۰ هزار تن خرما ، خارک و رطب در خوزستان برداشت می‌شود.

به گفته مدیرعامل شرکت آبفای خوزستان حدود ۷۰۰ روستا در استان مشکل تامین آب دارند.
منبع: ایرنا
نام:
ایمیل:
* نظر:
شوشان تولبار