اینستاگرام شوشان
تلگرام شوشان
شوشان تولبار
آخرین اخبار
شوشان تولبار
کد خبر: ۱۰۲۰۷۲
تاریخ انتشار: ۱۸ تير ۱۳۹۹ - ۱۵:۲۷
امام جمعه دزفول گفت: مسوولان دزفول باید از تمام ظرفیت‌های قانونی برای جلوگیری از رشد قارچ‌گونه باغ‌ویلاها در این شهرستان استفاده کنند.
حجت الاسلام سید محمدعلی قاضی دزفولی روز چهارشنبه در نشست شورای فرهنگ عمومی دزفول در سالن همایش‌های فرمانداری ویژه این شهرستان افزود: باید ضمن اجرای مر قانون در برخورد با دلالان و باغ‌ویلاها، هیچ سفارشی در این زمینه پذیرفته نشود. 

وی اقدامات پیشگیرانه نظیر جلوگیری از قطعه بندی زمین‌های کشاورزی را ضروری دانست و ادامه داد: موضوع تغیبر کاربری زمین‌ها و رشد باغ‌ویلاها به یک دغدغه استانی و کشوری تبدیل شده و گرفتاری‌های فرهنگی زیادی ایجاد کرده است.

امام جمعه دزفول یکی از نقاط قوت این شهرستان را کشاورزی دانست و گفت: متاسفانه زمین‌های کشاوری و باغی تکه تکه شده و بعد از تبدیل به باغچه با قیمت‌های نجومی به فروش می‌رسند.

وی خواستار هم اندیشی و جدیت مسوولان شهرستان دزفول برای جلوگیری از رشد باغ‌ویلاها شد و افزود: طبق قانون هرگونه معامله درخصوص تقسیم اراضی ممنوع و باطل است و درصورت فوت مالک، اسناد رد و بدل شده پشتیبان قانونی ندارند. 

حجت الاسلام قاضی دزفولی از رشد باغ‌ویلاها به عنوان یکی از مسائل بحرانی شهرستان دزفول یاد کرد و گفت: اداره جهاد کشاورزی متولی اصلی زمین‌های کشاورزی است البته از سایر ادارات مرتبط نظیر آب و برق نیز انتظار می‌رود همکاری لازم را در این زمینه داشته باشند.

وی خواستار برگزاری جلسه شورای تامین شهرستان دزفول با موضوع باغ‌ویلاها شد و افزود: متخلفان از هیچ تلاشی برای دور زدن قانون دریغ نمی‌کنند که باید با آنها برخورد شود.

امام جمعه دزفول با بیان اینکه قبل از قطعه بندی اقدامات پیشگیرانه انجام شوند، اظهارداشت: برخی افراد از رافت جمهوری اسلامی سوء استفاده می‌کنند. 

۴٠٠ پرونده درخصوص باغ ویلاهای دزفول آماده تحویل به قوه قضاییه است

رییس جهاد کشاورزی دزفول نیز در این نشست با انتقاد از نبود چشم انداز گردشگری در این شهرستان گفت: آسیب‌هایی مانند سایر نقاط گردشگرپذیر دنیا متوجه شهرستان دزفول شده است.

احمد زارعی افزود: دزفول در هر حال در این مسیر قرار گرفته و باید اقدامات لازم برای ساماندهی و اتخاذ تدابیری جهت جلوگیری از وارد آمدن آسیب به اعتقادات مردم صورت گیرد.

وی خواستار هماهنگی ادارات در زمینه حفظ اراضی کشاورزی شد و اظهارداشت: متخلفان نهایت استفاده را از ناهماهنگی ادارات و جزیره‌ای کار کردن آنها می‌برند.

رئیس جهاد کشاورزی دزفول ارایه خدمات به باغ‌ویلاها را ممنوع دانست و افزود: ما برخورد می‌کنیم ولی برخی دستگاه‌های اجرایی با آرم دولتی در حال آسفالت جاده باغ‌ویلاها هستند که این موضوع شائبه مجاز بودن فعالیت باغ‌ویلاها را در ذهن مردم ایجاد می‌کند.

وی با اشاره به ایجاد نزدیک به سه هزار پرونده قضایی در زمینه تغییر کاربری اراضی گفت: ۴۰۰ پرونده درخصوص باغ‌ویلاهای دزفول آماده تحویل به دادگستری است.

زارعی با بیان اینکه بیش از ۱۰۰ دستور قضایی از دادستانی دریافت کرده‌ایم، افزود: هیچ مجوزی از سوی جهاد کشاورزی دزفول برای تغییر کاربری زمین‌های کشاورزی به باغ‌ویلا داده نشده است.

وی ضمن قدردانی از دادستانی و نیروهای انتظامی دزفول برای اجرای احکام اظهارداشت: ساماندهی باغ‌ویلاها و برقراری نظارت بر فعالیت آنها نیز باید مورد توجه قرار گیرد.

رئیس جهاد کشاورزی دزفول با اشاره به وجود بیش از ۲۰ هزار هکتار اراضی تحت شبکه آبیاری دز در این شهرستان افزود: اغلب باغ‌ویلاهای شمال کشور در اراضی ملی احداث شده‌اند ولی در دزفول اجازه این کار داده نشده است.

وی معاملات باغ‌ویلاها و انتشار آگهی برای اجاره این اماکن گردشگری در فضای مجازی را ممنوع دانست و گفت: لازم است در برخی قوانین تجدید نظر شود؛ متاسفانه ۴۵۰ باغ‌ویلا از طریق ماده ۱۰۰ مجوز فعالیت گرفته‌اند.

۶۳ باغ‌ویلای دزفول به دلیل تجمع در شرایط کرونا پلمب شد

معاون سیاسی اجتماعی فرمانداری ویژه دزفول نیز در این نشست گفت: متاسفانه ظرفیت‌های شهرستان دزفول باعث طمع دیگران شده و برخی از فضای طبیعی آن سوء استفاده می‌کنند.

سید مهدی چلوی با بیان اینکه نشست شورای تامین با موضوع باغ ویلاها برگزار می‌شود، افزود: با وجود ممنوعیت اجاره دادن باغ‌ویلاها بدلیل شیوع کرونا، همچنان برخی مالکان اقدام به اجاره این اماکن گردشگری می‌کنند که در راستای برخورد با آنها ۶۳ باغ‌ویلا پلمب شد.

وی با اشاره به درگیری منجر به قتل در یکی از باغ‌ویلاهای دزفول اظهارداشت: این اماکن علاوه بر مشکلات فرهنگی به مکانی برای وقوع جرم تبدیل شده‌اند.

امام جمعه موقت دزفول نیز در این نشست با تاکید بر لزوم تشکیل کارگروهی برای ساماندهی باغ‌ویلاها گفت: یکی از مهمترین عوامل آسیب‌های اجتماعی حوزه گردشگری است که نگرش به این حوزه باید تغییر کند.

حجت الاسلام مرتضی بیگدلی افزود: با توجه به اینکه سود زیادی از قبل تخلف در باغ‌ویلاها نصیب افراد می‌شود لذا کار خلاف قانون در این زمینه نیز باید برای متخلفان پرهزینه باشد برای مثال باید عوارض سنگینی برای معاملات باغ‌ویلاها اعمال شود.

وی همچنین پیشنهاد کرد شعبه ویژه‌ای برای رسیدگی به مسایل گردشگری و تخلفات مرتبط با آن در دادگستری ایجاد شود.

ولایتمداری یکی از مهمترین نمادها در پیچ تاریخی کشور است

امام جمعه دزفول در بخش دیگری از سخنان خود غدیرمداری را میزان تدین و ایمان مومنان دانست و گفت: غدیر هویت ما است و توانسته‌ایم دین خود را با آن حفظ کنیم.

حجت الاسلام قاضی دزفولی یکی از مهمترین نمادها در پیچ تاریخی کشور را غدیر و ولایتمداری خواند و افزود: فردی که نامه به مقام معظم رهبری نوشته نماد یک جریان سیاسی در کشور است.

وی ادامه داد: در حالیکه همه دنیا حاج قاسم سلیمانی را فردی به دنبال نجات جان انسان‌ها می‌شناسند و ۲۵ میلیون نفر در آیین تشییع پیکر این شهید والامقام شرکت می‌کنند، این فرد نظرات دیگری دارد.

امام جمعه دزفول مهمترین شیوه عاقبت بخیری از دیدگاه حاج قاسم سلیمانی را رابطه قلبی و حقیقی با ولایت فقیه عنوان کرد و گفت: بنا نیست مقام معظم رهبری در هر موضوع ریز و درشتی ورود کنند.

وی با بیان اینکه امام خمینی(ره) فرمود پشتیبان ولایت باشید تا آسیبی به شما وارد نشود، افزود: تمام عمر حاج قاسم در راستای انقلاب و نظام گذشت و درنهایت جان خود را در این راه از دست داد.

حجت الاسلام قاضی دزفولی خواستار غافل نشدن مردم از استغاثه در ۲۳ ذی القعده شد و گفت: رزمایش سفیران سلامت به همت فرمانداری ویژه دزفول با استقبال مردم برگزار شد که اثرات خوبی در سطح جامعه داشت ولی نیاز است برای رهایی از ویروس منحوس کرونا در کنار اقدامات فرهنگی و اجرایی استغاته‌ای نیز داشته باشیم.

وی با تاکید بر لزوم برنامه‌ریزی در زمینه استغاثه افزود: باید از ظرفیت فضای مجازی برای ایجاد فضای فرهنگی و خروج از وضعیت قرمز کرونا به بهترین نحو ممکن سود برد.

امام جمعه دزفول همچنین فضاسازی شهری درخصوص غدیر را ضروری خواند و گفت: ادارات در این زمینه بنر نصب کنند و خطبه غدیر از طریق فضای مجازی به مسابقه گذاشته شود. 

حجت الاسلام قاضی دزفولی با بیان اینکه باید هرچه در توان داریم برای غدیر انجام دهیم، افزود: رادیو دزفول، خبرگزاری‌ها و فضای مجازی باید پای کار بیایند.

وی با قدردانی از حدود ۲۷ سال زحمات حجت الاسلام مرتضی بیگدلی رییس پیشین اداره تبلیغات اسلامی این شهرستان گفت: نهادینه کردن شورای هیات‌های مذهبی برای تسهیل، ایجاد نظم و برنامه‌ریزی عزاداری‌ها و تلاش در راستای اجرای سیاست‌های سازمان تبلیغات اسلامی از اقدامات حجت الاسلام بیگدلی بودند.

۹۰ درصد مردم دزفول در سطح شهر ماسک استفاده می‌کنند

معاون سیاسی اجتماعی فرمانداری ویژه دزفول نیز درخصوص اقدامات صورت گرفته برای مقابله با کرونا اظهارداشت: علاوه بر اقدامات اجرایی با روی کار آمدن فرماندار جدید، رزمایش سفیران سلامت در حوزه فرهنگی برای مقابله با کرونا برگزار شد.

چلوی افزود: در حال حاضر بیش از ۹۰ درصد مردم در سطح شهر و ۱۰۰ درصد در ادارات از ماسک استفاده می‌کنند.

وی درخصوص برنامه‌های غدیر گفت: اکنون مهمترین تبلور غدیر، ولایتمداری است لذا فرمانداری ویژه دزفول در زمینه برگزاری نشست ستاد غدیر و تامین ارزاق برنامه‌ریزی می‌کند.

معاون سیاسی اجتماعی فرمانداری ویژه دزفول بیان کرد: بحث‌های اعتقادی نیز باید مدنظر باشد چراکه برخی در تلاشند نمادهای غدیر و ولایت فقیه را تخریب کنند.

مسوول ستاد غدیر شهرستان دزفول نیز خواستار همکاری ادارات این شهرستان در تامین ارزاق مورد نیاز برای اطعام نیازمندان شد و گفت: سال گذشته به مناسبت جشن غدیر ۸۲ هزار نفر اطعام شدند و امسال قرار است بیش از ۱۱۰ هزار نفر اطعام شوند.

حجت الاسلام سید اسماعیل علوی افزود: سال گذشته هیچ یک از دستگاه‌های دولتی در زمینه تامین ارزاق به ستاد غدیر شهرستان کمکی نکردند لذا انتظار می‌رود امسال اقدام لازم صورت گیرد.
منبع: ایرنا
نام:
ایمیل:
* نظر:
شوشان تولبار