اینستاگرام شوشان
تلگرام شوشان
شوشان تولبار
آخرین اخبار
شوشان تولبار
کد خبر: ۱۰۲۱۰۹
تاریخ انتشار: ۲۱ تير ۱۳۹۹ - ۱۴:۴۹
مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای خوزستان:
محمود دشت‌بزرگ هشدار داد: در صورت عدم صرفه‌جویی برق از سوی مشترکین ممکن است آسیب‌هایی به تجهیزات وارد و منجر به خاموشی‌های مقطعی شود.
محمود دشت‌بزرگ اظهار کرد: در روزهای پنجشنبه و جمعه (۱۹ و ۲۰ تیرماه) با وجود اینکه ادارات تعطیل بوده‌اند، مصرف برق در خوزستان افزایش قابل ملاحظه‌ای داشت و تنها دلیل این افزایش مصرف، استفاده از وسایل سرمایشی در منازل بوده است.

وی افزود: در روز پنجشنبه ۱۹ تیرماه رکورد پیک مصرف برق در سال ۹۸ برای دومین بار با مصرف هشت هزار و ۹۴ مگاوات شکسته شد و روز جمعه ۲۰ تیرماه نیز مصرف برق بالای هشت هزار مگاوات بود.

مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای خوزستان تصریح کرد: پیش‌بینی‌ها از استقرار توده هوای گرم و دمای بالای ۴۹ درجه در اکثر نقاط استان خوزستان در روزهای آینده حکایت دارد و رعایت نکردن الگوی مصرف برق در ساعت‌های اوج مصرف، با توجه به پرباری شبکه می‌تواند منجر به خاموشی ناخواسته شود.

دشت‌بزرگ با بیان اینکه تنظیم درجه کولرهای گازی روی دمای ۲۴ درجه یکی از نکات مهم در کاهش مصرف برق است، گفت: برق یک کالای آنلاین است و مانند خدمات دیگری مثل آب، نمی‌توان آن را ذخیره کرد و باید در لحظه تولید، توزیع شود و اگر در این بین، تجهیزات به دلیل بار و گرما از مدار خارج شوند؛ تا برطرف شدن مشکل، شبکه از دسترس خارج می‌شود.

وی افزود: از مردم درخواست می‌کنیم با توجه به شیوع ویروس کرونا و لزوم در خانه ماندن، در مصرف برق به ویژه در ساعت‌های پیک صرفه‌جویی کنند تا همانند روزهایی که گذشت، شبکه دچار خاموشی و اختلال نشود.

نام:
ایمیل:
* نظر:
شوشان تولبار