اینستاگرام شوشان
تلگرام شوشان
شوشان تولبار
آخرین اخبار
شوشان تولبار
کد خبر: ۱۰۲۱۸۰
تاریخ انتشار: ۲۵ تير ۱۳۹۹ - ۱۷:۳۲
رئیس بیمارستان کودکان ابوذر اهواز:
رئیس بیمارستان کودکان ابوذر اهواز گفت: حداقل روزانه هشت یا ۱۰ مورد و بعضی اوقات تعداد بیشتری از کودکان مبتلا به کرونا در ICU این بیمارستان بستری می‌شوند.
محمدرضا فتحی گفت: با شیوع کروناویروس، اورژانس و ICU بیمارستان ابوذر به دو قسمت بیماران تنفسی و غیرتنفسی تقسیم شد  ۳۶ تخت عادی نیز برای بستری بیماران مبتلا به کرونا اختصاص یافت.

وی گفت: کودکان از شهرستان‌های مختلف به این بیمارستان اعزام می‌شوند. تاکنون ۱۲۹ مورد مثبت قطعی در بیمارستان ابوذر داشته‌ایم که تعداد کمتری از این بیماران در ICU بستری شدند. حداقل روزانه هشت یا ۱۰ مورد و بعضی اوقات تعداد بیشتری از کودکان مبتلا به کرونا در ICU این بیمارستان بستری می‌شوند.

رئیس بیمارستان کودکان ابوذر اهواز در خصوص علائم بالینی کرونا در کودکان، گفت: بیماری کووید - ۱۹ یک بیماری تنفسی است بنابراین طبیعی است که مشکلات تنفسی یکی از علائم بروز بیماری باشد؛ هر چه سن کمتر باشد این علائم تنفسی کمتر است و تب، خستگی، بی‌حالی و عدم تغذیه مناسب در رأس تظاهرات بالینی قرار می‌گیرند، اما هر چه سن بالاتر و به ویژه بالای ۹ سال باشد، سرفه، تنگی نفس، احساس خستگی و تب جایگزین می‌شوند و در ابتدای ابتلا به بیماری ممکن است این علائم بروز پیدا کنند.

فتحی افزود: این بیماری سیستم تنفسی و گوارشی را درگیر می‌کند و کودکان می‌توانند با علائم شکم‌درد، اسهال و استفراغ مراجعه کنند. کروناویروس همچنین دستگاه خون‌ساز را درگیر می‌کند و می‌تواند موجب افت پلاکت و کم‌خونی شود و سلول‌های خونی را تحت تأثیر قرار دهد. همچنین می‌تواند موجب درگیری‌های قلبی شود.

رئیس بیمارستان ابوذر اهواز گفت: کودکان حتما باید ماسک استفاده کنند.

کودکان زیر دو سال یا بیماران دچار تنگی نفس شدید ماسک نزنند، زیرا ممکن است این افراد دچار زجر تنفسی شدید باشند و استفاده از ماسک، باعث تشدید تنگی نفس آن‌ها شود، اما کودکان بالای دو سال و افراد دیگر باید از ماسک استفاده کنند.

منبع: ایلنا
نام:
ایمیل:
* نظر:
شوشان تولبار