اینستاگرام شوشان
تلگرام شوشان
شوشان تولبار
آخرین اخبار
شوشان تولبار
کد خبر: ۱۰۲۲۰۵
تاریخ انتشار: ۲۶ تير ۱۳۹۹ - ۱۸:۱۴
مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان از کسب ۲ رتبه اول، ۷ رتبه دوم و ۶ رتبه سوم، توسط معلمان و دانش آموزان استان در بیستمین فراخوان ملی پرسش مهر ریاست جمهوری خبر داد.
کوروش مودت اظهار کرد: فراخوان سال تحصیلی ۹۹ - ۹۸ شاهد مشارکت بیش از ۲ میلیون و پانصدهزار  نفر- رشته در مرحله آموزشگاهی در سراسر کشور بود که در نهایت حدود ۵ هزار اثر منتخب دانش آموزی از استان‌ها به دبیرخانه کشوری ارسال شد و از ۲۴۰ اثر راه یافته به این دبیرخانه ۱۵ اثر از معلمان و دانش آموزان خوزستانی حائز رتبه های اول تا سوم شدند.

مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان بیان کرد: در این فراخوان، رئیس‌جمهور از دانش‌آموزان سؤال کردند: « آیا محیط مدرسه محیطی دلپذیر، شاد و پرنشاط است؟ برای ما بنویسید که محیط پرنشاط در مدرسه چگونه است و چه اقداماتی می‌توان انجام داد تا این محیط شاداب‌تر، دل‌پذیرتر و امن‌تر باشد و آن را بیشتر دوست داشته باشید.»

مودت در ادامه با بیان اینکه دانش آموزان و معلمان در قالب ۲۰ رشته و گرایش در این فراخوان شرکت کردند؛ افزود: بخش فرهنگی با زیرمجموعه رشته‌های ادبی (سخنوری، شعر و داستان کوتاه)، رسانه و فضای مجازی(وب‌نوشت)، و در بخش هنری با زیرمجموعه‌های هنرهای دستی و تجسمی، گرافیک (تصویرسازی، پوستر و عکاسی)، طراحی، نقاشی، نقاشی آبرنگ،‌ نقاشی رنگ روغن‌ و خوشنویسی(نستعلیق، شکسته‌نستعلیق)، نقاشی‌خط وکاریکاتور و حجم و مجسمه و همچنین هنر مفهومی در بخش هنرهای نمایشی و فیلم کوتاه (مستند، داستانی و پویانمایی)، نمایشنامه‌نویسی (ویژه فرهنگیان) و هنرهای آوایی (سرود همگانی تلفیقی و سرود همگانی محلی) از جمله رشته هایی بودند که در دانش آموزان و معلمان در آن به ارائه آثار پرداختند.

وی با اشاره به معلمان مقام آور در این دوره از فراخوان ملی، بیان کرد: سمیه علی نژاد در بخش هنرهای تجسمی و رشته عکاسی موفق به کسب رتبه اول کشوری شد. همچنین فاطمه نظری نیا در همان بخش و در رشته هنرهای مفهومی موفق شد رتبه نخست این فراخوان ملی را از آن خود کند. حدیث کسرائیان فر و فاطمه کیانی شاهوندی نیز در همان بخش و در رشته نقاشی آبرنگ به ترتیب رتبه های دوم و سوم کشوری را به دست آوردند. سهام سجیراتی دیگر همکار فرهنگی شرکت کننده در این فراخوان موفق به کسب رتبه دوم هنرهای مفهومی شد. فرشته رحمت پور نیز توانست به عنوان سومی این فراخوان در بخش ادبی و رشته داستان دست پیدا کند.

مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان ادامه داد: در رشته سرود تلفیقی دوره متوسطه اول؛ همکاران ندا سیاحی عوفی، رها رستمی فر و طوبی رحیمی از دبیرستان طلوع اروند موفق به صورت مشترک موفق به کسب رتبه دوم این فراخوان ملی شدند. همچنین جهاد سلامات، علی عبدالخانی و عبدالله عبدالخانی از دبیرستان علامه مجلسی نیز موفق به کسب رتبه سوم این فراخوان به صورت مشترک شدند. فاطمه دهقانی دیگر همکار شرکت کننده در این فراخوان ملی توانست در بخش فیلم کوتاه داستانی رتبه دوم کشوری را کسب کند.

مودت با اشاره به رتبه های دانش آموزی کسب شده در این دوره از فراخوان ملی پرسش مهر ریاست جمهوری، عنوانکرد: امیر حسین حیدری در بخش رسانه و فضای مجازی و در رشته وبلاگ موفق به کسب عنوان سوم کشوری شد. همچنین پریا خلف شوشتری توانست در بخش فیلم کوتاه داستانی رتبه دوم کشوری را از آن خود کند.

وی در پایان گفت: کسب این افتخارات توسط دانش آموزان معلمان خوزستانی، نشان از ظرفیت بالای مجموعه تعلیم و تربیت استان در حوزه فرهنگی هنری در سطح کشور است.
منبع: ایسنا
نام:
ایمیل:
* نظر:
شوشان تولبار