اینستاگرام شوشان
تلگرام شوشان
شوشان تولبار
آخرین اخبار
شوشان تولبار
کد خبر: ۱۰۲۳۷۱
تاریخ انتشار: ۰۳ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۷:۲۶
سخنگوی ستاد مدیریت کرونا در استان:
رضا نجاتی گفت: روند کاهشی بیماری به معنی تمام شدن بیماری نیست بلکه با سهل‌انگاری و بی‌توجهی وضعیت کاملا شکننده است و مجددا به وضعیت قبل بر می‌گردیم.
رضا نجاتی اظهار کرد: خوشبختانه با همکاری مردم و رعایت پروتکل‌های بهداشتی و تا حدودی عدم برگزاری مراسمات، روند بیماری کرونا در خوزستان کاهشی است و تعدادی از بیمارستان‌های ویژه بیماران مبتلا به کرونا، تخلیه شده‌اند.

وی افزود: روند کاهشی بیماری به معنی تمام شدن بیماری نیست بلکه با سهل‌انگاری و بی‌توجهی وضعیت کاملا شکننده است؛ بیماری در کمین نشسته است و در خانه‌ها و شهرها وجود دارد و با سهل‌انگاری ، مجددا به وضعیت قبل بر می‌گردیم. با توجه به زحمت چند ماهه کادر درمانی، در صورت برگشت به وضعیت گذشته شاید شرایط سخت‌تر شود.

سخنگوی ستاد مدیریت کرونا در خوزستان ادامه داد: نیروهای مسلح، ارتش، بسیج و سپاه علاوه بر اقدام در زمینه تولید ماسک، در زمینه ضدعفونی نیز از تمام امکانات خود استفاده کردند.

نجاتی بیان کرد: از طرفی توصیه می‌شود مردم از ماسک استفاده کنند اما باید ظرفیت لازم نیز ایجاد شود و قیمت ماسک نیز مناسب باشد. هدف ما تسهیل شرایط پیشگیری و مقابله با کرونا است؛ موضوعات در خصوص عرضه ماسک با قیمت بالاتر از مصوب تا زمان تولید به اندازه مورد نیاز، در ستاد استانی کرونا قابل طرح و حل است اما انتظار می‌رود دستگاه‌ها از بهانه‌ها، حاشیه‌ها و ناهماهنگی‌ها خارج شوند. هر چه ظرفیت تولید ماسک بیشتر شود، در پیشگیری هم موفق‌تر خواهیم بود.

وی با اشاره به طرح موضوع ثبت‌نام برای خرید ماسک افزود: انجام کار با برنامه‌ریزی خوب است اما ثبت اسم و شماره ملی برای خرید ماسک شایسته نیست و این موضوع را پیگیری می‌کنیم و در صورت صحت، تذکر می‌دهیم.

سخنگوی ستاد مدیریت کرونا در خوزستان تصریح کرد: هر ساله به دلیل گرمای خوزستان و مدیریت مصرف برق، تعطیلی‌هایی اعمال می‌شود اما تعطیلی‌های امسال در زمینه مقابله با کرونا هم به کمک ما آمد.

نجاتی افزود: البته مردم باید توجه کنند که این تعطیلی‌های برای ماندن در منزل است نه مسافرت. یکی از موضوع‌هایی که امروزه مردم را در خصوص ابتلا به کرونا تهدید می‌کند، مسافرت‌ها است و از مردم می‌خواهیم که امسال مسافرت را از برنامه خود خارج کنند.

سخنگوی ستاد مدیریت کرونا در خوزستان گفت: مردم و مسئولان شهرهای خوش آب و هوا نیز از مسافرت‌های هم‌استانی‌ها گلایه‌مند هستند که به این شهرستان‌ها اعلام شده است ظرفیت پذیرش مسافران را ایجاد نکنند.

وی که در یک برنامه تلویزیونی صحبت می‌کرد، در خصوص برگزاری برخی آزمون‌های دانشگاه آزاد اهواز، افزود: برگزاری امتحانات مدارس و دانشگاه‌ها غیرحضوری است اما مقرر شده است که برگزاری بخشی از آزمون‌های دانشگاه آزاد، با هماهنگی دانشگاه علوم پزشکی اهواز و با رعایت پروتکل‌های بهداشتی انجام شود با این وجود پیشنهاد می‌شود در خصوص برگزاری این آزمون بررسی بیشتری شود تا در صورت امکان آن را تغییر دهند.

منبع: ایسنا
نام:
ایمیل:
* نظر:
شوشان تولبار