اینستاگرام شوشان
تلگرام شوشان
شوشان تولبار
آخرین اخبار
شوشان تولبار
کد خبر: ۱۰۲۳۹۰
تاریخ انتشار: ۰۳ مرداد ۱۳۹۹ - ۲۱:۳۷
رئیس سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اهواز از مصدومیت ۶ نفر در حادثه ریزش تراس طبقه چهارم یک آپارتمان خبر داد.
ابراهیم قنبری اظهار کرد: ساعت ۱۴:۲۷ امروز (۲ مردادماه) خبر ریزش تراس طبقه چهارم آپارتمانی در منازل مسکونی فولاد در کوی مهاجرین، به سامانه ۱۲۵ این سازمان، اطلاع‌رسانی شد که بلافاصله آتش‌نشانان ایستگاه ۶۶ به محل حادثه اعزام شدند.

رئیس سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اهواز عنوان کرد: آتش‌نشانان با سه دستگاه خودرو به سمت محل حادثه رفتند و با حضور مدیر منطقه مربوطه، نسبت به ثابت‌سازی و ایمن‌سازی ساختمان اقدام کردند.

وی با بیان اینکه علت اصلی این ریزش، فرسودگی بدنه و ساختمان بوده است، افزود: این حادثه در طبقه چهارم آپارتمان اتفاق افتاد و منجر به مصدومیت شش زن شد که دو نفر از مصدومان در تراس طبقه چهارم و بقیه در حیاط مجتمع بودند. همه مصدومان حادثه برای مداوا به بیمارستان اعزام شدند.

قنبری ادامه داد: چنین ساختمان‌هایی با قدمت بالغ بر ۴۵ سال، دیگر استحکام و مقاومت کافی را ندارند و باید برای ایمن‌سازی آنها اقدام شود.

ساختمان‌های ناایمن اهواز پلمب می‌شوند

وی به اقدام اخیر سازمان آتش‌نشانی اهواز برای جلوگیری از ادامه کارکرد ساختمان‌های پرخطر اشاره کرد و گفت: در روزهای اخیر در جلساتی که با شهردار اهواز برگزار شد، برای جلوگیری از ادامه کار ساختمان‌های ناایمن شهر، تصمیمات جدی گرفته شد.

رئیس سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اهواز تصریح کرد: تعداد زیادی از ساختمان‌های بلندمرتبه، مجتمع‌های تجاری، بازارها و مراکز اداری، درمانی و مسکونی جزو ساختمان‌نهای پرریسک محسوب شده و در صورت بروز حادثه در آنها جان تعداد زیادی انسان به خطر می‌افتد.

قنبری با تاکید بر جدیت شهردار اهواز و سازمان آتش‌نشانی برای برخورد با این کارشکنی افزود: جان همشهریان برای ما عزیزتر از آن است که جلوی فشارهایی که از جوانب مختلف وارد می‌شود، کوتاه بیاییم.

وی با بیان اینکه مکاتبات برای پلمب و برخورد قانونی با مالکین ساختمان‌های پرخطر در حال انجام است، گفت: کارگروهی تخصصی برای کارشناسی و تهیه گزارش‌های دقیق از وضعیت ساختمان‌های شهر تشکیل شده که پس از ابلاغ وضعیت از سوی این کارگروه، نتیجه به دادستان برای برخورد قضایی اعلام می‌شود.

رئیس سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اهواز بیان کرد: کارگروه تخصصی سازمان آتش‌نشانی در مرحله اول این تحقیقات، در صورت شناسایی این ساختمان‌ها، به مالک دستورات لازم برای اصلاح ایمنی ساختمان را ابلاغ می‌کند و در مرحله بعد نام این ساختمان‌ها به صورت عمومی اعلام می‌شود و در نهایت در صورت اصلاح نشدن موارد ایمنی ساختمان، دستور لازم از سوی دادستانی برای برخورد قضایی گرفته می‌شود.

وی افزود: جدیت در اعمال قانون در این بناهای ناایمن، با توجه به کمبودهای سازمان آتش‌نشانی و ریسک بالای حادثه، قطعی است و در این راستا نیز شهردار اهواز به هیچ وجه از موضع خود عقب‌نشینی نمی‌کند و با کمک دادستانی اهواز برای اصلاح این بستر ناایمن اقدام خواهیم کرد.
منبع: ایسنا
نام:
ایمیل:
* نظر:
شوشان تولبار