اینستاگرام شوشان
تلگرام شوشان
شوشان تولبار
آخرین اخبار
شوشان تولبار
کد خبر: ۱۰۲۴۱۰
تاریخ انتشار: ۰۴ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۴:۳۶
به گفته یکی از اهالی روستاهای مسجد سلیمان، بالا آمدن آب سد گتوند، باز هم برای روستائیان دردسر ساز شد و جانوران موذی و حتی مار و عقرب ها را به این روستاها کشاند.

یکی از اهالی روستا "پرنوشته" ضمن تایید این خبر به خبرنگار ایلنا، گفت: به دلیل بالا آمدن دریاچه سد گتوند، در روزهای اخیر و پر شدن دَره‌ها و حُفره‌های زمین از آب، مارها و عقرب‌ها برای در امان ماندن به روستاهای نزدیک منطقه مسجد سلیمان هجوم آوردند.

وی گفت: روستاهای "تلخاب تاجدین" و "پرنوشته" به دلیل نزدیکی به دریاچه سد، در پی وقوع این اتفاق به زیر آب رفتند و مارها و عقرب‌ها به سبب نزدیکی به منازل این روستاها، به مناطق مسکونی هجوم آوردند.

مسعود در ادامه توضیحاتش از تهدید جدی زندگی مردم صحبت کرد و افزود: علاوه بر خطر هجوم مار و عقرب‌ها به اهالی روستا و احشام، سرازیر شدن آب هم باعث مشکل و یک خطر تازه برای اهالی شده است.

وی از مسافت زیاد روستاها با نزدیک‌ترین خانه بهداشت در منطقه ابراز نگرانی کرد، گفت: نزدیک‌ترین خانه بهداشت به منطقه در "هفت شهیدان" شهرستان لالی قرار دارد که فاصله ۳۰ دقیقه‌ای از منطقه، باعث نگرانی شده است در حالی که تمام مسیر هم به زیر آب رفته و اگر کسی دچار گزیدگی مار و عقرب‌ها شود، مشخص نیست سرنوشت او چه خواهد شد.

خوشبختانه هنوز خبری از مار گزیدگی در روستا نبوده اما با این وجود ۲ مورد عقرب گزیدگی در منطقه رخ داده است.

گفتنی است که هر سال از اواسط بهار تا پایان تابستان، روستاهای پشت سد گتوند به دلیل بالا آمدن آب دریاچه، به زیر آب می‌روند که مشکلات زیادی را از جمله بی‌آبی، قطع برق، هجوم جانوران موذی، از بین رفتن زمین های کشاورزی و غرق شدگی احشام و حتی خود اهالی را در پی دارد.

عکس مار

عقرب


منبع: ایلنا
نام:
ایمیل:
* نظر:
شوشان تولبار