شیلنگ و لوله خوزستان داخلی
اینستاگرام شوشان
شوشان تولبار
آخرین اخبار
اینستاگرام شوشان
شوشان تولبار
کد خبر: ۱۰۲۴۵۰
تاریخ انتشار: ۰۶ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۷:۰۹
عضو کمیسیون انرژی مجلس:
صادرات برق از خوزستان به عراق اتفاق خوبی است اما انتظار می‌رود که از درآمدهای حاصل از این صادرات برق بی‌نصیب نماند.
قاسم ساعدی با اشاره به دلایل قطعی برق در خوزستان، گفت: اگرچه صادرات برق از خوزستان به عراق اتفاق خوبی است اما انتظار است خوزستان از درآمدهای حاصل از این صادرات برق بی‌نصیب نماند چراکه انتقال برق به عراق از نیروگاه‌ها و شبکه‌های برق خوزستان صورت می‌گیرد بنابراین باید بخشی از این درآمد حاصل از صادرات، به ترمیم شبکه‌های فرسوده برق خوزستان اختصاص پیدا کند.

نماینده مردم هویزه و دشت آزادگان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه صادرات دلیل قطعی برق خوزستان نیست، افزود: فرسودگی شبکه‌ها، نشست ریزگرده‌ها بر روی شبکه‌ها، گرمی بیش از 50  درجه هوا و... ازجمله دلایل این قطعی به شمار می‌آیند.

وی با تاکید بر اینکه خوزستان باید در راس برنامه‌های وزارت نیرو قرار گیرد چراکه به دلیل سوءمدیریت‌ها در حال نابودی است، اضافه کرد: با وجود آنکه خوزستان در زمستان با تهدید سیل رو به رو بود اما در تابستان به آن به صورت قطرچکانی آبرسانی می‌شود.

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه طرح آب غدیر در آبرسانی به خرمشهر، آبادان، شادگان و دشت آزادگان و حتی کلان شهر اهواز ناموفق بوده است، مطرح کرد: شبکه‌های برق و فاضلاب استان خوزستان بسیار فرسوده و قدیمی است، همچنین خاموشی و افت فشار برق موجب وارد کردن خسارت به وسایل برقی مردم شده است.

خانه‌ملت/
نام:
ایمیل:
* نظر:
اینستاگرام شوشان
شوشان تولبار