شیلنگ و لوله خوزستان داخلی
کاریانا داخلی
اینستاگرام شوشان
شوشان تولبار
آخرین اخبار
اینستاگرام شوشان
شوشان تولبار
کد خبر: ۱۰۲۵۵۱
تاریخ انتشار: ۱۱ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۴:۲۹
رییس ستاد بازسازی عتبات عالیات خوزستان:
کاروان هدایای مردم ولایتمدار و دوستدار اهل بیت عصمت و طهارت(ع) خوزستان روزشنبه از اهوازعازم عتبات عالیات شد.

رییس ستاد بازسازی عتبات عالیات خوزستان روز شنبه با اعلام این خبربه خبرنگارایرنا گفت:این هدایای مردمی شامل ۲ دستگاه یخ ساز بزرگ به ظرفیت تولید ۵۰۰کیلوگرم یخ در ساعت برای نصب در صحن مقدس حضرت فاطمه زهرا(س) در نجف اشرف ، ۱۴دستگاه آبسردکن برای استفاده همزمان ۱۴هزار نفربرای زائران امام حسین (ع) در کربلای معلا ، ۲ تخته فرش ، یک دستگاه آبگرم کن برای حرم مطهرامامین عسکریین(ع) در سامرا و مقادیر زیادی تجهیزات مخابراتی و کابل برق از مرز مهران به شهرهای مقدس عراق ارسال شد.

حجت الاسلام سیدمحمود موسوی با بیان اینکه تامین آب بهداشتی و پایداراز دغدغه‌های سال‌های اخیر زائران عتبات عالیات به خصوص در نجف‌ اشرف و کربلای معلا بوده است ابراز امیدواری کرد با نصب و بهره برداری از وسایل سرمایشی (آب‌سردکن و یخ‌ساز)اهدایی مردم خوزستان ، این مشکل برای همیشه حل شود.

وی با بیان اینکه همه پروژه‌های عمرانی ستاد بازسازی عتبات عالیات خوزستان وهدایای مردمی توسط احاد مردم شریف و خیرین تامین می شود افزود:تاکنون هیج اعتبار دولتی برای عتبات عالیات استفاده نشده و نخواهد شد.

در ۱۵ سال اخیر دهها کاروان کمک‌های مردمی شامل مصالح ساختمانی ، آهن آلات ، طلا به همراه گروه های متخصص و کارگری از استان خوزستان به عتبات عالیات عزیمت کرده است.

به گزارش ایرنا ستاد بازسازی عتبات عالیات خوزستان تا کنون از محل کمک‌های سخاوتمندانه مردم ، ده‌ها پروژه عمرانی در حرم‌های مطهردرعراق وسوریه اجرا کرده که مهمترین آن طلاکاری ایوان حرم علوی در نجف اشرف ، ساخت درهای حرم امامین عسکریین(ع) در سامرا و بازسازی کامل حرم مطهر حضرت زینب(س)در سوریه (دمشق) بوده است.

عزیمت کاروان زیارتی به عتبات عالیات ازمهرماه سال ۱۳۸۲ پس از سرنگونی رژیم بعثی عراق و پایان ۶ دهه حاکمیت جابرانه بعثی‌ها در این کشور شروع شد تا دعای ملت ایران برای زیارت حرم‌های مطهر امامان معصوم(ع) مستجاب شود.

اربعین سال ۱۳۹۲ نقطه آغازین حرکت کاروان‌های زیارتی از مرزهای چذابه و شلمچه و شکل گیری کنگره عظیم اربعین درعراق بود.

سفر های زیارتی در ۱۰ ماه اخیر با بروز ناآرامی های سیاسی و ناامنی ها در برخی شهرهای عراق از جمله بغداد ، نجف و کربلا و متعاقب آن شیوع ویروس کرونا متوقف شده است.
منبع: ایسنا
نام:
ایمیل:
* نظر:
اینستاگرام شوشان
شوشان تولبار