اینستاگرام شوشان
تلگرام شوشان
شوشان تولبار
آخرین اخبار
شوشان تولبار
کد خبر: ۱۰۲۸۱۲
تاریخ انتشار: ۲۴ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۳:۵۶

امسال قیمت خودرو ها رشد شدید و قابل توجهی را تجربه کرد و موجب شگفتی بسیاری از مردم شد.به عنوان مثال می توان به قیمت خودرو پراید صفر کیلومتر اشاره کرد که با قیمت 90 میلیون تومان در بازار به خرید و فروش می رسد و از دسترس قشر ضعیف جامعه که مشتری اصلی و واقعی این محصول بودند نیز خارج شد . خودروهایی که به عنوان خودروهای خانوادگی و اقتصادی نیز مطرح هستند که کارکرد کمی داشته باشند حداقل 100 میلیون تومان برای خریداران هزینه خواهد داشت.

همین موضوع سبب شده است تا خودروهای کارکرده متقاضیان بیشتری پیدا کند. با این حال خرید خودرو کارکرده که مدت زمانی از عمر آن گذشته باشد می تواند هزینه های زیادی برای خریدار داشته باشد چرا که در برخی از مواقع تعمیرات و اتلاف وقت برای اصلاح مشکلات خودرو هزینه زیادی را به خریدار تحمیل می نماید. با این اوصاف بهتر است قبل از خرید خودرو کارکرده به موارد زیر دقت نمایید:

استفاده از خدمات کارشناسی خودرو : خودرو ها به مرور زمان دچار آسیب های زیادی در بخش های مختلف بدنه ، سقف و ستون ها و شاسی می شوند و این آسیب ها علاوه بر تاثیر گذاری بر نحوه ی عملکرد و استهلاک خودرو، بر روی قیمت خودرو نیز تاثیر گذار است. امروزه خدمات کارشناسی خودرو در شهرهای مختلف کشورمان وجود دارد. منظور از کارشناسی خودرو بررسی کامل و صفر تا صد خودرو است. در کارشناسی خودرو رنگ و بدنه خودرو، قطعات تعویضی، وضعیت ترمز و فرمان، چکاپ کامل موتور و گیربکس، تست قطعات کامپیوتری و الکترونیکی، تست رانندگی، میزان کارکرد خودرو و سایر موارد لازم به منظور چک کردن سلامت و تعیین ارزش واقعی خودرو بررسی می شود.خودرو ممکن است در ظاهر بسیار تمیز و مرتب به نظر برسد ولی مشکلات فنی و ایرادات زیادی داشته باشد. به عنوان مثال یکی از کلاه برداری های رایج در هنگام خرید و فروش خودرو تغییر میزان کارکرد کیلومتر خودرو است که ممکن است هرگز به تنهایی متوجه این موضوع نشوید. با استفاده از خدمات کارشناسی خودرو می توانید از این موارد جلوگیری نمایید.