شیلنگ و لوله خوزستان داخلی
تاریانا داخلی
اینستاگرام شوشان
شوشان تولبار
تلگرام شوشان
آخرین اخبار
اینستاگرام شوشان
شوشان تولبار
تلگرام شوشان
کد خبر: ۱۰۲۹۸۷
تاریخ انتشار: ۰۲ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۵:۴۴
سرپرست دانشگاه علوم پزشکی جندی‌شاپور اهواز:
دکتر ابول نژادیان: رعایت فاصله فیزیکی، استفاده مکرر از ماسک، توجه به مسائل بهداشتی و جدی گرفتن آنها، و حفظ سیر نزولی در استان را منوط به توجه و رعایت این الزامات دانست.
به گزارش شوشان به نقل از روابط ‌عمومی دانشگاه علوم پزشکی جندی‌شاپور اهواز: دکتر فرهاد ابول نژادیان در تشریح آخرین وضعیت ویروس کرونا در استان، اظهار داشت: بر اساس آخرین گزارش‌های اعلام شده، درحالی‌که 12 شهر از استان در وضعیت سفید قرار دارند و ۲ شهر در وضعیت زرد هستند و 4 شهر دیگر پوشش نارنجی به خود گرفته اند اما در شهرهای مسجدسلیمان و آغاجری، وضعیت قرمز همچنان بر شهر حاکم است.

 سرپرست دانشگاه علوم پزشکی اهواز، توضیح داد: در ۲۴ ساعت گذشته تعداد کل مبتلایان بستری شده در استان ۲۳ نفر معرفی شدند که از این تعداد ۱۱ بیمار در محدوده دانشگاه علوم پزشکی جندی‌شاپور، 5 بیمار در محدوده دانشگاه علوم دزفول، 4 مبتلا در حوزه دانشگاه علوم پزشکی آبادان و 3 بیمار در دامنه کاری دانشگاه علوم پزشکی بهبهان بودند و از دانشگاه علوم پزشکی شوشتر هم گزارش‌ های ارسالی، حکایت از آن دارد که در این زمان مشخص، هیچگونه ابتلا جدیدی نداشتیم.

ابول نژادیان تصریح کرد: هم ‌اکنون در بخش‌ عادی بیمارستان‌ها، به‌ طورکلی 260 مبتلا به ویروس کرونا، بستری هستند که از این تعداد 135 مبتلا در بخش مراقبت‌های ویژه (ICU) و 34 بیمار در وضعیت اینتوبه (عبور لوله از دستگاه تنفسی) به سر می‌برند.

رعایت فاصله فیزیکی، استفاده مکرر از ماسک، توجه به مسائل بهداشتی و جدی گرفتن آنها، ازجمله تأکیدات عالی‌ ترین مقام دانشگاه علوم پزشکی اهواز بود و حفظ سیر نزولی در استان را، منوط به توجه و رعایت این الزامات دانست و به فرارسیدن نخستین دهه محرم اشاره کرد و جدی گرفتن خود مراقبتی در این دهه را یادآوری کرد.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی اهواز، در ادامه ضمن ابراز نگرانی از موکب ‌های پخش نذورات، از عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی گفت و اضافه کرد: متأسفانه گزارش‌های میدانی حاکی از راه‌اندازی موکب‌هایی دارد که اقدام به پخش چای، قهوه و مواد غذایی می‌کنند و درعین‌حال استفاده از ماسک در بین آنها بسیار کم دیده‌ شده درحالی ‌که ایجاد تجمع می‌کنند، لذا باید هر چه سریع‌ تر به این مسئله ورود شود و مانع از ایجاد تجمع و توزیع نذورات شد.

این مقام دانشگاهی، در پایان خاطرنشان کرد: نباید اجازه داده شود که خارج از ضوابط پروتکل‌های بهداشتی ستاد ملی کرونا، اقدامی صورت گیرد، چرا که رهبر معظم انقلاب (مدظله‌العالی) نیز فرمودند: باید مصوبات ستاد کرونا، معیار عمل در ایام محرم قرار گیرد.

نام:
ایمیل:
* نظر:
اینستاگرام شوشان
شوشان تولبار
تلگرام شوشان