اینستاگرام شوشان
تلگرام شوشان
شوشان تولبار
آخرین اخبار
شوشان تولبار
کد خبر: ۱۰۳۱۶۳
تاریخ انتشار: ۲۲ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۴:۴۳
نماینده مردم ماهشهر در مجلس:
حبیب آقاجری با بیان اینکه تامین اجتماعی با بی‌توجهی در حق حوزه انتخابیه ام ظلم کرده است،گفت: توجه ویژه به بیمه صیادان در دستور کار قرار بگیرد.
حبیب آقاجری درباره  وضعیت امکانات بهداشت و درمانی در بندر ماهشهر، امیدیه، هندیجان و بندر امام خمینی (ره) اظهار داشت: حوزه انتخابیه بنده شدیداً از کمبود مراکز درمانی تامین اجتماعی رنج می‌برد و تامین اجتماعی با بی توجهی در حق این منطقه ظلم کرده است.

نماینده مردم بندرماهشهر، امیدیه، هندیجان و بندر امام خمینی در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه  بندرماهشهر با بیش از ۱۵۰ هزار بیمه شده، تنها یک بیمارستان تامین اجتماعی دارد، اظهار داشت: این بیمارستان به شدت از کمبود پزشک متخصص، پزشک عمومی و کادر متخصص رنج می‌برد و امکانات و تجهیزات اولیه از جمله سی تی اسکن هم ندارد که موجب دردسرهای فراوان برای بیمه شدگان شده است.

این نماینده مجلس با اشاره به اینکه شهر چمران حدود ۴۰ هزار نفر و شهرک شهید طالقانی حدود ۳۰ هزار نفر جمعیت بیمه شده دارند، بیان کرد: این دو منطقه فاقد هرگونه مرکز تامین اجتماعی هستند و انتظار می‌رود فوراً در هر دو منطقه درمانگاه تامین اجتماعی دایر شود.

وی ضمن بیان این‌ نکته که صدها نفر از مردم شهرستانهای بندر ماهشهر و بندر هندیجان از راه صیادی امرار معاش میکنند ادامه داد: نیمی از این صیادان بیمه نیستند و باید تدبیری اندیشیده شود تا تمامی صیادان از بیمه تامین اجتماعی برخوردار شوند.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم با اشاره به ۳۰ هزار نفر بیمه شده اصلی در شهرستان امیدیه، خواستار ارتقای هرچه سریعتر درمانگاه تامین اجتماعی شهرستان امیدیه به بیمارستان و تامین تجهیزات و کادر درمانی برای این مرکز شد‌.

آقاجری با اظهار اینکه بیشترین تعداد بیمه شده به نسبت جمعیت در بندر امام خمینی (ره) وجود دارد، از کمبود شدید امکانات و کادر درمانی درمانگاه این منطقه انتقاد کرد و خواستار ارتقا و توسعه این درمانگاه شد.

وی همچنین با اشاره به ۳۰ هزار بیمه شده تامین اجتماعی در شهرستان هندیجان، بیان داشت: این شهرستان فاقد هرگونه مرکز درمانی تامین اجتماعی است و باید فورا یک مرکز درمانی تامین اجتماعی در این شهرستان تاسیس شود‌.

این‌ عضو کمیسیون انرژی مجلس با اشاره به اینکه هلدینگ شستا از زیر مجموعه های تامین اجتماعی حدود ۶ شرکت پتروشیمی در منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی دارد و در سایر شرکتهای پتروشیمی منطقه نیز سهام دار است، خواستار دستور جدی رئیس سازمان تامین اجتماعی جهت استخدام نیروهای بومی و استفاده از توان نیروهای متخصص بومی جهت بکارگیری در هیات مدیره ها و مدیرعاملی شرکت‌های پتروشیمی شد.

آقاجری در پایان یادآور شد: تمام این مشکلات و انتقادات را در نشست اخیر مجمع نمایندگان خوزستان با رئیس سازمان تامین اجتماعی کشور مطرح کردم و همچنین به صورت مکتوب و در ۸ صفحه تذکرات لازم را ابلاغ کرده و تا حصول نتیجه پیگیری خواهم کرد
نام:
ایمیل:
* نظر:
شوشان تولبار