اینستاگرام شوشان
تلگرام شوشان
شوشان تولبار
آخرین اخبار
شوشان تولبار
کد خبر: ۱۰۳۱۹۱
تاریخ انتشار: ۲۳ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۲:۲۵
مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان خوزستان از غنی‌سازی مراکز فرهنگی هنری کانون استان در قالب طرح تمیم (تأمین محتوای یکپارچه مراکز کانون) با ۱۵ هزار و ۷۴۵ کتاب خبر داد.
وحید کیانی با اعلام این خبر گفت: در این طرح ۵۶ عنوان کتاب از ناشران مختلف، در کنار هفت عنوان از کتاب‌های کانون، ۵۰ عنوان کتاب بریل برای استفاده کودکان و نوجوانان نابینا، ۲۰ عنوان کتاب آوای کانون و ۲ عنوان نشریه آفرینش کودکی و نوجوانی به تمامی مراکز فرهنگی هنری کانون استان خوزستان اختصاص یافت.

او با اشاره به این‌که ۱۳ هزار و ۲۳۱ جلد از این کتاب‌ها از ناشران فعال ‌حوزه‌ کودک و نوجوان است، افزود: یک هزار و ۴۸۶ جلد از این کتاب‌ها نیز از انتشارات کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان هستند.

کیانی تعداد کتاب‌های کانونی اختصاص‌یافته به کودکان و نوجوانان نابینا را ۱۴۷ جلد عنوان کرد و گفت: این کتاب‌ها در تنها مرکز فراگیر کانون پرورش فکری استان خوزستان در دسترس کودکان و نوجوانان نابینا قرار گرفته است.

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان خوزستان اضافه کرد: ۶۰ جلد کتاب آوا کانونی، ۵۰۶ جلد نشریه آفرینش و ۶۲ عدد سرگرمی ذره‌بین نیز به مراکز کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان خوزستان ارسال شد.

وی توضیح داد: نخستین مرحله طرح تمیم (تأمین محتوای یکپارچه مراکز کانون) پس از حدود یک دهه وقفه، با ارسال نزدیک به ۳۰۰ هزار جلد از کتاب‌های برگزیده ناشران فعال حوزه کودک، به بیش از هزار مرکز کانون سراسر کشور انجام شد که بیش از ۱۵ هزار جلد از این کتاب‌ها به ۵۴ مرکز ثابت و هفت کتابخانه سیار و پستی فعال کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان خوزستان اختصاص یافت.

کیانی تأکید کرد: در این طرح که از این پس به شکل فصلی استمرار خواهد داشت، مجموعه‌ای از کتاب‌های تولید شده در کانون، اسباب‌بازی، سرگرمی و نشریات کانونی نیز به همراه کتاب‌های برگزیده شده به مراکز ارسال می‌شود.

به گزارش ایسنا، براساس اعلام کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان خوزستان، طرح جدید «تمیم» به منظور حمایت از تولید کتاب حوزه کودک و نوجوان و پاسخ به نیاز مخاطبان کتابخانه‌های کانون پرورش فکری از بهار سال ۱۳۹۹ آغاز شده است.
منبع: ایسنا
نام:
ایمیل:
* نظر:
شوشان تولبار