شیلنگ و لوله خوزستان داخلی
تاریانا داخلی
اینستاگرام شوشان
شوشان تولبار
تلگرام شوشان
آخرین اخبار
اینستاگرام شوشان
شوشان تولبار
تلگرام شوشان
کد خبر: ۱۰۳۲۷۵
تاریخ انتشار: ۳۰ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۶:۴۴
معاون امنیتی و انتظامی استاندار با تأکید بر اینکه فرمانداران باید مانع حرکت زائران به سمت مرزها شوند،‌ گفت: صداوسیما باید در جهت توجیه افکار عمومی اقدام کند.
ولی‌الله حیاتی در نشست شورای اربعین استان که امروز ۳۰ شهریورماه برگزار شد، با تاکید بر اینکه طرح مهار باید از مبدا اجرا شود، اظهار کرد: طرح مهار به این معنی است که علاوه بر سختگیری در ورودی‌های استان و تقویت نیروی انتظامی و ایست بازرسی، نیروهای فرهنگی نیز باید مستقر شوند و زائرین را اقناع‌سازی کنند.

وی بیان کرد: شورای تامین هر شهرستان مسئولیت اجرای این مصوبه را در شهرستان خود بر عهده دارد و اگر هیات یا دسته‌جاتی از شهرستان عبور کرد و به شهرستان دیگر وارد شد قطعا شهرستان مبدا باید پاسخگو باشد.

حیاتی ادامه داد: فرمانداران نباید اجازه ورود زائرین به مرز را بدهند چراکه برگرداندن زائرین از مرز، ما را با بحران‌های جدی مواجه می‌کند. همچنین صداوسیما باید در جهت توجیه افکار عمومی اقدام کند و در این راستا، باید تصاویر مسیرهای منتهی به مرز که خالی از مواکب خدمت‌رسان هستند در صداوسیما نمایش داده شود تا مردم بدانند که خدمت‌رسانی از سوی مواکب وجود ندارد و با موکب‌داران هم گفت‌وگوهای تلویزیونی انجام شود و آن‌ها هم بگویند که هیچ‌ موکبی در مرزها ندارند و به جای آن به رزمایش کمک مومنانه خواهند پرداخت تا مردم بسته بودن مرزها را باور کنند. همچنین باید این اطلاع‌رسانی علاوه بر زبان فارسی به زبان عربی هم انجام شود تا مردم بدانند که امسال اربعین را به سبک و سیاق گذشته نخواهیم داشت.

معاون امنیتی انتظامی استانداری خوزستان در حاشیه این نشست و در جمع خبرنگاران نیز در خصوص جمع‌بندی این جلسه نیز بیان کرد: در جلسه ستاد اربعین استان تبادل نظرها صورت گرفت و با توجه به اینکه کشور عراق اعلام کرده که پذیرش کشورهای خارجی را برای اربعین امسال ندارد بنابراین مرزهای چهارگانه عراق روی زائرین بسته شده است.

وی ادامه داد: با این وجود تمام تدابیر باید این باشد که زائرین از مبدا به سمت مرزها حرکت نکنند لذا همه فرمانداران شهرها توجیه شدند که نباید اجازه حرکت زائران به سوی مرزها از مبادی شهرستان‌ها داده شود.

حیاتی با اشاره به اینکه برنامه عزاداری دهه آخر صفر با رعایت پروتکل‌های بهداشتی در سطح شهرها انجام شود، عنوان کرد: با اقناع‌سازی فرهنگی که به عمل خواهد آمد و همچنین مردم به منظور حفظ سلامتی خود و هم‌استانی‌ها مراعات کنند و به مرزها مراجعه نکنند چراکه زیرساخت خدماتی در مرزها وجود ندارد پس قطعا با مشکل روبه‌رو خواهند شد.
منبع: ایسنا
نام:
ایمیل:
* نظر:
اینستاگرام شوشان
شوشان تولبار
تلگرام شوشان