شیلنگ و لوله خوزستان داخلی
اینستاگرام شوشان
شوشان تولبار
آخرین اخبار
اینستاگرام شوشان
شوشان تولبار
کد خبر: ۱۰۳۷۳۰
تاریخ انتشار: ۱۴ آبان ۱۳۹۹ - ۱۵:۳۹
مدیرعامل شرکت توسعه نیشکر و صنایع جانبی گفت:نخستین محموله شکر تولیدی فصل جاری این شرکت به وزن ۲ هزارتن برای مصرف داخلی وارد بازار کشور شد.
عبدعلی ناصری بیان کرد: روزانه ۱۰۰تن شکر خام در واحدهای تصفیه شکرامیرکبیر ، دهخدا ، دعبل خزاعی و سلمان فارسی این شرکت، تبدیل به شکر سفید می‌شود.

وی با اشاره به اینکه برداشت نیشکر در ۲۹مهر در سطح ۶۲هزار هکتار از واحدهای هفتگانه این شرکت شروع شده و پس از آن واحدهای تولید شکر در واحدهای تابعه فعال شدند پیش بینی کرد تا پایان فصل برداشت از حدود ۵.۵ میلیون تن نیشکر حدود ۶۰۰ هزار تن شکر خام در واحدهای نیشکری امیرکبیر ، امام خمینی(ره)، دعبل خزاعی ، دهخدا ، سلمان فارسی ، حکیم فارابی و میرزاکوچک خان تولید و به بازار عرضه شود.

وی گفت: طبق برنامه این شرکت، علاوه بر تولید و تصفیه ۶۰۰ هزار تن شکر ، ۱۲۵هزار تن شکر خام وارداتی در واحدهای تصفیه شکر فرآوری و تبدیل به شکر سفید می‌شود.

ناصری با اشاره به اینکه درسال زراعی گذشته ۴۰۰هزار تن شکر در واحدهای هفتگانه تابعه این شرکت تولید و درسال زراعی جاری ۲۰۰هزار تن شکر افزایش خواهد یافت پیش بینی کرد در سال ۱۴۰۰ تولید شکر در این شرکت به ظرفیت اسمی آن یعنی ۷۰۰هزار تن برسد.

به گفته وی این شرکت به تنهایی حدود ۴۰ درصد نیاز کشور به شکر را تامین می‌کند.

برداشت نیشکر در واحدهای هفت‌گانه شرکت توسعه نیشکر و صنایع جانبی ،با میانگین۹۰ تن در هکتار به مدت ۱۰۰روز کاری ادامه دارد.

به گزارش ایرنا کار ساخت واحدهای هفتگانه نیشکری خوزستان از اوایل دهه ۷۰ شروع و از اوایل دهه ۸۰ به تدریج وارد چرخه تولید شدند.

غیراز واحدهای هفت‌گانه نیشکری خوزستان ، شرکت‌های نیشکری هفت تپه در شوش دانیال و کشت و صنعت کارون در شوشتر در حال تولید شکر هستند.

شرکت قند شوش تنها تولیدکننده شکر در خوزستان از محصول چغندرقند است.
منبع: ایرنا
نام:
ایمیل:
* نظر:
اینستاگرام شوشان
شوشان تولبار