شیلنگ و لوله خوزستان داخلی
تاریانا داخلی
اینستاگرام شوشان
شوشان تولبار
تلگرام شوشان
آخرین اخبار
اینستاگرام شوشان
شوشان تولبار
تلگرام شوشان
کد خبر: ۱۰۳۷۴۰
تاریخ انتشار: ۱۵ آبان ۱۳۹۹ - ۱۳:۵۹
رئیس مرکز بهداشت خوزستان عنوان کرد
رئیس مرکز بهداشت خوزستان گفت: بیماری کووید - ۱۹ ارتباط تنگاتنگی با آلودگی هوا در زمینه افزایش موارد بیماری دارد؛ به محض اینکه آلودگی هوا افزایش می‌یابد موارد بیماری نیز در هفته بعد از آن افزایش می‌یابد.
دکتر سیدمحمد علوی، در اولین جلسه کارگروه شرایط اضطراری آلودگی هوا در سال ۹۹ که امروز (۱۴ آبان‌ماه) در استانداری خوزستان برگزار شد، با اشاره به اینکه اهمیت آلودگی هوا و تاثیر آن بر سلامتی قابل تردید نیست، اظهار کرد: ما در حوزه بهداشت، هنگام آلودگی هوا باید سیستم آلارم یا هشدار را فعال کنیم، واکنش سریع نشان دهیم و در بیمارستان‌ها و اورژانس‌های پیش بیمارستانی آماده‌باش اعلام کنیم تا شاهد حداقل تلفات باشیم زیرا اکنون علاوه بر آلودگی هوا، با کووید - ۱۹ هم درگیر هستیم.

وی افزود: ما می‌دانیم که بیماری کووید - ۱۹ ارتباط تنگاتنگی با آلودگی هوا در زمینه افزایش موارد بیماری دارد؛ به محض اینکه آلودگی هوا افزایش می‌یابد موارد بیماری نیز در هفته بعد از آن افزایش می‌یابد.

رئیس شبکه بهداشت خوزستان با بیان اینکه اطلاع‌رسانی به موقع می‌تواند افزایش تاب‌آوری را در پی داشته باشد، گفت: توصیه ما به افراد این است که وقتی هوا آلوده است، از خانه خارج نشوند و افرادی که تنگی نفس دارند داروهای خود را مصرف کنند. افراد مبتلا به بیماری‌های قلبی، سالمندان، کودکان، زنان باردار و... از خانه خارج نشوند و سایر افراد نیز فعالیت‌های سنگین خارج از منزل را کاهش دهند.

منبع: ایسنا
نام:
ایمیل:
* نظر:
اینستاگرام شوشان
شوشان تولبار
تلگرام شوشان