شیلنگ و لوله خوزستان داخلی
کاریانا داخلی
اینستاگرام شوشان
شوشان تولبار
آخرین اخبار
اینستاگرام شوشان
شوشان تولبار
کد خبر: ۱۰۳۹۰۸
تاریخ انتشار: ۱۰ آذر ۱۳۹۹ - ۲۱:۱۳
پدیده آبگرفتگی در خوزستان همه ساله تکرار و زندگی مردم را به یغما می‌برد و جالب آنجاست هر سال با وجود تجارب سال گذشته، مدیریتی ضعیف و پر اشتباه ظاهر می‌شود.

به گزارش شوشان بارش باران طی روزهای اخیر، موجب بروز آبگرفتگی در خیابان‌ها و کوچه‌های مناطق مختلف اهواز شده است.

این چندمین‌بار است که باران، معابر مرکز استان خوزستان را مملو از آب می‌کند و مشکلاتی را برای ساکنان پدید می‌آورد.

مدیرکل مدیریت بحران خوزستان گفته بود هیچکدام از مسیرها مسدود نشده‌اند اما به ساکنان مناطقِ در معرض خطر هشدار داده شده است.

با این حال، به منظور پیشگیری از حوادث احتمالی، ادارات و بانک‌های چهار شهرستان اهواز، ماهشهر، رامشیر و امیدیه تعطیل شد.

پدیده آبگرفتگی نه در یک شهر و بلکه در سراسر خوزستان همه ساله تکرار و زندگی مردم را به یغما می‌برد و جالب آنجاست هر سال با وجود تجارب سال گذشته، مدیریتی ضعیف و پر اشتباه ظاهر می‌شود.

به طوری که اگر مسئولان شهری اهواز از آبگرفتگی سنگین آبان 98 معابر اهواز عبرت گرفته بودند، اکنون مدیریت این حجم کم بارندگی شاید دقیق‌تر انجام می‌شد.

مسئولانی که نه استعفا بلدند و نه عذرخواهی! چه بسا پس از 10روز بارندگی و فروکاستن سطح آب، در قامت ابرمرد میدان ظاهر شده و حل مشکلات را به سال بعد و روزگاری دگر حواله می‌دهند.

بیشترین میزان بارندگی

محمد سبزه زاری، مدیرکل هواشناسی استان خوزستان درباره بارندگی‌های خوزستان اظهار داشت: براساس گزارش‌های رسیده میزان بارندگی ایستگاه‌های هواشناسی استان خوزستان از هشتم آذرماه تا نهم آذرماه سال 99، بندر ماهشهر با 107 میلی‌متر بیشترین میزان بارندگی داشته و اهواز نیز 30 میلی متر بارندگی داشته است.

سازمان هواشناسی استان خوزستان همچنین اظهار داشت: از چهارشنبه سامانه بارشی جدیدی وارد خوزستان می‌شود. این سامانه بارشی از روز پنجشنبه هفته گذشته در خوزستان فعال شد که تا اواسط امروز در استان فعال است.

نفوذ آب به منازل مردم

اهواز پس از بارش 30 میلی متری به زیر آب رفته و نبود سازوکار مناسب برای دفع آبهای سطحی بخشی از خیابانهای اصلی شهر را غیرقابل تردد کرده است. به طوری که در بخشی از خیابان‌ها، آب به منازل مردم وارد شده و نشاط پس از باران را به تلخی بدل کرده است.

گفتنی است در پی بارش باران در چند روز اخیر طبق اعلام هلال احمر خوزستان به 729 نفر گرفتار در آبگرفتگی امدادرسانی شده است.

آفتاب یزد 
نام:
ایمیل:
* نظر:
اینستاگرام شوشان
شوشان تولبار