شیلنگ و لوله خوزستان داخلی
اینستاگرام شوشان
شوشان تولبار
آخرین اخبار
اینستاگرام شوشان
شوشان تولبار
کد خبر: ۱۰۴۳۸۷
تاریخ انتشار: ۰۴ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۷:۵۲
مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفت­خیز جنوب:
احمد محمدی از تامین روزانه ۲ میلیارد فوت مکعب خوراک پالایشگاه گاز بیدبلند خلیج فارس توسط ۲۲ كارخانه از تأسيسات فراورشی مناطق نفتخیز جنوب خبر داد.

احمد محمدی از تامین روزانه ۲ میلیارد فوت مکعب خوراک پالایشگاه گاز بیدبلند خلیج فارس توسط ۲۲ كارخانه از تأسيسات فراورشی مناطق نفتخیز جنوب خبر داد و گفت: کارخانجات تامین کننده خوراک در مناطق آغاجاری و گچساران (شامل ۸ واحد بهره­برداری، ۱۰ واحد جمع­آوری و تراکم‌گاز و ۴ واحد گاز و گاز مایع) استقرار دارند و بخش اصلی زنجیره­ی تامین خوراك اين پالايشگاه بزرگ گازی به شمار می­روند.

مهندس احمد محمدی همچنین خاطرنشان کرد: به منظور جبران افت تولید از مخزن گازی پازنان (بعنوان اصلی­ترین منبع تامین خوراک این پالایشگاه) و نیز تحقق برنامه‌های تزریق در مخازن گچساران و بی بی حکیمه،  ۵ پروژه در مناطق نفتخيز جنوب تعریف شده است که عملیات اجرایی آنها به طور متوسط پیشرفتی ۷۷ درصدی داشته و با اعتباری حدود ۲۵۲ میلیون دلار در حال انجام است.

مهندس محمدی افزود: علاوه بر طرح‌های یادشده، در قالب قرارداد منعقد شده با پالایشگاه بیدبلند خلیج فارس، ۲۶ پروژه فرعی در ۳ استان خوزستان، بوشهر و كهگيلويه و بويراحمد اجرا خواهد شد که در نتیجه از سوزانده شدن بالغ بر ۵۹۳ میلیون فوت مکعب در روز گاز جلوگیری می شود و گازهای جمع‌آوری شده نیز به پالايشگاه بيدبلند ارسال خواهد شد.

وی در پایان گفت: در حال حاضر بخش مطالعات مهندسی این پروژه ها به اتمام رسیده و تعداد ۷ پروژه که با اجرای آنها از سوزاندن ۱۵۰ میلیون فوت مکعب در روز گاز جلوگیری خواهد شد با اعتبار نزدیک به ۲۱۰ میلیون دلار به پیمانکاران داخلی واگذار شده است و سایر پروژه‌های ذیل این قرارداد نیز در مراحل مختلف فرآیند مناقصه قرار دارند.

نام:
ایمیل:
* نظر:
اینستاگرام شوشان
شوشان تولبار