شیلنگ و لوله خوزستان داخلی
اینستاگرام شوشان
شوشان تولبار
آخرین اخبار
اینستاگرام شوشان
شوشان تولبار
کد خبر: ۱۰۴۵۸۴
تاریخ انتشار: ۲۹ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۶:۳۶
شوشان - دکتر فاضل خمیسی :
  مخربترین دخالت قدرتِ سیاسی که میتواند بدتر از بمب هیدروژنی سالیان سال نسل های بعدی را مورد تأثیر قرار دهد در حوزه ی «تعلیم و تربیت» یا همان آموزش و پرورش است ، میگویید نه !!
 پس لطفاً به  خلاصه ای موجز  که براساس آخرین یافته های آماری وزارت آموزش و پرورش منتشر شده است دقت شود تا به ابعاد فاجعه ا ی که در حال رخ دادن است معرفت بیشتری پیدا گردد:
- بر اساس دفترچه ی آماری مذکور وضعیت نیروی انسانی ، فضا و حتی امکانات در خوزستان نسبت به سایر استان‌های مشابه از نظر جمعیتی  اختلاف فاحش نداشته و حتی در بعضی موارد شاخص های مطلوبتری دارد اما بدلیل عدم توزیع مناسب یا کیفی سازی این منابع ،  فرصت سازی مناسبی در این زمینه بوجود نیامده است.
- ایجاد فاصله طبقاتی آموزشی و خروج مدارس دولتی از حالت رایگان به پولی تحت عناوین مختلف از قبیل هیات امنایی ، شاهد و ... در خوزستان نسبت به استان‌های مشابه یکی از معضلات اصلی خانواده ها شده است ، بطوریکه اصفهان و فارس با آمار دانش آموزی نزدیک،  در دوره ابتدایی به ترتیب ۴۶ و ۳۹ دبستان هیات امنایی دارا هستند اما خوزستان با ۱۲۹ دبستان هیات امنایی باعث فشار مضاعف بر اولیا و دانش آموزان شده است.
- میزان ترک  و بازماندگاناز تحصیل  بخصوص در دختران در خوزستان نسبت به سایر استانها وضعیت بغرنج تری دارد.
 و  .... اما  خط‌ــر خاموش از اینجا آغاز و استدعا دارم به دقت مورد ملاحظه قرار گیرد :

«رتبه ها» یکی از اصلی ترین مقیاس ارزیابی موفقیت نظام برنامه ریزی بشمار میآید که در آموزش و پرورش که مشتمل بر ۳۱ استان است هر ساله این رتبه بندی برای آگاهی بخشی به متخصصان و برنامه ریزی بهتر در تمامی پایه های تحصیلی اعلام میگردد ، براساس آخرین رتبه بندی پایه های تحصیلی در خوزستان شاهد سقوط آزادی هستیم که اگر چاره ای  اساسی و صادقانه و به دور از آمار سازی نیاندیشیم خوزستانمان در آینده زیر غبار ناتدبیری مدفون خواهد شد :
       پایه ابتدایی:           رتبه :
         اول                       ۲۳
        دوم                        ۲۵
        سوم                      ۲۸
       چهارم                    ۲۸
      پنجم                      ۲۸
     ششم                      ۲۹

 با این بستر نزولی در دوره ابتدایی شاهد آن هستیم که براساس دفترچه ی مستند آماری مورد اشاره در نتایج امتحانی سه پایه متوسطه اول ( راهنمایی سابق) و بخصوص امتحانات پایه نهم با رتبه ۳۱ در قعر جدول و آخرین استان از نظر شاخص های آموزشی قرار میگیریم . ...
ادامه دارد
نام:
ایمیل:
* نظر:
اینستاگرام شوشان
شوشان تولبار