اینستاگرام شوشان
شوشان تولبار
آخرین اخبار
اینستاگرام شوشان
شوشان تولبار
کد خبر: ۱۰۷۶۳۰
تاریخ انتشار: ۱۴ آذر ۱۴۰۰ - ۱۵:۰۹
رئیس اتاق بازرگانی اهواز گفت: در خوزستان نگاه دولتی است و بخش خصوصی مجالی برای دیده شدن ندارد.

شهلا عموری در نشست شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی خوزستان که امروز، ۱۴ آذرماه در اهواز برگزار شد، اظهار کرد: بخش خصوصی در خوزستان فعال است اما فرصتی به این بخش داده نمی‌شود تا بتواند به خوبی فعالیت کند و دیده شود.

وی افزود: در خوزستان نگاه دولتی است و بخش خصوصی مجالی برای دیده شدن ندارد.

دبیر شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی خوزستان با اشاره به افزایش نرخ گاز برای صنایع گفت: شناور بودن نرخ گاز باعث شده تا صنایع با مشکلات متعددی در این زمینه مواجه شوند زیرا بر این اساس هزینه‌ها غیر قابل پیش‌بینی شده و امکان قیمت‌گذاری و تصمیم مدیریتی وجود ندارد.

عموری با بیان اینکه شناور بودن نرخ گاز برای صنایع استان مشکلاتی ایجاد کرده است، عنوان کرد: درخواست داریم قیمت‌گذاری حامل‌های انرژی برای واحدهای تولیدی اصلاح و به شکلی تدوین شود که معیارهایی از جمله بازار فروش و نحوه قیمت‌گذاری، مورد توجه قرار گیرد.

وی با اشاره به نیاز تولیدکنندگان سیمان در خوزستان به تامین برق پایدار ادامه داد: برای تولید سیمان باید برق ثابت تامین شود اما این مساله اتفاق نمی‌افتد و تولیدکنندگان سیمان در خوزستان با مشکلاتی در این زمینه مواجه هستند.

رئیس اتاق بازرگانی اهواز گفت: براساس آنچه تصمیم‌گیری شده، سهمیه برق تخصیص یافته معادل ۱۰ درصد دیماند برای کارخانه‌های سیمان است اما حتی این میزان برق تخصیص پیدا نمی‌کند و برای نیاز مصرفی صنایع تولیدکننده سیمان بسیار محدود است.

عموری افزود: براساس رصدهای انجام شده توسط شرکت‌های سیمان استان، در برخی از استان‌ها شرکت‌های سیمانی قطع برق نداشته‌اند اما شرکت‌های سیمان در خوزستان با قطعی برق مواجه بوده‌اند و این مساله تولید آن‌ها را با مشکل مواجه کرده است.

وی ادامه داد: انتظار داریم دولت به اجرای مفاد قوانین و مقررات از جمله بحث پرداخت خسارت‌های ناشی از قطع برق مطابق مفاد قراردادهایی که در این زمینه وجود دارد، عمل کند. همچنین در بازه زمانی که واحدهای تولیدی به علت قطعی و یا نوسانات برق دچار مشکل در تولید شده‌اند به عنوان روز تعطیل محاسبه و مشمول محاسبه مالیات نشود.

رئیس اتاق بازرگانی اهواز اظهار کرد: همچنین باید برنامه قطعی برق برای صنایع استان مشخص شود و عدم خدمات رسانی به واحدهای تولیدی طبق برنامه‌ای مدون به آن‌ها ارائه شود تا برنامه تولید این صنایع با مشکل مواجه نشود.

منبع: ایسنا
نام:
ایمیل:
* نظر:
اینستاگرام شوشان
شوشان تولبار