اینستاگرام شوشان
شوشان تولبار
آخرین اخبار
اینستاگرام شوشان
شوشان تولبار
کد خبر: ۱۰۸۰۴۰
تاریخ انتشار: ۰۴ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۵:۵۷
سفیر ژاپن در دیدار با شهردار اهواز؛
سفیر ژاپن در دیدار با شهردار اهواز اظهار کرد: بسیار خوشحالم که برای دومین بار در خوزستان و اهواز حضور دارم و با مقایسه ای که کردم نسبت به قبل اهواز در حوزه شهر سازی پیشرفت زیادی داشته است.
وی افزود: هدف بازدید قبلی ما حضور در مجتمع پتروشیمی بندر امام خمینی(ره) بوده که قبلا در این زمینه همکاری داشتیم و اکنون نیز مشاهده کردم که به صورت خوبی در حال فعالیت است.

سفیر ژاپن ادامه داد: تصور من این است که خوزستان در حوزه انرژی و کشاورزی دارای ظرفیت بالایی است و همچنین علاوه بر نفت در حوزه انرژی های تجدید پذیر نیز دارای پتانسیل است.

وی در ادامه با اشاره به همکاری خوب ایران و ژاپن در مدیریت کرونا افزود: از جمله اقداماتی که ژاپن در مدیریت ویروس کرونا برای همکاری با ایران انجام داده می توانم به ارسال بیش از ۳ میلیون دوز واکسن و ارسال ۶ دستگاه ام آر ای که یکی از آن ها به خوزستان اختصاص یافت، نام ببرم.

وی با اشاره به وضعیت کشور افغانستان توضیح داد: اطلاع دارم که خوزستان میزبان تعداد زیادی از پناهندگان افغانی می باشد و مجموعه آنها در ایران به بیش از ۳ میلیون نفر می سد، کشور ژاپن در نظر دارد مبلغی حدود ۳ ۵میلیون و ۳۰۰ هزار دلار در حوزه پناهندگان افغانی به ایران کمک کنند.

سفیر ژاپن تصریح کرد: ایران و ژاپن دو کشور زلزله خیز هستند، مدیریت شهرسازی از جمله پتانسیل هایی است که در این حوزه و همچنین مدیریت منابع آب می توانیم همکاری داشته باشیم و پروژه های بزرگی تنظیم کنیم.

وی با اشاره به اهمیت زبان فارسی برای سیاستمداران ژاپنی خاطرنشان کرد: زبان فارسی در سیاست کشور ژاپن اهمیت زیادی دارد و به همین دلیل هر ساله تعدادی کارشناس زبان فارسی را استخدام می کنیم به طوری که در حال حاضر ۵۰ کارشناس زبان فارسی در سفارت مشغول به کار هستند.

وی در پایان سخنان خود گفت: رابطه با سازمان های محلی برای سیاستمداران ما بسیار اهمیت دارد و به همین دلیل ما به خوزستان سفر کردیم تا برای شهروندان ژاپنی که به خوزستان و اهواز علاقمند هستند پتانسیل های اینجا را شناسایی و معرفی کنیم.
نام:
ایمیل:
* نظر:
اینستاگرام شوشان
شوشان تولبار