اینستاگرام شوشان
شوشان تولبار
آخرین اخبار
اینستاگرام شوشان
شوشان تولبار
کد خبر: ۱۱۰۰۰۹
تاریخ انتشار: ۰۸ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۰:۲۰
مدیرکل شیلات خوزستان خبر داد؛
مدیرکل شیلات خوزستان از رهاسازی 350 هزار قطعه انواع بچه ماهی بومی و کپورماهیان در پشت سد شهید عباسپور واقع در شهرستان اندیکا خبر داد.
شوشان ـ مهرداد محمدی دوست با اعلام این خبر گفت: امروز یکشنبه 7 اسفندماه 1401، 350 هزار قطعه انواع بچه ماهی بومی و کپورماهیان با حضور نماینده اداره محیط زیست اندیکا، کارشناسان شیلات و صیادان محلی در پشت سد شهید عباسپور واقع در شهرستان اندیکا رهاسازی شد و پیش از پایان سال نیز در محدوده سد مسجدسلیمان دومین مرحله عملیات بازسازی ذخایر آبزیان صورت می پذیرد.

وی گفت: عملیات رهاسازی بچه ماهیان یکی از راه حل های مهم مدیریت صیادی و جلوگیری از انقراض گونه های با ارزش ژنتیکی محسوب می شود که براساس شرایط محیطی و اکوسیستم منطقه اجرا می شود.

مدیرکل شیلات خوزستان با اشاره به منابع آبی مناسب شهرستان اندیکا ادامه داد: در راستای اشتغال پایدار در جامعه صیادی شهرستان و تولید آبزیان و افزایش سرانه مصرف این عملیات تداوم دارد.
محمدی دوست یادآور شد: بچه ماهیان رهاسازی شده از مراکز تکثیر ماهیان بومی و گرمابی شهید ملکی اهواز و سوسنگرد تامین می شوند و هم اکنون در حال برنامه ریزی و آماده سازی این مراکز جهت فصل تکثیر ماهیان برای سال آینده هستیم.
نام:
ایمیل:
* نظر:
اینستاگرام شوشان
شوشان تولبار