شیلنگ و لوله خوزستان داخلی
اینستاگرام شوشان
شوشان تولبار
آخرین اخبار
اینستاگرام شوشان
شوشان تولبار
کد خبر: ۱۷۹۴۳
تاریخ انتشار: ۲۴ فروردين ۱۳۹۳ - ۱۵:۴۳

معاون توسعه و پشتیبانی استانداری خوزستان گفت: امیدوارم بازیکنان نفت مسجدسلیمان در طول برگزاری مسابقات لیگ برتر هم با رعایت اخلاق، ادب و مردانگی، آن چنان تصویری را از مسجدسلیمان و خوزستان در سطح کشور به نمایش بگذارند که ثابت شود خوزستانی دارای فرهنگی غنی و پربار است.

 علی عماد در آیین تجلیل از اعضای تیم فوتبال نفت مسجدسلیمان، اظهار کرد: من در این مراسم به نیابت از استاندار که قرار بود خود او در این آیین حاضر شود، حضور دارم.

وی در ادامه با بیان این‌که مسجدسلیمان شهر اولین‌ها است، گفت: مسجدسلیمان شهری است که پایه‌های اولیه اقتصاد کشور در آن واقع شده است. همچنین شهری است که اولین استادیوم ورزشی را به خود دید و شهری است که ورزشکاران بزرگی را به جامعه ورزشی کشور تقدیم کرد.

معاون توسعه و پشتیبانی استانداری خوزستان با اشاره به این که در این جا از تمام پیشکسوتان فوتبال خوزستان، به ویژه مسجدسلیمان یاد می‌کنم، عنوان کرد: امیدوارم ورزشکاران جدید ما در تیم فوتبال نفت مسجدسلیمان نیز همان راه، روش و مسلکی را که جمالی ها، سلیمانی ها و ایرانپاک ها رفتند، با منش، اخلاق و بزرگواری طی کنند و انشاالله باعث افتخارات عظیمی برای شهرستان مسجدسلیمان و استان خوزستان شوند.

عماد گفت: خوزستان در مقاطعی تامین کننده تیم ملی فوتبال بود و در مقاطعی شاید از 11 بازیکن تیم‌ملی 10 نفر آن خوزستانی بودند. مسجدسلیمان افتخارات بزرگی را در رشته های جمعی مانند فوتبال و رشته‌های قهرمانی مانند وزنه‌برداری، بوکس و کشتی به دست آورده است و باعث کسب افتخاراتی در سطح کشور و جهان شده است.

وی بیان کرد: امیدواریم با راه‌کارها و برنامه‌ریزی‌های مناسب و همچنین امکانات و توان خوزستان باتوجه به وجود صنایع مادر و امکانات خدادادی، بتوانیم زمینه را برای جوانان مستعد، پرشور، علاقه‌مند و توانمند فراهم کنیم تا بتوانند در عرصه ها و میادین ورزشی بدرخشند و افتخاراتی را نصیب کشور کنند.

معاون توسعه و پشتیبانی استانداری خوزستان در ادامه با اشاره به شعار مقام معظم رهبری در سال جدید و ارتباط آن به بحث فرهنگ جمعی، گفت: شعار "اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی" شعار نیست، بلکه سیاستی است که ما امسال پیش رو داریم و هر سه موضوع این شعار به بحث فرهنگ مرتبط است. اگر فرهنگ در جامعه ایجاد نشود، ما نه در زمینه اقتصاد موفق می شویم و نه می توانیم عزم ملی را برای کارهای بزرگ ایجاد کنیم. همچنین نمی توانیم تفکر جهادی را نهادینه کنیم. امروز ما در هر سه موضوع مشکل داریم و مشکل ما اساسی است.

وی افزود: نمونه بحث فرهنگی با حرکت های جمعی و عزم ملی را جوانان مسجدسلیمانی در زمینه فوتبال به منصه ظهور گذاشتند که جا دارد به تمام متولیان، دست اندرکاران، مربیان، کادر فنی و به ویژه جوانان برومند مسجدسلیمانی که با حداقل امکانات و در شرایط سخت و محرومیت توانستند خود را به این شیوه به لیگ برتر برسانند، تبریک بگویم و به عنوان یک خوزستانی به خودم می بالم و افتخار می کنم.

وی در ادامه بیان کرد: قطعا بدانید که مدیرعامل شرکت مناطق نفت خیز جنوب و همکارانش با آن تعصب خاصی که دارند امکانات را در آن حدی که بتوانند فراهم می کنند. من هم از طرف استاندار قول می دهم که امکاناتی که برای این تیم لازم است را در کنار عزیزان نفتی فراهم می کنیم تا از این طریق بتوانیم بر افتخارات استان بیفزاییم.

معاون توسعه و پشتیبانی استانداری خوزستان با بیان این‌که اصحاب رسانه می توانند رکن اساسی‌ای در پیشبرد ورزش استان باشند، عنوان کرد: خبرنگاران مورد احترام همگی ما هستند و انشاالله جامعه ورزش به این موضوع توجه داشته باشد که در همه حال و زمینه ها، شان و شخصیت خبرنگاران را در عرصه های ورزشی حفظ کند تا آن ها بتوانند آن رسالت عظیم خود را به منصه ظهور برسانند.

وی در پایان صعود تیم فوتبال نفت مسجدسلیمان را به مردم این شهرستان، خوزستان، بازیکنان و دست اندرکاران این تیم تبریک گفت.

استفاده از بومی‌ها، اولویت تیم فوتبال نفت‌مسجدسلیمان در لیگ‌برتر

مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب گفت: اولویت ما برای حضور در لیگ برتر فوتبال، استفاده از بازیکنان و کادرفنی بومی است.

به گزارش ایسنا، حمید بورد اظهار کرد: خوشبختانه سال ما با موقعیت های خوبی از جمله در بخش فوتبال آغاز شده است. شما کار بزرگی را انجام دادید و از این که لبخند را روی لبان مردم خوزستان، مسجدسلیمان و بختیاری تباران سراسر دنیا نشاندید، تشکر می کنم. پیام هایی از خارج از ایران هم به ما رسید.

وی عنوان کرد: در حوزه ورزش، مناطق نفت خیز ساختار و تشکیلات منسجمی را با یک بودجه تقریبا خوب اداره می کند. مناطق نفت خیز بیش از 60 تیم در لیگ های کشوری در رشته هایی مانند والیبال، فوتبال، تکواندو و وزنه برداری دارد، ضمن این که 45 تیم هم در لیگ های استانی داریم.

مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب گفت: تاثیرگذاری بخش فوتبال بسیار است. کار خوبی را که دوستان ما تصمیم به انجام آن گرفتند، این بود که پس از صعود نفت به لیگ یک، طی پنج ساله گذشته با یک برنامه ریزی منسجم این تیم را از همان ابتدا به مسجدسلیمان منتقل کردند، چرا که این شهرستان خاستگاه فوتبال و نفت بود و این حداقل حق مردم مسجدسلیمان بود.

وی عنوان کرد: مسجدسلیمان بازیکنان خوبی مانند ایرانپاک و سلیمانی را تقدیم فوتبال کشور کرد. امیدوارم ما در این دوره هم بازیکنان خوبی را به جامعه ورزش تقدیم کنیم و روزی هم حضور شما را در تیم‌ملی جشن بگیریم. باتوجه به بازیکنان خوبی که من دیده ام، امیدوارم زمینه حضور آن ها رفته رفته در تیم ملی هم فراهم شود.

بورد خاطر نشان کرد: هدف‌گذاری ما این بود که سال گذشته به لیگ برتر برسیم اما به پلی‌آف رسیدیم و در وضعیتی میلی‌متری، لیگ برتری نشدیم ولی امسال نتیجه گرفتیم و با اما و اگر هم مواجه نشدیم.

وی بیان کرد: تیم ما کش و قوس داشت و هیات مدیره هم جلسات متعددی را در این زمینه برگزار کرد. در مرحله ای هم تیم به جایگاه هشتم، نهم جدول رفت که خوشبختانه با تصمیم فنی درستی که هیات مدیره اتخاذ کرد و همچنین دورکردن حواشی، توانستیم به نتیجه برسیم.

مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب گفت: با همدلی کادرفنی و بازیکنان از حواشی دور شدیم و خوشبختانه نتیجه گرفتیم. از زحمات یزدی، سرمربی قبلی تیم نیز تشکر می‌کنم، چرا که او هم در این موفقیت نقش داشته است.

وی عنوان کرد: مسجدسلیمان مسایل خاص خود را دارد و ما از نظر معضلات اجتماعی، متاسفانه گرفتاری های خاصی داریم ولی از زمانی که این تیم به مسجدسلیمان منتقل شد، مردم با آن زندگی کردند و فکر می کنم در لیگ یک از نظر تماشاگر تیم ما بیشترین تماشاگر با فرهنگ بسیار خوب را داشت. طبق گزارشات هم، از نظر فرهنگی بازیکنان ما مسایل فرهنگی را به خوبی رعایت کردند.

بورد گفت: اوج بحث فرهنگی در تماشاگران را در بازی با تراکتورسازی در جام حذفی شاهد بودیم که همه و رسانه های ملی نیز به این موضوع اذعان داشتند. در کل گزارش کمی در خصوص مسایل حاشیه ای داشتیم که امیدوارم امسال اصلا شاهد چنین مسایلی در لیگ برتر نباشیم. ما امسال باید فرهنگ غنی مردم بختیاری و مردم خوب خوزستان را به نمایش بگذاریم.

وی با اشاره به آینده تیم، خاطر نشان کرد: همه طی پیام‌هایی صعود تیم را به لیگ برتر تبریک گفتند و مطمئن باشید که مجموعه و مدیریت نفت و بازیکنان و مسولان تیم، لحظه‌ای از مسایل تیم کوتاهی نخواهند کرد و خیلی نگران نباشید. ما یک تیم فنی را هم مامور کرده ایم تا مسایل و مشکلات حقوقی و قراردادی را از نظر جایگاه وزارت‌خانه بررسی کند و اگر هم مشکلاتی بود برای آن راه‌حل‌هایی داریم.

مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب درخصوص مسایل مربوط به امکانات مسجدسلیمان برای میزبانی مسابقات لیگ برتر فوتبال کشور بیان کرد: باتوجه به مقررات فیفا، مسایل مربوط به استادیوم، هتل و فرودگاه را دنبال می‌کنیم و از دوستان خواسته‌ام این موارد را آنالیر کنند و سپس برای آن راه‌حل پیدا می‌کنیم.

وی با بیان این‌که هدف‌مان تقویت تیم است، گفت: اولویت ما با بازیکنان و کادرفنی بومی است، البته اگر از نظر فنی نیاز باشد، حتما تیم را تقویت می‌کنیم اما واقعا اولویت با همین بازیکنانی است که زحمت کشیدند و این نتیجه را به دست آوردند.

بورد بیان کرد: هزینه بستن تیم ما در مقایسه با تیم های دیگر خوشبختانه وضعیت بسیار مطلوبی دارد، هر چند که شرکت نفت از زیرساخت‌ها و امکانات خودش استفاده کرد که این هزینه پنهان است اما آن هزینه‌ای هم که صورت گرفت در مقایسه با سایر تیم‌ها معقول است. وقتی به برخی‌ها که دستی در فوتبال دارند گفتیم که اینقدر هزینه کرده‌ایم، تعجب کردند.

وی عنوان کرد: در هر صورت اگر کار روی برنامه، اصول و غیرت باشد، نتیجه هم حاصل می‌شود و فکر می‌کنم هزینه عامل بعدی است. خوشحالم این ضرب‌المثل که "سالی که نکوست از بهارش پیداست" برای ما نمود پیدا کرد و بهار 93 برای ما خوب بود. من این کار را مزین به فرمان مقام معظم رهبری در راستای فرهنگ جهادی می‌بینم و مطمئن باشید که کار شما در حوزه فرهنگ خوزستان و مسجدسلیمان تاثیرگذار است.

مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب گفت: هر چقدر ورزش در جامعه بیشتر شود و به سمت آن روی بیاوریم، ناپاکی‌ها دور می‌شود و پاکی و پهلوانی در جامعه جاری می‌شود.

درخواست حمایت جدی‌تر

مدیرعامل تیم نفت و گاز مسجد سلیمان گفت: بسیار خرسندیم که از بومی‌گرایی در تیم فوتبال نفت مسجدسلیمان نتیجه گرفتیم.

به گزارش ایسنا، ابراهیم پیرامون اظهار کرد: از بورد، مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب که پشتیبان واقعی تیم بود، تشکر می‌کنم؛ قطعا بدون حمایت همه جانبه او نمی‌توانستیم به این مرحله برسیم. از سایر دست‌اندرکاران و مسوولان استان هم قدردانی می‌کنم و امیدوارم پشتیبانی‌های آن ها در لیگ برتر هم به صورت جدی تر و بهتر ادامه داشته باشد تا در آن جا هم بتوانیم به جایگاه مناسبی دست پیدا کنیم.

وی بیان کرد: تیم ما براساس چند ویژگی مهم به این جا رسید که یکی از این ویژگی‌ها پشتیبانی‌های همه‌جانبه شرکت و مسوولان استانی و شهرستانی بود و از دیگر ویژگی‌ها، پشتیبانی‌های همه جانبه هواداران متعصب و پرشور مسجدسلیمانی از تیم بود. در واقع این یکی از بازوهای مهم ما بود که باعث پیروزی های تیم به ویژه در نیم فصل دوم شد.

مدیرعامل نفت و گاز مسجدسلیمان گفت: از دیگر ویژگی ها، انسجام و وحدت بازیکنان و مربیان تیم بود که به ما کمک کرد. تیم ما با 90 درصد از بازیکنان بومی بسته شد که در این زمینه کمتر تیمی مانند ما بود. ما بسیار خرسند هستیم که از بومی گرایی نتیجه گرفتیم.

وی با بیان این که نفت امروز به هدف خودش رسیده است، عنوان کرد: همین شور و شعفی که در روزهای اخیر به وجود آمده و شاهد آن بوده ایم، نتیجه ای بود که نفت به دنبال آن بود تا چنین وضعیتی را برای شهرستان محروم مسجدسلیمان به وجود بیاورد که خدا را شکر ما از این بابت خوشحال هستیم و ان‌شاالله باید آن را تداوم ببخشیم و حفظ کنیم. ما به این سمت حرکت خواهیم کرد.

پیرامون گفت: پشتیبانی همه جانبه باشگاه مناطق نفت خیز جنوب و نظری، مدیرعامل آن کمک شایانی به صعود تیم به لیگ برتر کرد که از او تشکر می‌کنم. رسانه ها نیز بسیار از ما حمایت کردند که از تمام آن ها هم قدردانی می‌کنم.
نام:
ایمیل:
* نظر:
اینستاگرام شوشان
شوشان تولبار