اینستاگرام شوشان
تلگرام شوشان
شوشان تولبار
آخرین اخبار
شوشان تولبار
کد خبر: ۲۶۵۶۹
تعداد نظرات: ۱ نظر
تاریخ انتشار: ۲۵ شهريور ۱۳۹۴ - ۲۰:۴۸
محور مواصلاتی مهم و پر ترافیک اهواز – هفتگل - ایذه – دهدز مسیر اصلی خبرنگاران جوان طبیعت دوست بود که هدفشان شناسایی نقاط جذاب گردشگری خوزستان، طبیعت زیبای زاگرس، بررسی وضعیت سفر و راهها و اشاعه فرهنگ سفر و گردشگری در بین مردم خوزستان و ایران می باشد.
کاوه انصاری-راهنمای گردشگری

از قدیم الایام سفر بخشی از زندگی انسان ها بوده و در هر سفری کوله باری از تجربه در زندگی آدمیان ساری و جاری می شده است. ایران عزیز یکی از معدود کشورهای دنیاست که پتانسیل های بسیار بالایی دارد و وجب به وجبش را باید سفر کرد، دید، لمس کرد و حس شیرین زندگی را تجربه کرد.

نقاطی در این خاک پربرکت وجود دارد که لازم است کمی آنها را کنکاش کرد و آن وقت لحظه های شیرین و پرهیجانی را با تک تک سلول ها احساس کرد. جاذبه های زیبای باستانی، تاریخی، فرهنگی، طبیعی و ...، ایران را به یکی از نقاط مهم گردشگری دنیا تبدیل کرده است که توجه به این مهم و فراهم آوردن شرایط مناسب برای جذب توریست داخلی و خارجی می تواند سیل حرکت توریست را به نقاط مختلف این زیباسرزمین مهیا کند.

اما این موضوع برنامه ریزی های خاص خود را نیز دارد و مستلزم این است که تمامی ارگان های مربوطه و مدیریت های کارآمد دست به دست هم دهند و شرایط را برای یک سفر ایمن، پر خاطره و کم مخاطره فراهم کنند.

مسافرت از راه زمینی جذابیت های خاص خود را دارد و امکان استفاده از مناظر زیبای ایران را بیشتر فراهم می کند. رانندگی در جاده های زیبای کویری، کوهستانی و جنگلی فوق العاده زیبای ایران چشم اندازهای چشم نوازی را برای توریست فراهم می کند اما به شرطی که تمامی امکانات لازم برای سفر زمینی از جمله جاده های اصلی و فرعی، مجتمع های تفریحی_توریستی، اقامتگاه های بین راهی و ... مهیا باشد.

یکی از نهادهای تاثیرگذار در بحث گردشگری، اداره راه و شهرسازی می باشد که با مدیریت مدیران کاربلد می تواند نقش مهمی را در گردشگری زمینی ایفا کند.

منطقه حفاظت شده منگشت، روستای شیوند، منطقه تفریحی زراس و روستای میراحمد غریبی ها از نقاط بکر طبیعت زیبای دامنه رشته کوه های زاگرس محسوب می شوند که در تاریخ 19 و 20 شهریورماه 94 میزبان گروهی از خبرنگاران خوزستان بودند.

محور مواصلاتی مهم و پر ترافیک اهواز – هفتگل - ایذه – دهدز مسیر اصلی خبرنگاران جوان طبیعت دوست بود که هدفشان شناسایی نقاط جذاب گردشگری خوزستان، طبیعت زیبای زاگرس، بررسی وضعیت سفر و راهها و اشاعه فرهنگ سفر و گردشگری در بین مردم خوزستان و ایران می باشد.

عریض کردن نقاط استراتژیک این مسیر پرتردد، از بین بردن پیچ های خطرناک با کم کردن زاویه پیچیدن، احداث پل ها، ایجاد جدا کننده های هشدار دهنده در بخش اعظم مسیر، احداث مسیرهای اتوبانی در قسمتهایی از مسیر، احیای رنگ آمیزی و علائم جاده ای، بهسازی مسیر از طریق آسفالت ریزی های منظم و مهندسی و همگی اقداماتی از این دست، سعی راهداران خوزستانی می باشد که شرایط حمل و نقل و تردد را در این مسیر مهم بهبود بخشیده است.

تلاش مهندسین راهسازی اداره کل راه و شهرسازی خوزستان مردم را به یکی از حقوق ارزشمند خود که سفر و گردش می باشد نزدیک تر کنند.

امید که بیش از پیش شاهد فعالیت هایی از این دست باشیم

comment
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
انتشار یافته: ۱
comment
comment
شهروند
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۲۶ - ۱۳۹۴/۰۶/۲۷
comment
0
0
comment برای شروع عالی بود ، کاش میشد مسیر دهدز - دوپلان - ناغان رو تونل میزدن که هم زمان و هم سوخت کمتری مصرف میشد .
نام:
ایمیل:
* نظر:
شوشان تولبار