تلگرام شوشان
شهرداری اهواز
شوشان تولبار
آخرین اخبار
شهرداری اهواز
شوشان تولبار
کد خبر: ۲۷۴۷۲
تعداد نظرات: ۲ نظر
تاریخ انتشار: ۱۸ آبان ۱۳۹۴ - ۰۹:۰۰
امید حلالی

ذروزهای اخیر مباحث مختلفی در خصوص علت تنگی نفس مردم خوزستان منتشر شده و برخی مسولان هم کونوکارپوس ها را مسبب این رویداد اعلام کرده اند. در همیم زمینه لازم می دانم نکاتی را بیان کنم؛

الف: پوشش گیاهی کونوکارپوس در همه مناطق جنوبی و شهرهای خوزستان در مقیاس وسیع کشت شده است. چطور فقط در اهواز این گیاه عامل آلایندگی و تنگی نفس مردم در باران اولیه می شود اما در شهرهای دیگر خوزستان که با اهواز هم اقلیمند این اتفاق شوم نمی افتد که سوالی عقلی ست و نتیجه آن نافی نقش کونوکارپوس در بارش های اسیدی اخیر.
آیا مسوولان محترم این موضوع را جهت "رد گم کنی" از نقش صنایع آلاینده در وضعیت سرطانی اهواز مطرح نمی کنند و در گزینه ها جای نمی دهند؟

ب: فصل گرده افشانی این گونه گیاهی که اکنون گسترده ترین و پر شمارترین گونه گیاهی خوزستان شده است علیرغم نام سخت و غیر بومی اش بالاخره کی است؟ باران اول امسال به خواست خدا در خوزستان در ماه دوم پاییز بوده اما در سال قبل بارش اول در زمستان بود. راستی قرار است این گیاه هم در پاییز گرده بیفشاند و هم در زمستان و هم احیانا در هر فصلی که مصیبتی نازل شود تا عامل همه بدبختی های خوزستان شمرده شود؟ راستی فصل گرده افشانی این گیاه چه موقع است ؟ یکبار برای همیشه سرکار خانم ابتکار و نهادهای کشاورزی و مجامع دانشگاهی و شهرداری ها به این سوال پاسخ دهند تا تکلیف مردم خوزستان با خودشان و محیط شان در لقاح و جفت گیری این گیاه مشخص شود تا بدانیم یقه مسوولین را در بی مبالاتی توسعه نامتوازن یکصد ساله خوزستان بگیریم یا تیشه و اره برداریم و این گیاه زبان بسته را از محیط مان ریشه کن کنیم ؟

در پایان از همکاران عزیز رسانه ای و بویژه همکارانی که سرپرستی رسانه های سراسری کشور در خوزستان را بر عهده دارند و تراوشات قلم شان نه در سطح محلی که در سطح ملی منتشر می شود این تقاضا را دارم که در تحلیل های خود که فضای خوزستان را به کل کشور بازتاب می دهد رد گم کنی و نعل وارونه برخی مسوولان را که در توجیه شرایط زیست محیطی فعلی بوم زاد مطرح می کنند را با ظرافت و زیرکی فیلتر کرده تا چنین تحلیل های ناصوابی که از طرف آنان مطرح می شود در فضای ملی بازتاب نیابد و چاره کار با صداقت و صراحت دریافت گردد و افکار عمومی از بی سر و سامانی در مورد علل وقوع این پدیده شوم نجات یابند.


comment
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
انتشار یافته: ۲
comment
comment
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۱۰ - ۱۳۹۴/۰۸/۱۸
comment
0
0
comment هر مسئولی که میگه مقصر اصلی این گیاه است ،خودشم میدونه که داره دروغ میگه و دور از واقعیته ، نمیخوان مقصر اصلی صنایع و کارخانه ها نشان دهند چون کمی برای صنعت نفت و صنعت نیشکر.... هزینه برداره ،پس چه بهتر این هزینه را مردم بپردازندو واقعیت امر را کتمان کنند
comment
کارمند ارشاد اهواز
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۱۶ - ۱۳۹۴/۰۸/۱۹
comment
0
0
comment سلام
امیدجان..
چراازکاندیداتوری حاج اقا کلاه کج حمایت نمی کنی؟
نام:
ایمیل:
* نظر:
شهرداری اهواز
شوشان تولبار