تلگرام شوشان
شهرداری اهواز
شوشان تولبار
آخرین اخبار
شهرداری اهواز
شوشان تولبار
کد خبر: ۲۸۱۴
تاریخ انتشار: ۲۳ خرداد ۱۳۹۱ - ۰۶:۵۴

شوشان : درویشعلی کریمی جزو آن دسته از مدیران است که کلنگ شهر جدید رامین در زمان وی و در دوران وزارت سعیدی کیا ، بر زمین زده شد. وی در آن به دلیل عارضه قلبی در بیمارستان بستری شد و نتوانست در این مراسم حضور یابد. پس از گذشت چند سال از کناره گیری اش از مدیرعاملی شهر رامین دیددگاه های خود را درخصوص این شهر در گفت و گو با " شوشان "بیان داشت.

مدیرعامل پیشین شهرجدید رامین از عدم وجود زیرساخت های لازم به عنوان علت عمده عدم استقبال شهروندان اهواز از دو شهر جدید رامین و شیرین شهر خبر داد. مهندس درویشعلی کریمی گفت: مهمترین اقدامی که در دوران مسئولیتش در شهر جدید رامین انجام شد بحث روشن شدن تملک اراضی آن بود که حدود 17 سال به درازا کشیده شده بود.

مدیرعامل سابق شهرجدید رامین بیان داشت: تمامی اراضی شهرجدید رامین ملی اعلام شده بود بدون اینکه مردمی که اسناد زمین در اختیار داشتند در جریان این امر قرار گیرند. این امر روند ساخت و ساز در این شهر را با مشکلاتی همراه کرده بود.

وی افزود: در سال 87 بود که عملا بعد از تملک اراضی کلنگ احداث واحدهای مسکونی در شهر جدید رامین به زمین زده شد. مدیرعامل سابق شهرجدید رامین تاکیدکرد: این اقدام با رضایت کامل مردم و بدون کمترین تنشی انجام شد. مدیرعامل شهر جدید رامین گفت: قرار است در بهمن ماه سال جاری حدود 6 هزار واحد مسکونی در این شهر مورد بهره برداری قرار گیرد.

کریمی افق جمعیتی این شهر را 60 هزار نفر عنوان کرد و گفت: تسریع در روند ایجادزیرساخت های لازم اعم از آب ، برق، گاز ، مسجد ، مدرسه ، مراکز درمانی و.. می تواند به رونق گرفتن و استقبال بیشتر شهروندان اهواز منجر شود.

مدیرعامل سابق شهر جدیدرامین گفت: در حال حاضر دستگاه های خدمات رسانی به موازات ساخت و ساز مردم در شهر جدید رامین عمل نمی کنند و این امر می تواند در تکیمل و بهره برداری از شهر جدید رامین خلل و مشکل ایجاد کند.

� وا� ��ɷxزن ارج نهادن بدان، در تلاشیم تا وضعیت زندانها همواره قابل رو به بهبود و کیفیت گرائی باشد.

 

رئیس تشکیلات قضائی خوزستان همچنین با اشاره به برنامه های تدبیر شده توسط مدیرکل زندانهای خوزستان در توسعه فضاها و عبور از مشکلات موجود گفت: اقدامات کلانی در سازمان زندانهای استان در دست اجراست که در نتیجه آن وضعیت زندانهای استان در آینده نزدیک بهتر خواهد شد، سرانه های قابل تدمل و قبولتری برای اسکان و بازتربیتی زندانیان در اختیار قرار خواهد گرفت و انشاءاله با همین برنامه ریزی و شتاب کار، انتظار تحولی را که باید طی 5 سال در زندانها پدیدار میشد، در حدود یکسال آینده ی به ثمر می نشیند و وضعیت قطعاً بهتر خواهد شد و ما نیز ضمن حمایت از این اقدامات و برنامه های اصولی و زیرساختی، در تلاشیم تا ظرفیتهای قانونی برای تقویت نهاد زندانها و امر اصلاح و تربیت مجرمین و رفع دغدغه های فراسازمانی زندانبانان خدوم بالفعل گردد.

نمانیده عالی قوه قضائیه در خوزستان خاتمه گفت: ضمن تأکید بر ضرورت استفاده از ظرفیتهای قضائی، فن آوری اطلاعات و الکتروینک در روند نظارت و رسیدگی قضائی و رصد روند اصلاح مجرمین، برنامه ریزی شده تا زمینه حضور مسئولین ارشد قضائی مرکز و شهرستانها و قضات در زندانها افزایش یافته و ایشان نیز ضمن اشراف بر روند نگهداری زندانیان و نیازهای زندان در حوزه توجه محاکم، میزان تعامل و همسوئی ها افزایش یابد و شاهد بهبود وضعیت زندانها در تعاملی منطقی و هدفمند و دوسویه باشیم ضمن اینکه اقتدار قضائی نیز در برخورد و مهار جامعه جرم که متأسفانه در استان در بستر رو برشدی قرار داشته است با استفاده از همه ظرفیتها اعمال و محقق گردد.

گفتنی است در آغاز این جلسه راستی معاون قضائی و اجرائی زندانهای خوزستان هم ضمن خیر مقدم به رئیس دستگاه قضائی استان و هیأت عالیرتبه همراه، به ارائه آماری از وضعیت جمعیت کیفری استان متوقف بر زندان مرکزی اهواز در حوزه های بازداشتی و محکومین پرداخت.

وی همچنین با اشاره به تراکم جمعیت کیفری به تشریح برنامه های مدیر کل زندانهای استان در ارتباط با توسعه سریع فضاهای نگهداری و بهبود وضعیت زندانها خاصه طرح انتقال زندان مرکزی اهواز طی یکسال آینده به بیرون از شهر پرداخت و گفت: با حمایت دستکاه قضائی خاصه رئیس کل دادگستری استان و همراهی مسئولین ارشد و مؤثر اجرائی استان، امروز روند توسعه و تحول پایدار منطبق بر نیازهای اساسی سیستم زندانبانی استان با گامهائی پر شتلاب و هدفمند مواجه است و در تلاشیم تا اجرای احکام قضائی در حوزه جمعیت کیفری با اقتدار و مبتنی بر اهداف اصلاحی و تربیتی و بکار گیری همه ظرفیتها به کمال محقق گردد.


نام:
ایمیل:
* نظر:
شهرداری اهواز
شوشان تولبار